Donald Tusk na symbolicznym zdjęciu z Grzegorzem Schetyną. "Na Zachodzie bez zmian"

Grzegorz Schetyna spotkał się w Brukseli z Donaldem Tuskiem, szefem Rady Europejskiej. Tematem rozmowy były przyszłoroczne wybory prezydenckie. Po spotkaniu Schetyna zamieścił zdjęcie z Tuskiem, które opatrzył podpisem "Na Zachodzie bez zmian". Zdaniem niektórych komentujących spotkanie polityków, lider PO nie powinien się jednak chwalić fotografią, bo wygląda na niej jak karcony przez Tuska.
Zobacz wideo

W czwartek przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna spotkał się w Brukseli z Donaldem Tuskiem, byłym premierem Polski i obecnym szefem Rady Europejskiej (pozostanie nim do 1 grudnia tego roku). Tematem rozmów była sytuacja w Platformie Obywatelskiej i nadchodzące wybory prezydenckie. Z nieoficjalnych ustaleń RMF FM wynika, że Schetyna miał domagać się od Tuska jasnych deklaracji, czy zamierza wystartować jako kandydat KO w nadchodzących wyborach prezydenckich, które odbędą się w maju 2020 roku. 

Schetyna zamieścił zdjęcie z Tuskiem. Komentarze bezlitosne: "Jego zbolała mina mówi wszystko"

Schetyna po zakończeniu spotkania z Tuskiem wyszedł do dziennikarzy i powiedział, że umówił się z szefem Rady Europejskiej na kolejną rozmowę, a "wszystko jest otwarte". Zaprzeczył, też jakoby w Platformie Obywatelskiej trwał "bunt" po przegranych wyborach parlamentarnych. 

- Powiedzieliśmy sobie, że umawiamy się na następne rozmowy, spotkania, widzimy się w listopadzie w Zagrzebiu na zjeździe EPP. Wszystko jest otwarte. Najpierw przedstawimy drogę dojścia do tej kandydatury, a później oczywiście także wskazania personalne, ale to w tej kolejności - mówił, cytowany przez RMF FM.

Po spotkaniu z Tuskiem, Grzegorz Schetyna wstawił na swojego Twittera zrobione z oddali, niepozowane zdjęcie, na którym widać, jak rozmawia z szefem Rady Europejskiej. Niektórzy komentujący szybko dopatrzyli się, że mowa ciała polityków jest dość niejednoznaczna i można z niej wywnioskować, że Schetyna jest dyscyplinowany przez Tuska.

"Jak w tym dowcipie o uczniu wracającym do domu po zakończeniu roku szkolnego: "Jeszcze tylko *** i wakacje..." - napisał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

"To sympatyczne, że wicerzecznik PiS z takim respektem podchodzi do Donalda Tuska" - skomentował z kolei Wojciech Szacki z "Polityki". 

To nie pierwsze zdjęcie, na podstawie którego jest interpretowana mowa ciała obu polityków. Podobnie było także z fotografią zamieszczona przez Grzegorza Schetynę w marcu tego roku (wówczas siedział z Tuskiem przy stole). 

Więcej o:
Komentarze (110)
Donald Tusk na symbolicznym zdjęciu z Grzegorzem Schetyną. "Na Zachodzie bez zmian"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 10

  ciekawe kiedy w końcu dojdzie do Schetyny, że się na przywódce partii, która ma wygrywać wybory, zwyczajnie nie nadaje... i kto mu te fotki wrzuca do sieci? jakaś pisowska V kolumna?

 • robertza

  Oceniono 11 razy 7

  Z której ręki heh na tym zdjeciu Schetyna wygląda na mocno wystraszonego

 • chi-neng

  Oceniono 6 razy 4

  Kiedy wreszcie dojdzie do Schetyny, że PO jako PO i on sam nie mają najmniejszych szans na utrzymanie elektoratu? To samo dotyczy PSL i SLD.
  Jestem przekonana na 100%, ze Tusk jest świadomy tego już od dawna i on NIE będzie startował do wyborów prezydenckich, ani żadnych innych w Polsce.
  Jak można NA SIŁĘ I BEZ WSTYDU ZA GROSZ trzymać się tak kurczowo funkcji, w której nie zdało się egzaminu przez wiele lat i dzięki temu zaprzepaściło szanse wyborcze własnej frakcji?
  Czy z powodu egocentryzmu zaprzepaści także wybory prezydenckie?

  Kiedy wreszcie członkowie partii sami załatwia te sprawę, wybierając nowego prezesa frakcji i zmieniając nazwę na inna?
  Z tym egoista, egocentrykiem i z ta nazwa frakcji nigdy już nie będziecie mieli żadnych szans.
  Czy naprawdę nie ma wśród was lidera z kurażem?!
  Po jaą cholerę paracie się polityką i tworzycie frakcje polityczną BEZ ELEKTORATU, która w oczach wyborców już od dawna NIE egzystuje i NIE mam szans na wypłynięcie?!
  Skoro nie macie odwagi rządzić, NIE MACIE PROGRAMU PRZYCIĄGAJĄCEGO?!
  Nie macie odwagi na rozwiązywanie wewnętrznych konfliktów, ni mówić sobie samym prawdy w oczy?!

  PANIE SCHETYNA!
  Skoro NIE MA w pana partii, otoczeniu odważnych by panu powiedzieć to, co już dawno powinno być powiedziane panu w oczy i wprost, to proszę posłuchać i uwierzyć mi na słowo, że głos wyborcy brzmi jak poniżej:

  TO PAN JEST POWODEM DEFICYTU GŁOSÓW WYBORCZYCH OPOZYCJI.

  Zostaw pan wreszcie tę partie w spokoju i daj szansę młodym, bo jesteś waść w tym swoim uporze, ‘zaparciu’ obrzydliwy.

  A CO GORSZE NIEBEZPIECZNY DLA LOSÓW POLSKI!

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 6 razy 4

  Grzesiu daj se spokój, pora się pakować...Stałeś się 'koniem trojano-pislamskim' małego mesjasza!

 • yaspiman

  Oceniono 6 razy 4

  to zdjecie jest zaraz po tym jak dostał w jaja

 • saviour

  Oceniono 6 razy 4

  obolała mina Schetyny? przecież on nie ma innej.
  niektórzy nie nadają się na lidera. po prostu. tak genetycznie.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 9 razy 3

  Trolle o nickach beton44, tomek-62, maras63, matts-06 (ach, te numerki, te numerki!) dmą w tę samą kaczą dudkę. Szachermacher, zmień płytę, bo ta się zacięła! BTW: kolczykowanie trolli przez nadawanie im numerów to koncept rodem z Olgino...

 • andrew1507

  Oceniono 9 razy 3

  Czy w PiS jest 10 sprawiedliwych, którzy przejdą na stronę opozycji by uratować Polskę?
  Tak spluńcie tyranowi w twarz......
  Opozycjo czas na łowy posłów pis.....

 • robertza

  Oceniono 9 razy 3

  A swoją drogą Schetyna to Koń Trojański z nim PO wszystko przegrywa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX