Marian Banaś miał w Krakowie drugą kamienicę, tuż obok pensjonatu z pokojami na godziny

Prezes Najwyżej Izby Kontroli Marian Banaś zaprzecza informacjom, według których miałby zrezygnować z pełnionej funkcji. Tymczasem dziennikarze TVN ujawnili, że polityk jest także właścicielem części budynku, który znajduje się obok "osławionego" hotelu na godziny.
Zobacz wideo

Zgodnie z informacjami "Faktów" TVN od roku służby specjalne mają informacje na temat zastrzeżeń dotyczących oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Od pół roku Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje prezesa NIK.

Kraków. Marian Banaś miał być właścicielem drugiej kamienicy 

Dziennikarze dotarli do zapisów z księgi wieczystej. Zgodnie z nią w 1991 roku Marian Banaś stał się współwłaścicielem części udziałów w kamienicy znajdującej się nieopodal hotelu, w którym były wynajmowane pokoje na godziny. Przejęcie udziałów było możliwe na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Legnicy. W dokumentach urzędowych brakuje jednak informacji na temat tego, kto był pierwszym właścicielem tej nieruchomości.

13 lat później Marian Banaś i jego wspólniczka przejęli drugą cześć kamienicy znajdującej się przy ulicy Krasickiego 24 w Krakowie.

Połowę udziałów w 800-metrowej nieruchomości minister kupił w 2004 roku, a sprzedał ze sporym zyskiem w 2013 roku

- czytamy na stronie tvn24.pl.

Na razie nie wiadomo, czy polityk, który w tym czasie (2005-2008) pełnił funkcję ministra finansów, wpisywał udziały w kamienicy w oświadczeniach majątkowych.

Wspomniana nieruchomość znajduje się niedaleko kamienicy należącej do szefa NIK Mariana Banasia, gdzie prowadzony był pensjonat z pokojami na godziny. Polityk wynajmował budynek pasierbowi jednemu ze znanych krakowskich przestępców - Wiesławowi K. ps. "Simon". Prezes NIK bronił się tym, że nie wiedział jaka działalność była prowadzona w jego kamienicy. Wiadomo jednak, że cała kamienica wynajmowana była za 65,7 tysięcy złotych rocznie, czyli za kwotę dużo niższą od ceny rynkowej.

Więcej o:
Komentarze (329)
Marian Banaś miał w Krakowie drugą kamienicę, tuż obok pensjonatu z pokojami na godziny
Zaloguj się
 • tilow7

  Oceniono 90 razy 88

  Jak się mają słowa pisowskich notabli o Banasiu - "krystalicznie uczciwym człowieku, który walczy z mafiami!" - jak mam zaufać władzy, która pozwala bandytom przejmować instytucje państwowe!

 • cezar85

  Oceniono 86 razy 84

  też dostał od żołnierza AK?

  ps. mógł mieć nawet dziesięć kamienic, jak wyniki wyborów dowiodły, dziwek ci u nas dostatek

 • dupazbita

  Oceniono 72 razy 70

  To był prezent od kombatanta z BCh. Jak jeszcze poszukają to pewnie znajdą się kamienice od byłych członków NSZ, PSZ, WiN, Muszkieterów, Hubalczyków ..... Ale od AL-owców i Gwardii Ludowej nie będzie bo to są wyjątkowo niewdzięczni kombatanci i pan Marian jakieś zasady ma.

 • krynolinka

  Oceniono 68 razy 62

  Się czepiacie. Takie kamienice to można kupić w każdym sklepie z kamienicami..

 • gryfb

  Oceniono 60 razy 56

  Dostał od jednej upadłej niewiasty, która postanowiła stać się bezdomną i wrócić na drogę cnoty.
  A później umarła.

 • kiesier

  Oceniono 56 razy 54

  Za co poleciał minister Nowak (który zbudował najwięcej dróg w historii Polski)?
  Za to że do zeznania majątkowego nie wpisał zegarka wartego około 11.000zł podczas gdy taki obowiązek jest dla przedmiotów o wartości powyżej 10.000zł.
  Czyli poleciał za przeszacowanie swojego majątku o 1000zł (słownie: tysiąc złotych).

  Banaś - Ty złodzieju!

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 45 razy 43

  Nie dadzą pancernemu spokojnie dojechać do "Berlina" co chwila to miny przeciwczołgowe pancerfausty- A chłop chciał po prostu świadczyć burdel usługi na wielką Krakowską skale przecież zapewne gościł tam kolesiów za frajer. Ale nie ustąpi on jest człowiek z gór nie przepuści nie odda co dostał to jego a po drugie jest kumplem wiadomo kogo

 • Andrzej Kalinowski

  Oceniono 42 razy 40

  Haha, czyli mafia wstawiła go jak konia trojańskiego do instytucji skarbowych by pilnował jej interesów. Tego w Polsce jeszcze nie grali że 5 lat cała skarbówka zawiaduje ktoś kto popełnia nagminnie przestępstwa skarbowe

 • fortunatzwolinski

  Oceniono 37 razy 35

  Maryjan burdelNIK PISda karmiony ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX