Projekt "Stop pedofilii" skierowany do dalszych prac. "Zrównanie edukacji seksualnej z pedofilią"

Posłowie zagłosowali przeciwko odrzuceniu obywatelskiego projektu "Stop pedofilii" i skierowali go do dalszych prac w sejmowej komisji. - Dlaczego chcecie doprowadzić do tego, aby dzieci nie dowiedziały się, czym jest zły dotyk? - oburzała się przed głosowaniem posłanka koła Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus.
Zobacz wideo

Obywatelski projekt "Stop pedofilii" przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 za propagowanie lub pochwalanie zachowań o charakterze pedofilskim oraz za propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego.

Jeżeli sprawca dopuszcza się propagowania obcowania za pomocą środków masowego komunikowania ma zgodnie z projektem podlegać karze pozbawienia wolności do lat 3. Prawo i Sprawiedliwość proponuje, by karę tę zwiększyć do 5 lat.

Zgodnie z uzasadnieniem, zmiana przepisów zapewni prawną ochronę dzieci przed deprawacją seksualną i demoralizacją, która zdaniem autorów projektu rozwija się w niebezpiecznym tempie i dotyka tysięcy najmłodszych Polaków za pośrednictwem tzw. "edukacji seksualnej".

Projekt "Stop pedofilii" skierowany do dalszych prac

W środę posłowie zagłosowali przeciwko odrzuceniu projektu w pierwszym czytaniu. Trafił on do prac w sejmowej komisji. Projekt "Stop pedofilii" poparło w ten sposób 243 parlamentarzystów.

Dlaczego państwo wprowadzacie taki gniot legislacyjny, gniot ideologiczny? Dlaczego z premedytacją wprowadzacie ludzi w błąd, zrównując edukację seksualną z pedofilią? Dlaczego chcecie doprowadzić do tego, aby dzieci nie dowiedziały się, czym jest zły dotyk?

- pytała z mównicy sejmowej posłanka koła Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. 

- Pomysłodawcy tego projektu obywatelskiego słusznie chcą chronić dzieci przed pedofilią, pornografią, wszelką patologią zagrażającą dzieciom. Jednocześnie wykluczają podstawowe narzędzie tej ochrony, jaką jest edukacja - zwrócił uwagę Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Głos zabrał także przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Olgierd Pankiewicz, który odpowiadał na zarzuty posłów. Jak stwierdził, "projekt w ogóle nie dotyczy zakazu prowadzenia edukacji".

- Projekt mówi o propagowaniu i pochwalaniu niebezpiecznych społecznie zachowań osób małoletnich - wskazał Pankiewicz.

Przestępcy znaleźli nową drogę do rozmiękczania naszych dzieci i do rozmiękczania środowisk, które chronią dzieci przed przemocą seksualną. Tą nową drogą już nie jest propagowanie pedofilii wprost, obecnie mówi się o prawach seksualnych dzieci i o seksualnym charakterze dziecięcej relacji z drugim człowiekiem, również z dorosłym człowiekiem. O seksie osób małoletnich mówi się ostatnio bardzo dużo, przede wszystkim w popkulturze, która obniża granice wieku dzieci przedstawianych w kontekście seksualnym

- dodał.

Jak stwierdził Pankiewicz, ustawa ma "maksymalnie utrudnić przestępcom dostęp do dzieci i maksymalnie zabezpieczyć dzieci przed niebezpieczeństwem zetknięcia się z treściami, które są przemocowe, krzywdzą ich psychikę i mogą zaburzyć ich rozwój".

- Dzieci, które przedwcześnie zaczynają zajmować się seksem, tracą zdolność do pełnego rozwoju we wszystkich sferach - podkreślił.

Więcej o:
Komentarze (204)
Projekt "Stop pedofilii" skierowany do dalszych prac. "Zrównanie edukacji seksualnej z pedofilią"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 43 razy 35

  Jak wszystko za PiSu tak i ten projekt jest przeciwieństwem tego, co zapowiada z nazwy.
  Uczciwy w państwie PiS to oszust i kłamca. Transparentny to tajny. Usprawnienie pracy TK to jego mniej wydajne orzekanie. W zwykłych sądach to samo - sprawy toczą się dłużej, nie krócej. A obiektywna TV to po pisowsku TVP.
  To i nie dziwi, że projekt "Stop pedofilii" pedofilom nie zaszkodzi, a nawet wręcz przeciwnie.

 • jacmenos

  Oceniono 38 razy 34

  a czy syn Tymoteusz (ksiądz) pani Szydło - Matki Polki - był edukowany seksualnie jak robił dziecko małoletniej ? czy sam edukował ?

 • rybka9915

  Oceniono 29 razy 25

  Dla "rownowagi" pazdzierzowo-zlodziejska pisbolszewia i jej zboki winni czym predzej uwolnic od kary wiezienia wszystkich zbokow koscielnych i partyjnych obecnych i przyszlych. Bo wg pisbolszewicko-qrewskiej ciemnoty pisbolszewickiej uswiadamianie jest duzo gorsze od gwaltu na dzieciach. Zbok kuchcinski poswiadczy to wam na pismie.

 • prawdziwek89

  Oceniono 25 razy 23

  Córka Gowina w ciąży w wieku 18 lat, ksiądz Tymoteusz w ciąży. Brawo stop edukacji i stop antykoncepcji ciemniaki z Pisdu.

 • polakadam

  Oceniono 22 razy 20

  Cztery lata temu, po wyborach majstrowali przy prawie aborcyjnym. Czarne marsze zalały Polskę.
  Spodziewałem się że po tych wyborach będziemy mieli powtórkę.
  Pis znowu rządzi i znowu poczuł luz że może pouczać suwerena w co ma wierzyć i jakim ma być człowiekiem. Pisowskiecw...e jak komuniści tworzą nowego człowieka. Tym razem klęczącego przed klechą i klepiącego zdrowaśki.
  Dziwię się że ludzie są tym zaskoczeni. Już w kampanii było widać tę chorą katolicką ideologię. Nie majacą nic wspólnego z prawdziwą wiarą.

 • cestina39

  Oceniono 26 razy 20

  Rozumiem, że pod tą ustawę popada również nakładanie do spowiadania się z masturbacji. I rozumiem, że ksiądz, katecheta i siostra zakonna mówiący nieletnim, że spowiedź z tak intymnej sprawy jest konieczna, zostaną wysłani za kratki na 5 lat.

 • prawdziwek89

  Oceniono 21 razy 17

  Pedofile i Sutenerzy przeciwko edukacji.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 21 razy 17

  no co to KSIUNDZOM chcecie praw i uciech pozbawic? Niewdzieczny narod!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX