Jacek Sasin w TVP Info skarży się na media. "Musimy jeszcze bardziej zagwarantować pluralizm"

- Mamy cały czas do czynienia z nierównowagą medialną. Zbudowaliśmy pewien pluralizm medialny, którego w poprzednich latach przed naszymi rządami w ogóle nie było. Informacja była zupełnie jednokierunkowa, jednoformatowa. W tej chwili mamy rzeczywiście telewizję publiczną, ale duża część mediów komercyjnych w dalszym ciągu wspiera bardzo mocno opozycję - mówił w TVP Info wicepremier Jacek Sasin.
Zobacz wideo

Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin pojawił się w środę wieczorem w "Gościu Wiadomości" w TVP Info. Jednym z tematów rozmowy Michała Adamczyka z politykiem były media.

Mamy cały czas do czynienia z nierównowagą medialną, to musimy bardzo wyraźnie powiedzieć. Zbudowaliśmy pewien pluralizm medialny, którego w poprzednich latach przed naszymi rządami w ogóle nie było. Informacja była zupełnie jednokierunkowa, jednoformatowa. W tej chwili mamy rzeczywiście telewizję publiczną, w której mam tę przyjemność dzisiaj tę rozmowę z panem prowadzić, ale duża część mediów komercyjnych w dalszym ciągu wspiera bardzo mocno opozycję

- przekonywał Sasin.

- Musimy jeszcze bardziej ten pluralizm medialny zagwarantować, żeby móc też z naszymi przekazami, prawdziwą informacją o polityce, którą prowadzimy, trafiać też do mieszkańców dużych miast - powiedział wicepremier.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, czyli w wieczór wyborczy, europosłanka PiS Beata Mazurek umieściła zdjęcie na Twitterze, na którym widać było prezesa TVP Jacka Kurskiego, znajdującego się w gabinecie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zdjęcie zostało odczytane przez niektórych publicystów i polityków jako dowód na wpływ partii na przekaz medialny w Telewizji Polskiej. Przypomnijmy, że Jacek Kurski jest zresztą byłym politykiem partii rządzącej.

Jacek Sasin: Media muszą być rzetelne

Wicepremier zaznaczył, że konieczne są regulacje prawne dotyczące m.in. ilości kapitału krajowego w stosunku do kapitału obcego w mediach. Stwierdził także, że trzeba rozmawiać o tym, "jak spowodować, że media będą informowały obiektywnie, rzetelnie".

Może obiektywizm to zbyt wiele, czego bym wymagał, ale informowały rzetelnie. Jeśli w mediach o wielkim odbiorze społecznym są podawane nieprawdziwe informacje i nieprawdziwe interpretacje, to mamy z tym też jakiś problem

- dodał Sasin.

Więcej o:
Komentarze (370)
Jacek Sasin w TVP Info skarży się na media. "Musimy jeszcze bardziej zagwarantować pluralizm"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 117 razy 109

  Przestaje być już to śmieszne. Kuźwa wam się Sasin faktycznie PRL marzy i Trybuna Ludu w każdym domu.

 • ona_ona_80

  Oceniono 79 razy 75

  Jeszcze bardziej? Sasin, no weź. TVPis nie może być już bardziej obiektywna.

 • krynolinka

  Oceniono 71 razy 65

  Licencja na media po pisowsku. Można pisać wszystko i pokazywać wszystko pod warunkiem, że o władzy tylko dobrze.
  Korea wam się śni.

 • szczureks

  Oceniono 46 razy 46

  Katoliku Sasin, naprawde myslisz ze pisowski wyborca jest az takim kretynem?
  Ja uwazam ich za debili i nimi gardze, ale wy aparatczycy pisowscy juz przesadzacie z tym co uwazacie o pisowskim wyborcy.
  Sasin, pisowiec naprawde jest troche madrzejszy od zwierzecia

 • ferrment

  Oceniono 45 razy 43

  Bezczelny do przesady.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 39 razy 39

  Czyli, tłumacząc z pisiego na ludzki język: "Musimy pozbyć się niezależnych mediów."

 • 270203mk

  Oceniono 38 razy 38

  Sasin prezentuje bolszewicki sposób pojmowania świata. Panie bolszewiku!!! Niech nabije Pan sobie do tej bolszewickiej łepetyny to, że niechęć elektoratu miejskiego do waszej wizji kraju nie wynika z braku informacji, ale ze słabości waszej oferty. Przede wszystkim, nikt myślący nie chce być rządzony przez głupszych od siebie.

 • dcag

  Oceniono 38 razy 36

  Co za obłuda.

 • kazek100

  Oceniono 30 razy 30

  Cóż, nie lubię takich tekstów, ale tu trzeba powiedzieć: Sasin jest głupi. Sprzedajny, zakłamany , ale i głupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX