Zakaz wstępu do Sejmu dla syna Iwony Hartwich został zniesiony. Jej apel spotkał się ze zrozumieniem

Zakaz wstępu do Sejmu, wydany po ubiegłorocznym proteście osób niepełnosprawnych w budynku parlamentu, został zniesiony zarówno dla Iwony Hartwich, jak i jej syna Jakuba - poinformował Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu. W związku z tym syn nowo wybranej posłanki KO będzie mógł uczestniczyć w uroczystości jej zaprzysiężenia. Wcześniej Hartwich żaliła się w rozmowie z Polsatnews.pl, że Jakub nie będzie mógł wejść do budynku.

"Syn nowo wybranej posłanki oczywiście będzie mógł uczestniczyć w zaprzysiężeniu. Zakaz jest nieaktualny. Straż Marszałkowska zmieniła decyzję podjętą w 2018 r., po proteście w Sejmie" - poinformował na Twitterze Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu. 

"Syn chce być na moim zaprzysiężeniu, a ma zakaz wstępu"

Najpierw zniesiono zakaz wstępu dla Iwony Hartwich, ale nowo wyłoniona posłanka zwróciła uwagę na to, że zakaz nadal dotyczył jej syna Jakuba, który także był uczestnikiem ubiegłorocznych protestów.

- Zależy mi bardzo, żeby zakaz wstępu do budynku Sejmu został cofnięty dla wszystkich osób, które protestowały - żaliła się Hartwich w rozmowie z Polsatnews.pl. Twierdziła, że jej syn Jakub chciałby przyjechać na jej zaprzysiężenie, ale wciąż ma zakaz wejścia do Sejmu. Na reakcję CIS nie trzeba było długo czekać. Zakaz zniesiono, nie ma więc przeszkód, aby Jakub Hartwich mógł wziąć udział w uroczystościach.

"Takie rozwiązanie stosuje się w szczególności wobec osób, które nie przestrzegają przepisów porządkowych" - informowało Centrum Informacyjne Sejmu w komunikacie w lipcu 2018 roku, gdy wydawano zakaz.

Nie wolno zamykać nam ust

- To nie może być tak, że zamyka nam się usta i mamy nie mówić o naszych problemach. My musimy mówić o problemach osób z niepełnosprawnościami i je rozwiązywać - mówiła Hartwich o osobach, które nadal nie mogą wejść do budynku parlamentu. Podkreślała, że one również mają traumę na wspomnienie 40-dniowego protestu na korytarzach sejmowych.

Iwona Hartwich została posłanką z list Koalicji Obywatelskiej w Toruniu. Otrzymała ona 5 044 głosy, co daje poparcie równe 5,04 proc.

Więcej o:
Komentarze (91)
Zakaz wstępu do Sejmu zarówno dla Iwony Hartwich, jak i jej został syna zniesiony. Centrum Informacyjne Sejmu potwierdza
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 22 razy 16

  Sprzątanie po głupku kuchcińskim. Słynnym lotniku co to na pierogi do Rzeszowa musiał latać w statusie HEAD.

 • ochujek

  Oceniono 17 razy 13

  Kuchciński obgryza pazury w ławach poselskich.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 15 razy 9

  Jak Kurduplowi Gowinowcy uciekną z PZPR :-)
  To tylko pedofil Kuchciński będzie mógł do Sejmu wchodzić :-)

 • maciek76

  Oceniono 14 razy 8

  Łaska dobrych panów z PiSu nie ma granic. Nic tylko pod kolanka ściskać.

 • fakduck

  Oceniono 7 razy 7

  Odszedł przygłup, zakazy zniesione.

 • waapi

  Oceniono 10 razy 6

  Kobita kur..... musiała zostać posłem aby zniesiono jej zakaz. Co to k... za Państwo teoretyczne !!!!

 • 0.shary

  Oceniono 10 razy 6

  A nie można wnieść prośby o zakaz wstępu syna Kempy ?

 • lyjnin69

  Oceniono 7 razy 5

  kto zacz "grzegrzółka"
  ptaszek czy może co nie bądź facet KŁAMIĄCY W ŻYWE OCZY o "ogrodniku" ?

 • aietes

  Oceniono 8 razy 4

  istotą chrześcijaństwa jest pomoc biednym i chorym. Ilu pisowskich degeneratów pomogło komukolwiek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX