Patryk Jaki strofuje Jarosława Gowina. Wytyka mu "lewicową dyktaturę" na uczelniach

- Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą i nie powinniśmy mówić językiem Konfederacji. A taki język pobrzmiewa w wypowiedziach europosła Jakiego - powiedział w radiu Siódma9 Jarosław Gowin. Europoseł szybko opublikował ripostę. "Chciałbym tylko, aby na polskich uczelniach wyższych był choć fragmencik wolnościowo-konserwatywny, a nie lewicowa dyktatura" - napisał.
Zobacz wideo

W programie Siódma9 wicepremier Jarosław Gowin został poproszony o komentarz do wpisu Patryka Jakiego na Facebooku, dotyczącym ideowego kursu Zjednoczonej Prawicy. Ze słów europosła wynika, że jego obóz powinien stać się bardziej konserwatywny. Jaki pisał m.in. o "procesie wrogiej socjalizacji społeczeństwa", czyli "zamianie flagi biało-czerwonej na 'tęczową', społeczeństwa wolnościowo-konserwatywnego na lewackie".

Gowin o Jakim: W wypowiedziach pobrzmiewa język Konfederacji

- Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą i nie powinniśmy mówić językiem Konfederacji. A taki język pobrzmiewa w wypowiedziach europosła Jakiego. Jeżeli ktoś chce budować sektę 15-, w porywach 20-procentową, to rzeczywiście to, co proponuje Patryk Jaki, jest dobrą drogą - skomentował Jarosław Gowin.

Niedługo po audycji na Twitterze odpowiedział mu były wiceminister sprawiedliwości. "No skandal, że w moich wypowiedziach 'wybrzmiewa język prawicowy'. A nie jak u niektórych naszych kolegów język 'platformy'. Chciałbym tylko, aby na polskich uczelniach wyższych był choć fragmencik wolnościowo-konserwatywny, a nie lewicowa dyktatura" - napisał Jaki. 

Konfederacja zaprasza Jakiego

Na wpis Jakiego zareagowała Konfederacja. Na Facebooku ugrupowanie zaprosiło byłego wiceministra sprawiedliwości w swoje szeregi. "Patryk Jaki kontra Jarosław Gowin. Panie europośle Patryk Jaki, dziękujemy, że docenia Pan nasz przekaz konserwatywno-wolnościowy i zauważa, że jest to prawdziwy "język prawicowy". Jeśli ma Pan dość języka platformy w PiS, to zapraszamy do jedynej ideowej prawicowej formacji w Polsce - do Konfederacji!" - czytamy we wpisie.

Więcej o: