Sondaż prezydencki: Duda wygrywa w II turze. Kidawa-Błońska większym zagrożeniem niż Tusk

Zgodnie z sondażem dla "Faktów" Andrzej Duda wywalczy reelekcję. Prezydent w badaniu wygrywa z pięcioma wymienianymi obecnie potencjalnymi kontrkandydatami. Rywalem o najlepszym wyniku jest Małgorzata Kidawa-Błońska.
Zobacz wideo

W sondażu Kantara dla "Faktów" TVN i TVN24 zapytano respondentów, na kogo oddadzą głos w II turze wyborów prezydenckich w 2020 r. Gdyby Andrzej Duda mierzył się z Donaldem Tuskiem, wygrałby z wynikiem 51 proc. Na obecnego szefa Rady Europejskiej zagłosowałoby 40 proc. badanych, z kolei 9 proc. odpowiedziało: nie wiem/trudno powiedzieć.

Sondaż: Andrzej Duda wygrywa z Tuskiem i Kidawą-Błońską

W przypadku pojedynku z Małgorzatą Kidawą-Błońską wynik Dudy wyniósłby 48 proc., natomiast posłanki KO 42 proc. 10 proc. odpowiedziało, że nie wie, na kogo zagłosować. Gdyby w II turze znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, wynik byłby następujący: 53 proc. dla Dudy, 38 proc. dla Kosiniaka-Kamysza, 9 proc. - "nie wiem/trudno powiedzieć".

Z kolei 52 proc. głosów uzyskałby Andrzej Duda w starciu z Rafałem Trzaskowskim (37 proc.). W tym przypadku 11 proc. respondentów było niezdecydowanych. Największa przepaść od wyniku prezydenta dzieliłaby Roberta Biedronia. W tym wariancie Duda ma 56 proc., a lider Wiosny 35 proc. 9 proc. to liczba niezdecydowanych. 

Sondaż przeprowadzono w dniach 17-18 października na próbie 1502 osób w wieku powyżej 18 lat. Możliwy błąd pomiaru wynosi 3 proc.

Więcej o: