Frakcja przeciwna Morawieckiemu rośnie w siłę? RMF FM: Szydło zawiązała sojusz z Kamińskim

Według ustaleń dziennikarza RMF FM w PiS powiększa się grupa przeciwników kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera. Jak podaje rozgłośnia, sojusz przeciwko obecnemu szefowi rządu zawiązali m.in. europosłanka Beata Szydło i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.
Zobacz wideo

Front przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu, jak podaje RMF FM, ma tworzyć czterech ważnych polityków: europosłanka i była premier Beata Szydło, szef MSWiA i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, minister energii Krzysztof Tchórzewski i Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości i szef koalicyjnej Solidarnej Polski. Mają oni poszukiwać obecnie sojuszników i według rozgłośni próbowali przeciągnąć już na swoją stronę ministra finansów Jerzego Kwiecińskiego.

RMF FM: Frakcja przeciwna Morawieckiemu coraz liczniejsza

W wyborach parlamentarnych dwa koalicyjne ugrupowania - Solidarna Polska i Porozumienie Jarosława Gowina - znacznie wzmocniły swoje pozycje. W czwartek opisywaliśmy na Gazeta.pl, że więcej posłów tych partii może być problemem dla PiS. - To będzie bardzo ciężka kadencja. Nie jestem pewien, czy czteroletnia. Straciliśmy Senat, a w Sejmie będziemy na łasce i niełasce koalicjantów. W dodatku obijani z lewa i prawa przez opozycję. Wygląda to naprawdę nieciekawie - mówił dziennikarzowi Gazeta.pl Łukaszowi Rogojszowi jeden z polityków PiS.

Swoje wpływy w koalicji poszerzać nieoficjalnie chciał Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości w obozie rządzącym uchodzi za przeciwnika premiera Mateusza Morawieckiego. Według RMF FM jego ambicje zostały "spacyfikowane" - straszono go utratą wpływów w Pekao SA i spółce ubezpieczeniowej Link4. Okazuje się jednak, że Ziobro nie jest jedynym przeciwnikiem szefa rządu.

Więcej o:
Komentarze (333)
Frakcja przeciwna Morawieckiemu rośnie w siłę? RMF FM: Szydło zawiązała sojusz z Kamińskim
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 91 razy 83

  "To będzie bardzo ciężka kadencja. Nie jestem pewien, czy czteroletnia. Straciliśmy Senat, a w Sejmie będziemy na łasce i niełasce koalicjantów. W dodatku obijani z lewa i prawa przez opozycję. Wygląda to naprawdę nieciekawie ..."

  OBY! Moze w koncu zrozumiecie, ze popiera was jedynie "soweren" i tylko dlatego, ze rozdajecie pieniadze.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 89 razy 81

  Pani premier serdeczne gratulacje! Bycie babcią to wspaniała rzecz.
  Syn 2 lata temu przyjął święcenia kapłańskie więc proszę się nie przejmować tym lewackim gadaniem o pedofilii bo ona ma już teraz 16 lat i wszystko jest zgodne z prawem, a że zrobili dzidziusia gdy miała 15 to nic nikomu do tego. Niech się lewactwo do spraw kościoła nie miesza.
  Serdeczne Bóg zapłać. Popatrz Europo jak pięknie można żyć!

 • kunwyscigowy

  Oceniono 81 razy 73

  Oj becia becia ty se lepiej przypomnij jak się pieluchy przewija !

 • antropoid

  Oceniono 64 razy 58

  Swoją drogą - jak PiS wyjaśni sprawę tego kandydata, któremu nie naliczono nawet jednego głosu, choć sam na siebie głosował i jego rodzina?

  Tyle miały kiedyś pisiory do gadania o fałszowaniu wyborów, wręcz jawnie do nich zniechęcały - teraz było odwrotnie... :) ŚMIERDZĄCA SPRAWA...

 • julietwhiskey

  Oceniono 62 razy 56

  Pani Szydło powinna powalczyć o edukację seksualną w szkołach. Może wyedukowany ksiądz Szydło nie zrobiłby dzieciaka szesnastolatce i nie było by "przed ludźmi wstydu". Jak tam, Pani premier? Synowa wyedukowana? Szkoły podstawowe skończyła? W Spółkach Skarbu Państwa może zasiąść?

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 63 razy 53

  Zaczyna się lepiej niż u Sir Hitchcocka! A to dopiero początek. Breżniew tuż przed operacją, a myszki harcują.

 • jackanapes

  Oceniono 58 razy 52

  Chyć Becia Pinokia za pludry i o glebe go, o glebe. Odreaguj Tymcia. To ci się należy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX