Wicerzecznik PiS o rzekomym zdjęciu z Jarosławem Kaczyńskim: Jego twarz została tu wmontowana

Od kilku dni w mediach społecznościowych krąży zdjęcie, rzekomo przedstawiające prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w latach 70. przed pochodem pierwszomajowym. - To nieprawda, że Jarosław Kaczyński chodził na pochody pierwszomajowe pod koniec lat 70. - skomentował w rozmowie z Onet.pl wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Jak dodał, twarz prezesa PiS została "wmontowana".
Zobacz wideo

"Białystok, końcówka lat 70-tych. Przyszły naczelnik Polski, z extramocnym w palcach, wybiera się na pochód pierwszomajowy" - zdjęcie osoby podobnej do Jarosława Kaczyńskiego umieścił we wtorek z takim komentarzem na Facebooku designer i rysownik Marek Skwarski.

W ciągu kilku dni fotografię udostępniono ok. 2 tys. razy. Choć wzbudziła ogromne zainteresowanie, wiele osób zwracało uwagę w komentarzach, że może być to fotomontaż.

Zdjęcie z Jarosławem Kaczyńskim. Fogiel: To fotomontaż

Do sprawy odniósł się w rozmowie z portalem Onet.pl zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Stwierdził, że Jarosław Kaczyński nie chodził pod koniec lat 70. na pochody pierwszomajowe, bo "był już wówczas działaczem opozycji antykomunistycznej".

- Pokazałem prezesowi to zdjęcie. On nie zna ani jednej osoby z tej fotografii. Jego zdaniem, to fotomontaż. Jego twarz została tu wmontowana - powiedział wicerzecznik PiS.

Więcej o: