"Superwizjer" TVN: Rektor policyjnej szkoły w Szczytnie oskarżany o mobbing i plagiaty

Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie został bohaterem ostatniego odcinka "Superwizjera". Dziennikarze TVN dotarli do informacji, które wskazują, że powołany przez Mariusza Błaszczaka dowódca miał plagiatować prace naukowe i zastraszać pracowników szkoły.
Zobacz wideo

"Superwizjer" TVN poświęcił ostatni odcinek programu inspektorowi Markowi Fałdowskiemu, który od 2017 kieruje szkołą policyjną w Szczytnie. Mianowany przez Mariusza Błaszczaka, cieszący się dużym poparciem Jarosława Zielińskiego i Krzysztofa Tchórzewskiego komendant z Siedlec, według dziennikarzy TVN miał wymuszać na pracownikach szkoły pisanie artykułów naukowych tak, aby sfabrykować swój bogaty naukowy dorobek oraz stworzyć od podstaw książkę habilitacyjną. W sierpniu 2019 r. inspektor odebrał medal z rąk Elżbiety Witek, przyznany mu przez "część pracowników".

Postanowił szybko się habilitować

Jak podaje TVN24.pl, "od kilkunastu tygodni do różnych prokuratur na Warmii i Mazurach trafiały kolejne zawiadomienia o przestępstwach, jakich miał się dopuścić inspektor Marek Fałdowski". Składali je m.in. informatorzy "Superwizjera", byli podwładni szefa szkoły policyjnej.

Twierdzą oni, że kiedy Fałdowski przyszedł na stanowisko rektora, jego celem była szybka habilitacja. W tym celu zaangażował wybranych pracowników szkoły, aby w godzinach pracy przeprowadzali ankiety na potrzeby jego książki habilitacyjnej. Jak podają dziennikarze TVN, ta praca habilitacyjna jest praktycznie nie do zdobycia. Okazało się, że inspektor wydał ją w zaledwie 30 egzemplarzach. "Superwizjer" omawia też inne domniemane oskarżenia. "Wybrał sobie grono osób, którym złożył propozycję, aby dopisały go do swoich publikacji, które już są nawet w trakcie wydawania" - mówi m.in. jeden z informatorów dziennikarzy.

Redaktorzy "Superwizjera" pięć razy bezskutecznie prosili Fałdowskiego o spotkanie, między innymi aby dowiedzieć się, dlaczego w Szczytnie jeden wykładowca z tytułem magistra prowadził w ciągu pół roku 40 różnych przedmiotów.

W prokuraturze są już zawiadomienia od byłych pracowników Fałdowskiego.

Marek Fałdowski miał chronić policjantów znęcających się nad zatrzymanymi

W 2012 r., gdy Fałdowski był jeszcze komendantem w Siedlcach, pięciu jego podwładnych znęcało się na komisariacie nad zatrzymanymi. Mieli ich bić, polewać zimną wodą, poniżać, zaklejać usta taśmą, jednemu z mężczyzn kazali usiąść nago na biurku, grozili mu, że przytrzasną mu genitalia szufladą. Ten mężczyzna tydzień później popełnił samobójstwo, pozostawił jednak list, który stal się podstawą do późniejszego skazania pięciu policjantów. Komendant Fałdowski jednak do ostatniej chwili bronił podwładnych. Sprawa jest w tej chwili w sądzie apelacyjnym.

Więcej o:
Komentarze (129)
"Superwizjer" TVN: Rektor policyjnej szkoły w Szczytnie oskarżany o mobbing i plagiaty
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 68 razy 60

  Nominat Błaszczaka. To wiele wyjaśnia. Im większa łajza tym szybszy awans. Trzy miesiące na habilitację. Rekord świata.

 • fakiba

  Oceniono 46 razy 44

  Pójdzie na emeryturę i tak to się skończy , państwo pis nie da mu krzywdy zrobić

 • fantomas200

  Oceniono 41 razy 39

  Daruję im nepotyzm i kolesiostwo. Ale niechże, koorwa ich mać, posadzą na tych stanowiskach normalnych ludzi!!! Czy wszystko co otacza pis składa się z gnoju?

 • pulbek

  Oceniono 33 razy 33

  Zabawny jest tytuł rozprawy habilitacyjnej tego pana: "Etyka zawodowa policjanta we współczesnej kulturze służby państwa demokratycznego" :D

 • stycznikbis

  Oceniono 35 razy 33

  Ostatnio nie ma szczęścia nasz gabinet, co raz ujawniony zostaje jakiś "kryształowy człowiek" (Terlecki o Banasiu). A ciąg ujawnień swój dobry początek ma chyba od tego donosu Austriaka na Prezesa.

 • chi-neng

  Oceniono 30 razy 28

  "dowódca miał plagiatować prace naukowe i zastraszać pracowników szkoły"
  -----
  Czy są zdziwieni?
  Przecież cały ten sekto-mafijny aparat rządzący jest stworzony przez JK na ‘te modłę’.
  TYLKO tego rodzaju ‘walory, zalety’ były i są w tej sekto-mafii warunkiem, kryterium kwalifikującym do przynależności piso-kościelno-naziolskiej i decydują o zajmowanej pozycji, tudzież awansie.

 • czarna_zoska

  Oceniono 29 razy 27

  Niech żyją wolne media.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 26 razy 26

  Klasyka. Każdy reżim buduje swoją pozycję na kryminalistach, miernotach rządnych władzy i apanaży oraz ludzi mających tonę brudu za uszami, bo tacy są łatwi do manipulowania/zastraszania.
  Nihil novi sub sole.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX