Jacek Ozdoba był u Gowina, startował jako bezpartyjny, a tuż po wyborach znalazł się u Ziobry

Poseł-elekt Jacek Ozdoba w lipcu należał do Porozumienia Jarosława Gowina. Jeszcze wcześniej był w Polsce Razem. W radzie miejskiej Warszawy zasiada w klubie PiS, do Sejmu dostał się jako bezpartyjny, ale już po wyborach Patryk Jaki zaliczył go do posłów Solidarnej Polski.

Jacek Ozdoba do niedzielnych wyborów działał głównie w samorządzie. Najpierw był radnym Mokotowa, a w 2018 r. dostał się do rady miasta, gdzie zasiadał w klubie PiS, w kampanii samorządowej działał w sztabie Patryka Jakiego. Okazuje się jednak, że określenie partyjnej przynależności Ozdoby nie jest łatwe. Próbował to zrobić portal Sonar.wyborcza.pl.

Według Portalu Samorządowego PAP Ozdoba reprezentował nieistniejącą już Polskę Razem Jarosława Gowina (obecnie Porozumienie). W lipcu na pytanie dziennikarza Sonaru polityk przyznał, że nadal należy do partii wicepremiera. Do Sejmu jednak, i to wiadomo z danych PKW, startował bez przynależności do partii politycznej, choć poparcia udzielił mu Patryk Jaki. Już dwa dni po wyborach sam Patryk Jaki obwieścił, że Ozdoba już nie jest bezpartyjny, bo należy do Solidarnej Polski.

Jacek Ozdoba startował jako bezpartyjny. Jest w Solidarnej Polsce

"Można już oficjalnie ogłosić, że SP ma 20 parlamentarzystów. 18 posłów i 2 senatorów. Cieszymy się, że dziś dołączył do nas poseł Norbert Kaczmarczyk. Nasi ludzi w większości z niskich miejsc robili świetne wyniki. Byli dużym wzmocnieniem list" - napisał Jaki, dołączając do postu infografikę z parlamentarzystami. Wśród nich jest Ozdoba. Sam poseł zresztą podał wpis Jakiego dalej.

Więcej o:
Komentarze (244)
Jacek Ozdoba był u Gowina, startował jako bezpartyjny, a tuż po wyborach znalazł się u Ziobry
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 80 razy 72

  Jaka partia taka ozdoba. Świntuch się zapisze wszędzie gdzie korytko szersze.

 • c.t.k

  Oceniono 54 razy 48

  Poseł który dostał się do sejmu z listy partii "X", a potem zmienia barwy, powinien być automatycznie pozbawiony prawa głosu, połowy poborów oraz możliwości chlania w czasie godzin pracy

 • starczypl

  Oceniono 48 razy 46

  ryj musi być dopasowany do koryta. a koryto pasuje do kryminalistów konstytucyjnych, politycznych qrew, ludzi bez kręgosłupa. po prostu nadają się, by pracować w kamienicy banasia

 • jarro60

  Oceniono 44 razy 44

  Zapamiętajmy to nazwisko, bo po następnych wyborach Ozdoba będzie się chciał zapisać do zwycięzców, czyli dzisiejszej opozycji

 • siekier35

  Oceniono 40 razy 38

  sprzedajna dziwka z wykupionym abonamentem

 • dziurowice

  Oceniono 35 razy 33

  To powinno być karalne. To jest oszustwo. Taka dziadowska, kłamliwa śląska Kałuża. Tacy ludzie bez kręgosłupa pałają żądzą władzy i chciwością. Społecznie nie mają nic do dodania. Takie chciwe śmiecie. Stróż, sprzątaczka, śmieciarz to wartościowsi ludzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX