Marian Banaś miał w Krakowie drugą kamienicę, tuż obok pensjonatu z pokojami na godziny

Prezes Najwyżej Izby Kontroli Marian Banaś zaprzecza informacjom, według których miałby zrezygnować z pełnionej funkcji. Tymczasem dziennikarze TVN ujawnili, że polityk jest także właścicielem części budynku, który znajduje się obok "osławionego" hotelu na godziny.
Zobacz wideo

Zgodnie z informacjami "Faktów" TVN od roku służby specjalne mają informacje na temat zastrzeżeń dotyczących oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Od pół roku Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje prezesa NIK.

Kraków. Marian Banaś miał być właścicielem drugiej kamienicy 

Dziennikarze dotarli do zapisów z księgi wieczystej. Zgodnie z nią w 1991 roku Marian Banaś stał się współwłaścicielem części udziałów w kamienicy znajdującej się nieopodal hotelu, w którym były wynajmowane pokoje na godziny. Przejęcie udziałów było możliwe na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Legnicy. W dokumentach urzędowych brakuje jednak informacji na temat tego, kto był pierwszym właścicielem tej nieruchomości.

13 lat później Marian Banaś i jego wspólniczka przejęli drugą cześć kamienicy znajdującej się przy ulicy Krasickiego 24 w Krakowie.

Połowę udziałów w 800-metrowej nieruchomości minister kupił w 2004 roku, a sprzedał ze sporym zyskiem w 2013 roku

- czytamy na stronie tvn24.pl.

Na razie nie wiadomo, czy polityk, który w tym czasie (2005-2008) pełnił funkcję ministra finansów, wpisywał udziały w kamienicy w oświadczeniach majątkowych.

Wspomniana nieruchomość znajduje się niedaleko kamienicy należącej do szefa NIK Mariana Banasia, gdzie prowadzony był pensjonat z pokojami na godziny. Polityk wynajmował budynek pasierbowi jednemu ze znanych krakowskich przestępców - Wiesławowi K. ps. "Simon". Prezes NIK bronił się tym, że nie wiedział jaka działalność była prowadzona w jego kamienicy. Wiadomo jednak, że cała kamienica wynajmowana była za 65,7 tysięcy złotych rocznie, czyli za kwotę dużo niższą od ceny rynkowej.

Więcej o: