Zamiast samolotu wybrał pociąg. Poseł Franciszek Sterczewski: Wystarczy PKP, druga klasa

Kiedy Kancelaria Sejmu zapytała, czy kupić mu bilet na lot z Poznania do Warszawy, nowo wybrany z list Koalicji Obywatelskiej poseł-elekt Franciszek Sterczewski odpowiedział: "Wystarczy PKP, druga klasa". W swoim wpisie na Instagramie i w rozmowie z Polsat News wytłumaczył, że to rozwiązanie bardziej ekologiczne.
Zobacz wideo

Franciszek Sterczewski w wyborach startował z ostatniego miejsca na liście KO w Poznaniu. Uzyskał ponad 25 tys. głosów, co dało mu trzeci wynik wśród jego partyjnych kolegów. W rozmowie z polsatnews.pl powiedział, że lubi latać samolotem, jednak jest świadomy, że nadmiar lotów oznacza zwiększenie emisji dwutlenku węgla, co przyczynia się do ocieplenia klimatu. Stwierdził, że jest ono wielkim wyzwaniem dla Polski i świata. 

Franciszek Sterczewski stawia na kolej 

- Chciałbym się poruszać głównie koleją, która w ciągu ostatnich 30 lat była zaniedbana. Jako poseł w swojej pracy chciałbym przyczynić się do odbudowy i rozwoju dworców w całej Polsce z Dworcem Głównym w Poznaniu na czele - dodał Sterczewski.

 

Nowy poseł-elekt wybrany z list Koalicji Obywatelskiej stwierdził również, że kolej to najtańszy i najbardziej przyjazny środowisku środek transportu. Po mieście natomiast porusza się na rowerze. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości będzie korzystał również z samolotu. - Zrobię to w ostateczności. Imponuje mi Greta Thunberg, która do Stanów Zjednoczonych popłynęła zeroemisyjnym jachtem - powiedział. 

Więcej o:
Komentarze (367)
Zamiast samolotu, wybrał pociąg. Poseł Franciszek Sterczewski: Wystarczy PKP, druga klasa
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 102 razy 72

  Wygląda na sympatycznego gościa. Po wysypie Kaletów czy Jakich nareszcie jakaś odskocznia.

 • indan

  Oceniono 62 razy 44

  Chciałbym zobaczyć Kaczyńskiego w pociągu w 2-iej klasie, i w komunikacji miejskiej. Rozmarzyłem się :)

 • yaspiman

  Oceniono 33 razy 19

  pierwszy normalny i nie chce kraść? już go polubiłem.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 19 razy 17

  Mnie w ogóle dziwi, że kancelaria sejmu nie najbogatszego w końcu kraju przyjęła za standard, że oferuje posłom służbowe przeloty samolotem. To samo w sobie jest aberracją. W połączeniu z chamstwem polityków, ogólnym wzajemnym podsłuchoojstwem, nagrywajstwem, łamaniem konstytucji, lekceważeniem wyroków, niewszczynaniem postępowań wobec oczywistych nadużyć, ekspresowym uchwalaniem kretyńskich ustaw, pokazuje jak wielkim goownem jest Polska. Tu się po prostu tak zwyczajnie po ludzku nie chce żyć

 • white_lake

  Oceniono 23 razy 17

  przecież to wcale nie jest szybciej, jeśli dodać to lotniskowe zawracanie dupy,
  samolot na trasie Poznań-Wawa to jakaś aberracja!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX