Prezydent Andrzej Duda opowiedział dowcip. "Z Europy leci samolot pełen rektorów i spada do dżungli..."

Na uroczystości obchodów stulecia istnienia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prezydent Andrzej Duda opowiedział dowcip, który robi furorę w internecie, po tym jak wyłapali go dziennikarze "Szkła kontaktowego" TVN24.

Prezydent Andrzej Duda był gościem honorowym podczas sobotnich uroczystości rocznicowych na AGH. Po wygłoszeniu przemówienia, opowiedział również "stary AGH-owski żart".

 Jest ogólnoświatowa konferencja rektorów w Południowej Afryce i z Europy leci samolot pełen rektorów i niestety, nastąpiła awaria, samolot w okolicach Afryki Równikowej spadł do dżungli. Na szczęście większość pasażerów jakoś przeżyła, ale miejscowe plemię ogarnęło wszystkich rektorów. Wszyscy rektorzy zostali zjedzeni, poza jednym. Poza panem profesorem Ryszardem Tadeusiewiczem, rektorem AGH. Dlaczego? Bo wódź plemienia był jego kolegą, na elektrycznym na AGH 

- powiedział Duda i zaznaczył, że "jest dzieckiem AGH, gdzie zawsze panowała rodzinna atmosfera".  Wspominał również pobyty z rodzicami m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej czy Łukęcinie, gdzie "do profesorów można było mówić ciociu czy wujku". A z uczelnią są związani również rodzice Andrzej Dudy.

Żart prezydenta robi furorę w internecie - po emisji sobotniego odcinka "Szkła kontaktowego" w TVN24.

AGH kończy 100 lat

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie jest największą polską uczelnią techniczną. Została powołana w kwietniu 1919 roku, jako Akademia Górnicza. Uroczyste otwarcie Akademii Górniczej odbyło się 20 października 1919 roku w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W swoim rocznicowym przemówieniu prezydent Andrzej Duda podkreślił, że uruchomienie uczelni w rok po odzyskaniu przez Polskę niepodległości było związane z walką o przyłączenie Śląska do Rzeczpospolitej.

- Trzeba było aż trzech Powstań Śląskich, aby to było możliwe. Ale wtedy kiedy ten Śląsk w swojej wielkiej części, a ogromnej części przemysłowej, większej części przemysłowej z całego Śląska, stawał się częścią Rzeczypospolitej, to już pierwsi studenci byli kształceni na inżynierów, którzy później mogli iść i wykonywać pracę dla polskich kopalń, polskich hut na tym jakże ważnym obszarze Rzeczypospolitej, będącym fundamentem odbudowy kraju i tworzenia pomyślności II RP - podkreślał prezydent.

Więcej o:
Komentarze (908)
Prezydent Andrzej Duda opowiedział dowcip. "Z Europy leci samolot pełen rektorów i spada do dżungli..."
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 333 razy 295

  On nie rżnie głupa. On ma deficyty intelektualne na poziomie niespotykanym w polityce. Działa na zasadzie, weź się rozpędź a ściana sama się znajdzie.

 • atr8

  Oceniono 197 razy 175

  Ten dowcip znałem, jak jeszcze Dudy w planach rodziców nie było. "Andrzej Duda opowiedział dowcip" jest niemal tak śmieszne, jak "Andrzej Duda podjął lub nie/ decyzję".

 • mariandusza

  Oceniono 182 razy 166

  Największym żartem jest sam Andrzej Duda jako prezydent Polski. Żartem historii.

 • elinstal

  Oceniono 157 razy 141

  Duda jest dzieckiem specjalnej troski, a nie AGH.
  Pozdrawiam wszystkich prawdziwych AGHowców :)

 • justas32

  Oceniono 161 razy 139

  I taki człowiek niszczy praworządność i konstytucję w Polsce, firmując rządy mafijne ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX