Sejm kupuje ogromne ilości czekolad, kawy i powideł. W zamówieniu nawet 10 ton słodkości

Tona kawy, pół tony różanego nadzienia do pączków czy kilkaset kilogramów czekolady - takie pozycje widnieją w jednym z ostatnich zamówień publicznych Kancelarii Sejmu. Łącznie izba niższa chce kupić 10 ton wyrobów cukierniczych.
Zobacz wideo

O zakupach artykułów spożywczych pierwszy napisał "Fakt". Kancelaria Sejmu zamawia tonę kawy, 200 kilogramów pitnej czekolady czy 60 tys. opakowań herbaty. Ze szczegółowego zestawienia na stronie Sejmu dowiadujemy się, że kancelaria do swoich punktów gastronomicznych planuje kupić ponad tonę mieszanki do wypieku ciast piaskowych o smaku czekoladowym czy ogromne ilości czekolady w różnych postaciach. Do tego dochodzi 600 kg prażonego jabłka, 200 kg marmolady, 700 kg masy makowej czy 500 kg różanego nadzienia do pączków. 

Jak podaje "Fakt", Kancelaria Sejmu w 2020 r. na same produkty spożywcze planuje wydać 1,8 mln zł. Jednocześnie przewidywane wpływy z sejmowej gastronomii mają wynieść 3 mln zł. W sejmowej restauracji filiżanka kawy kosztuje 3 zł.

Więcej o:
Komentarze (195)
Sejm kupuje ogromne ilości czekolad, kawy i powideł. W zamówieniu nawet 10 ton słodkości
Zaloguj się
 • klamtusek

  Oceniono 55 razy 41

  A w domach dziecka stawka żywieniowa 13 pln dziennie na łepek.
  ALE POWIDŁA I CZEKOLADA TO BY IM PEWNIE SZKODZIŁY!!
  Nie to co wybrańcom narodu, im tylko niedostatek szkodzi, co to 20 tys, na waciki tylko im wystarcza,

 • radeberger

  Oceniono 42 razy 40

  Przynajmniej wiadomo, czemu szczerbaty jest szczerbaty. W końcu całe życie w sejmie.

 • polakadam

  Oceniono 44 razy 34

  Przygotowują się do nowej kadencji.
  Pawłowicz im wszystko wyżarła.
  Dobrze że teraz nie kandydowala

 • akenty87

  Oceniono 36 razy 32

  Sku...syny żrą nie za swoje, Rydzykowi kasę przelewają a ludzie umierają bez nowoczesnych leków na raka. Tfu, jak ja ich nienawidzę

 • 2stan13

  Oceniono 32 razy 28

  Do @hotin Jak zwykle pomyliłeś się i trafiłeś kulą w płot. Przecież zamówiła te dostawy kancelaria Sejmu RP podporządkowana całkowicie PiS! Co ma do tego jakakolwiek opozycja? Obciążanie tym faktem opozycji, to typowy zabieg w stylu kanonu JK: nie będzie nikt nam wmawiał, że białe jest białe, a czarne jest czarne", czyli: " Niewygodne dla PiS fakty przedstawiamy jako wina opozycji"! Brawo Ty, znowu popisałeś się propagandowo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX