Frakcja przeciwna Morawieckiemu rośnie w siłę? RMF FM: Szydło zawiązała sojusz z Kamińskim

Według ustaleń dziennikarza RMF FM w PiS powiększa się grupa przeciwników kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera. Jak podaje rozgłośnia, sojusz przeciwko obecnemu szefowi rządu zawiązali m.in. europosłanka Beata Szydło i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.
Zobacz wideo

Front przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu, jak podaje RMF FM, ma tworzyć czterech ważnych polityków: europosłanka i była premier Beata Szydło, szef MSWiA i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, minister energii Krzysztof Tchórzewski i Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości i szef koalicyjnej Solidarnej Polski. Mają oni poszukiwać obecnie sojuszników i według rozgłośni próbowali przeciągnąć już na swoją stronę ministra finansów Jerzego Kwiecińskiego.

RMF FM: Frakcja przeciwna Morawieckiemu coraz liczniejsza

W wyborach parlamentarnych dwa koalicyjne ugrupowania - Solidarna Polska i Porozumienie Jarosława Gowina - znacznie wzmocniły swoje pozycje. W czwartek opisywaliśmy na Gazeta.pl, że więcej posłów tych partii może być problemem dla PiS. - To będzie bardzo ciężka kadencja. Nie jestem pewien, czy czteroletnia. Straciliśmy Senat, a w Sejmie będziemy na łasce i niełasce koalicjantów. W dodatku obijani z lewa i prawa przez opozycję. Wygląda to naprawdę nieciekawie - mówił dziennikarzowi Gazeta.pl Łukaszowi Rogojszowi jeden z polityków PiS.

Swoje wpływy w koalicji poszerzać nieoficjalnie chciał Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości w obozie rządzącym uchodzi za przeciwnika premiera Mateusza Morawieckiego. Według RMF FM jego ambicje zostały "spacyfikowane" - straszono go utratą wpływów w Pekao SA i spółce ubezpieczeniowej Link4. Okazuje się jednak, że Ziobro nie jest jedynym przeciwnikiem szefa rządu.

Więcej o: