Iwona Śledzińska-Katarasińska będzie marszałkinią seniorką? "Nikt się ze mną nie kontaktował"

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski zdradził, że marszałkiem seniorem Sejmu będzie najprawdopodobniej Iwona Śledzińska-Katarasińska z Koalicji Obywatelskiej. Ta jednak jest zaskoczona tą informacją. - Nikt się ze mną w tej sprawie nie kontaktował - przyznała posłanka.
Zobacz wideo

W piątek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji odbędzie się 12 listopada. Zdradził przy okazji, że funkcję marszałka seniora Senatu obejmie Barbara Borys-Damięcka z Koalicji Obywatelskiej, a funkcję marszałka seniora Sejmu - najprawdopodobniej Iwona Śledzińska-Katarasińska.- Pierwszy raz w historii może zdarzyć się tak, że dwie kobiety będą marszałkami seniorami - zaznaczył.

Iwona Śledzińska-Katarasińska: Na razie nie traktuję tego poważnie

Posłanka przyznaje jednak, że jak dotąd nikt z kancelarii prezydenta nie kontaktował się z nią w sprawie domniemanej nominacji (według przepisów na stanowisko powoływana jest jedna z najstarszych osób w Sejmie nowej kadencji). - Nikt się ze mną w tej sprawie nie kontaktował. Dlatego nie traktuję tego na razie poważnie - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską.

Zapytana, czy przyjęłaby propozycję, odpowiedziała, że się zastanowi. - Być może warto, ktoś musi powiedzieć w tym Sejmie trochę prawdy - zaznaczyła, podkreślając, że jej przemówienie otwierające posiedzenie Sejmu mogłoby być okazją do powiedzenia czegoś ważnego.

Druga z kandydatek, Barbara Borys-Damięcka z Koalicji Obywatelskiej, dostała informację z Kancelarii Senatu o nominacji i zapewniła, że przyjmie funkcję. Tutaj wątpliwości nie ma żadnych, a nominacja jest formalnością, bo zgodnie z przepisami marszałkiem seniorem w Senacie zostaje zawsze najstarsza - a nie jedna z najstarszych, jak w przypadku Sejmu - osoba w wyższej izbie parlamentu. 

Błażej Spychalski w rozmowie z WP.pl. podkreślił, że pałac prezydencki dopiero będzie się kontaktował z zainteresowanymi.

Więcej o:
Komentarze (87)
Iwona Śledzińska-Katarasińska będzie marszałkiem seniorem? "Nikt się ze mną nie kontaktował"
Zaloguj się
 • D B

  Oceniono 11 razy 7

  "Iwona Śledzińska-Katarasińska będzie marszałkinią seniorką?"

  będzie marszałką senioriną

 • zsm-5

  Oceniono 19 razy 7

  Szanowna Pani Poseł. W tej sprawie od jakiegoś czasu kontaktował się z Panią niejaki PESEL. Zaskoczenie może być rzeczywiste, bo wredny gość.

 • byrcyn11

  Oceniono 8 razy 6

  Do wyborów prezydenckich będą niczym "baranki Boże", żadnych reform sądowniczych, żadnych nocnych ustaw sejmowych, a nasz "Pajacyk" schowa głęboko długopis do szuflady.

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 5 razy 5

  Ja uroczyście ogłaszam, że Długopisem Seniorem zostaje Pan Duda. Nie ma starszego i bardziej doświadczonego długopisu, niż ten pan.

 • jerzysm42

  Oceniono 7 razy 5

  Iwonę Śledzińską-Katarasińską nikt wcześniej nie powiadomił, że jest już stara.

 • krynolinka

  Oceniono 27 razy 5

  Za to Duda to z jakiej grupy wybrany. Bo i nie najstarszej, i nie najmądrzejszej. Przechodził z tragarzami koło Nowogrodzkiej i się nadał.

 • jan3211

  Oceniono 9 razy 3

  Ta pani pracowała w Głosie Robotniczym i miała wyrobione zdanie na temat marca 1968 roku.
  Ta długowieczność obłudników jest godna najwyższego wyróżnienia. Powinna być dożywotnim marszałkiem w kraju objętym ustawą nr 447.

 • melamed

  Oceniono 6 razy 2

  Bzdura,zadna marszalkini.Jezeli jest mezatka,to moze byc marszalkowa,jesli panna to marszalkowna.Jesli lgbt to bedzie marszalek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX