Radosław Fogiel: Premierem będzie Mateusz Morawiecki. "Frakcja Szydło" to plotka

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel oświadczył w Polsat News, że informacja, jakoby Zbigniew Ziobro tworzył koalicję z Beatą Szydło i Mariuszem Kamińskim przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu to tylko "jedna z wielu plotek". Zadeklarował, że to najpewniej Morawiecki będzie szefem przyszłego rządu.
Zobacz wideo

- Sejm startuje 12 listopada, pytanie kiedy będzie zaprzysiężenie, myślę, że premierem będzie Mateusz Morawiecki - powiedział w "Śniadaniu w Polsat News" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Fogiel: Frakcja Szydło? To jedna z wielu plotek

Fogiel stwierdził, że nie istnieje w PiS żadna frakcja, która chciałaby odebrać stanowisko Mateuszowi Morawieckiemu i wystawić własnego kandydata na premiera - Mariusza Błaszczaka. Oświadczył, że to "jedna z wielu plotek".

Dzwonili do mnie dziennikarze z pytaniem, czy to prawda, że Zbigniew Ziobro wychodził trzaskając drzwiami. Absolutnie nie. Rozumiem, że część polityków i dziennikarzy jest w takim rozpędzie kampanijnym, ze skończyła się kampania i trzeba szukać sobie nowych tematów

- powiedział wicerzecznik PiS.

Sojusz wymierzony w Morawieckiego

Według informacji podanych w piątek przez RMF FM, sojusz przeciwko obecnemu szefowi rządu zawiązała grupa polityków PiS.

Front przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu ma tworzyć czterech ważnych polityków: europosłanka i była premier Beata Szydło, szef MSWiA i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, minister energii Krzysztof Tchórzewski i Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości i szef koalicyjnej Solidarnej Polski. Według RMF, największym przeciwnikiem Mateusza Morawieckiego w tym gronie miał być Zbigniew Ziobro ale jego ambicje "miały zostać spacyfikowane". 

Więcej o: