Radosław Sikorski: Nie wykluczałbym, że Donald Tusk zechce wrócić do kierowania PO

- Nie wykluczam jednak możliwości, że Donald Tusk zechce wrócić do kierowania Platformą Obywatelską, pokonać Kaczyńskiego i obronić Polskę - mówił w Polsat News Radosław Sikorski, były szef MSZ. Obecny eurodeputowany PO wymienił też, kto już przygotowuje się do tego, by kandydować na lidera Platformy.
Zobacz wideo

Radosław Sikorski, były szef MSZ, obecnie europoseł Platformy Obywatelskiej, w Polsat News oceniał aktualną sytuację wewnątrz PO. Po przegranej w wyborach do Sejmu i minimalnym zwycięstwie w tych do Senatu zaczęto spekulować, czy liderem Platformy pozostanie Grzegorz Schetyna. Zwłaszcza że na początku 2020 roku w PO odbędą się wybory na przewodniczącego.

Radosław Sikorski: Nie wykluczałbym, że Tusk zechce wrócić do kierowania PO

Sikorski wyliczał, że już zgłaszają się osoby, które chcą spróbować swoich sił i zgłosić się do kandydowania na lidera PO. Wśród takich osób były szef MSZ wymienił: Bogdana Zdrojewskiego, Borysa Budkę, Bartosza Arłukowicza i Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Czytaj więcej: Tusk na szefa EPP? Schetyna podpisał dokumenty, PO zgłasza kandydaturę byłego premiera

Radosław Sikorski dorzucił jednak jeszcze jedną interesującą możliwość. Co ważne, PO w piątek oficjalnie zaproponowała ustępującego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej (EPP, EPL). Ta nominacja i ewentualne objęcie tego stanowiska przez Tuska - według Sikorskiego - zupełnie nie wyklucza scenariusza, w którym to były premier kandyduje na lidera PO i odbiera tę funkcję Schetynie.

Formalnie jedno nie wyklucza drugiego. Nie wykluczam jednak możliwości, że Donald Tusk zechce wrócić do kierowania Platformą Obywatelską, by pokonać Kaczyńskiego i obronić Polskę

- oznajmił w Polsat News Sikorski.

Więcej o: