Krzysztof Łapiński: Donald Tusk kojarzy się z najbardziej niepopularnymi reformami

- Kampania prezydencka na pewno będzie prowadzona do ostatniej chwili. Donald Tusk ma grono wiernych wyborców, ale to on kojarzy się z niepopularnymi reformami, a nie Małgorzata Kidawa-Błońska - stwierdził Krzysztof Łapiński, były rzecznik Kancelarii Prezydenta RP, w rozmowie z Jackiem Gądkiem.

W Porannej rozmowie Gazeta.pl gościem Jacka Gądka był Krzysztof Łapiński. Były rzecznik prezydenta mówił między innymi o zbliżających się w przyszłym roku wyborach prezydenckich. Zastanawiał się, kto będzie dla Andrzeja Dudy najgroźniejszym rywalem. Zasugerował, że Małgorzata Kidawa-Błońska ma większe szanse na wygraną.

- Donald Tusk co prawda ma wciąż grono wiernych wyborców, ale kojarzy się z najbardziej niepopularnymi reformami rządu PO. Małgorzata Kidawa-Błońska takich skojarzeń nie budzi. Jako doświadczony gracz polityczny, Donald Tusk raczej nie będzie ryzykował przegranej w kraju. Przed podjęciem decyzji pewnie będzie oceniał, na ile ma szansę wygrać

- powiedział polityk PiS.

Pytany o scenariusze dla nowej Rady Ministrów, stwierdził:

- To kwestia negocjacji. Jest możliwe stanowisko wicepremiera dla Zbigniewa Ziobry. Każda ze stron w takich negocjacjach uwzględnia matematykę. Jeśli ktoś najpierw miał sześciu posłów, a teraz ma 18, to musi być to uwzględnione w rządowym rozdaniu.
Zobacz wideo
Więcej o: