Patryk Jaki o kulisach rozmów w Zjednoczonej Prawicy: Zbigniew Ziobro nie chce być wicepremierem

- Naszym zdaniem najlepszym kandydatem na premiera zawsze jest pan prezes Jarosław Kaczyński, osoba o ogromnej wiedzy, doświadczeniu i sukcesach w polskiej polityce. To właśnie prezes Kaczyński był głównym architektem Zjednoczonej Prawicy - mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" europoseł Solidarnej Polski i były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
Zobacz wideo

Poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Solidarnej Polski Patryk Jaki odniósł się do nieoficjalnych doniesień o tym, że Zbigniew Ziobro miał zażądać od władz PiS-u stanowiska wicepremiera i dodatkowego ministerstwa dla SP w zamian za poparcie dla rządu. Solidarna Polska wprowadziła do Sejmu kilkunastu parlamentarzystów i jej poparcie dla obozu Zjednoczonej Prawicy może okazać się kluczowe.

- Zbigniew Ziobro nie jest zainteresowany funkcją wicepremiera i wbrew doniesieniom medialnym nigdy takich aspiracji nie zgłaszał, i nie zamierza zgłaszać. Również nie zgłaszaliśmy żadnych oczekiwań poza dotychczas obowiązującą od kilku lat umową koalicyjną. Natomiast ważna jest dla nas pewność, że przyszły rząd będzie realizował bardzo ambitną agendę zmian w Polsce

- skomentował były wiceminister sprawiedliwości w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Patryk Jaki: Najlepszym kandydatem na premiera jest Jarosław Kaczyński

Zapytany o to, czy Mateusz Morawiecki powinien zostać premierem, odpowiedział, że "wśród dobrze współpracujących i szanujących się koalicjantów, którym zależy nie na personaliach, ale wartościach i Polsce, zawsze jest czas na przyjacielską rozmowę".

- Naszym zdaniem najlepszym kandydatem na premiera zawsze jest pan prezes Jarosław Kaczyński – osoba o ogromnej wiedzy, doświadczeniu i sukcesach w polskiej polityce. To właśnie prezes Kaczyński był głównym architektem Zjednoczonej Prawicy. Jak pokazał wynik wyborczy, przed nami – mówiąc oględnie – nie najłatwiejszy czas i dlatego dla dobra sprawy musimy podejmować przemyślane i optymalne decyzje

- stwierdził. Dodał za to, że "na prawicy nie ma lepszego kandydata" na prezydenta od Andrzeja Dudy.

Więcej o: