Jacek Sasin w TVP Info skarży się na media. "Musimy jeszcze bardziej zagwarantować pluralizm"

- Mamy cały czas do czynienia z nierównowagą medialną. Zbudowaliśmy pewien pluralizm medialny, którego w poprzednich latach przed naszymi rządami w ogóle nie było. Informacja była zupełnie jednokierunkowa, jednoformatowa. W tej chwili mamy rzeczywiście telewizję publiczną, ale duża część mediów komercyjnych w dalszym ciągu wspiera bardzo mocno opozycję - mówił w TVP Info wicepremier Jacek Sasin.
Zobacz wideo

Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin pojawił się w środę wieczorem w "Gościu Wiadomości" w TVP Info. Jednym z tematów rozmowy Michała Adamczyka z politykiem były media.

Mamy cały czas do czynienia z nierównowagą medialną, to musimy bardzo wyraźnie powiedzieć. Zbudowaliśmy pewien pluralizm medialny, którego w poprzednich latach przed naszymi rządami w ogóle nie było. Informacja była zupełnie jednokierunkowa, jednoformatowa. W tej chwili mamy rzeczywiście telewizję publiczną, w której mam tę przyjemność dzisiaj tę rozmowę z panem prowadzić, ale duża część mediów komercyjnych w dalszym ciągu wspiera bardzo mocno opozycję

- przekonywał Sasin.

- Musimy jeszcze bardziej ten pluralizm medialny zagwarantować, żeby móc też z naszymi przekazami, prawdziwą informacją o polityce, którą prowadzimy, trafiać też do mieszkańców dużych miast - powiedział wicepremier.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, czyli w wieczór wyborczy, europosłanka PiS Beata Mazurek umieściła zdjęcie na Twitterze, na którym widać było prezesa TVP Jacka Kurskiego, znajdującego się w gabinecie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zdjęcie zostało odczytane przez niektórych publicystów i polityków jako dowód na wpływ partii na przekaz medialny w Telewizji Polskiej. Przypomnijmy, że Jacek Kurski jest zresztą byłym politykiem partii rządzącej.

Jacek Sasin: Media muszą być rzetelne

Wicepremier zaznaczył, że konieczne są regulacje prawne dotyczące m.in. ilości kapitału krajowego w stosunku do kapitału obcego w mediach. Stwierdził także, że trzeba rozmawiać o tym, "jak spowodować, że media będą informowały obiektywnie, rzetelnie".

Może obiektywizm to zbyt wiele, czego bym wymagał, ale informowały rzetelnie. Jeśli w mediach o wielkim odbiorze społecznym są podawane nieprawdziwe informacje i nieprawdziwe interpretacje, to mamy z tym też jakiś problem

- dodał Sasin.

Więcej o: