Jacek Ozdoba był u Gowina, startował jako bezpartyjny, a tuż po wyborach znalazł się u Ziobry

Poseł-elekt Jacek Ozdoba w lipcu należał do Porozumienia Jarosława Gowina. Jeszcze wcześniej był w Polsce Razem. W radzie miejskiej Warszawy zasiada w klubie PiS, do Sejmu dostał się jako bezpartyjny, ale już po wyborach Patryk Jaki zaliczył go do posłów Solidarnej Polski.
Zobacz wideo

Jacek Ozdoba do niedzielnych wyborów działał głównie w samorządzie. Najpierw był radnym Mokotowa, a w 2018 r. dostał się do rady miasta, gdzie zasiadał w klubie PiS, w kampanii samorządowej działał w sztabie Patryka Jakiego. Okazuje się jednak, że określenie partyjnej przynależności Ozdoby nie jest łatwe. Próbował to zrobić portal Sonar.wyborcza.pl.

Według Portalu Samorządowego PAP Ozdoba reprezentował nieistniejącą już Polskę Razem Jarosława Gowina (obecnie Porozumienie). W lipcu na pytanie dziennikarza Sonaru polityk przyznał, że nadal należy do partii wicepremiera. Do Sejmu jednak, i to wiadomo z danych PKW, startował bez przynależności do partii politycznej, choć poparcia udzielił mu Patryk Jaki. Już dwa dni po wyborach sam Patryk Jaki obwieścił, że Ozdoba już nie jest bezpartyjny, bo należy do Solidarnej Polski.

Jacek Ozdoba startował jako bezpartyjny. Jest w Solidarnej Polsce

"Można już oficjalnie ogłosić, że SP ma 20 parlamentarzystów. 18 posłów i 2 senatorów. Cieszymy się, że dziś dołączył do nas poseł Norbert Kaczmarczyk. Nasi ludzi w większości z niskich miejsc robili świetne wyniki. Byli dużym wzmocnieniem list" - napisał Jaki, dołączając do postu infografikę z parlamentarzystami. Wśród nich jest Ozdoba. Sam poseł zresztą podał wpis Jakiego dalej.

Więcej o: