Małgorzata Kidawa-Błońska o ewentualnym kandydowaniu na szefową PO: Nie wykluczam

- Pewne rzeczy można było zrobić lepiej, pewne gorzej, ale to nie jest tak, że głównym problemem, który w tej chwili mamy, jest Grzegorz Schetyna - mówiła w środę w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. Jak dodała, "zastanawiałaby się" nad tym, czy oddać głos na Schetynę w wyborach na przewodniczącego partii.

Wicemarszałek Sejmu i jednocześnie kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie do politycznej przyszłości lidera PO Grzegorza Schetyny.

Kto będzie szefem Platformy Obywatelskiej nie będę decydowała ja, mam tylko jeden głos, będziemy decydować w wyborach. Przypominam, że w Platformie wybory są powszechne, czyli każdy członek Platformy bierze udział w tym głosowaniu. (...) Nie wiem, kto będzie chciał kandydować w tych wyborach, to sprawa otwarta

- stwierdziła w rozmowie z reporterem Wp.pl. Stwierdziła, że "nie wie", czy oddałaby głos na Grzegorza Schetynę i "zastanawiałaby się" nad tym.

Grzegorz Schetyna dokonał jednej bardzo trudnej rzeczy. (...) Udało mu się stworzyć Koalicję Europejską, potrafił mobilizować środowiska do tego, żeby włączyły się we wspólną kampanię, także było to w Koalicji Obywatelskiej, gdzie różne środowiska się połączyły. Udało się, że mamy 51 mandatów wspólnie jako opozycja. Pewne rzeczy można było zrobić lepiej, pewne gorzej, ale to nie jest tak, że głównym problemem, który w tej chwili mamy, jest Grzegorz Schetyna

- powiedziała Kidawa-Błońska. - Nie rozważałam, nie wykluczam, ale nie rozważałam tego - odpowiedziała zapytana o ewentualny start w wyborach na przewodniczącą partii.

Grzegorz Schetyna: Moje przywództwo nie jest podważane

Lider Platformy Obywatelskiej stwierdził w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską z TVN24, że nadal czuje się pewnie na stanowisku szefa partii i "nie ma wrażenia, że jego przywództwo jest podważane".

- W styczniu czy w lutym są wybory na szefa PO. Wszyscy członkowie będą decydować. Jeżeli ktoś dzisiaj chce, żeby je przyspieszyć, wywrócić w trakcie rozmów, ustalania i ustawiania tej senackiej większości, to ma złe intencje i tutaj absolutnie nie będzie takiej zgody, żeby się poddać zewnętrznemu szantażowi - powiedział Grzegorz Schetyna.

Więcej o:
Komentarze (55)
Małgorzata Kidawa-Błońska o ewentualnym kandydowaniu na szefową PO: Nie wykluczam
Zaloguj się
 • goldendeliceus

  Oceniono 7 razy 7

  Nie jestem zwolennikiem działania metodą straży pożarnej.
  Poseł Kaczyński przegrał w Warszawie znacznie bardziej widowiskowo niż poseł Schetyna we Wrocławiu.
  Nie zmienia to jednak faktu dokonania analizy wyników (i ich możliwych przyczyn) przez kierownictwo PO.
  Wydaje się jednak, iż niewątpliwe zdolności organizacyjne nie są wystarczające dla pociągnięcia wyborców do głosowania na PO.

 • awitold4

  Oceniono 15 razy 5

  Jakby natura chciała zrobić przekop Mierzei Wiślanej w tym miejscu, to by go sobie sama zrobiła

 • matts06

  Oceniono 8 razy 4

  Pani Kidawa właśnie zagłosowała dziś za uchwałą potępiającą ataki na katolików. Gratuluję. Naprawdę jeśli dojdzie do starcia Duda-Kidawa, będę miał poważny dylemat czy oddać głos z zatkanym nosem czy jednak oddać głos nieważny.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 10 razy 4

  Kidawa ma rację. Wymiana przewodniczącego to nie jest priorytet. Priorytetem jest pogonienie nieudolnego pijarowca, któremu wydaje się że się zna na robieniu kampanii.

  To są szóste wybory do których Pan Tyszkiewicz organizował pijar i szósty raz klapa jak w przypadku kampanii Pana Bronisława. Teraz chyba ewidentnie widać że się do tego nie nadaje.

  Wymiana Skończy skończy się w tym momencie jak wymiana Kopacz. Chaosem, dramatycznym spadkiem poparcia, rozpadem ugrupowania. Zyska tylko PiS i dyktatorskie zapędy Kaczyńskiego.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 4

  Kto z uporem maniak zamieszcza po raz kolejny to konkretne zdjęcie?
  O co chodzi?

 • lodomeria

  Oceniono 2 razy 2

  Ta pani wczoraj poparła przekonanie, że "Katolicyzm i katolicy są ofiarami notorycznych prześladowań i wrogości" i uchwaliła nam uchwałę potępiającą akty nienawiści antykatolickiej.

 • marekbeatlemarek

  Oceniono 12 razy 2

  pistrolle zwiewajcie stąd do pisich świństw.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 2

  Mówi się, że vox populi vox dei.
  Skoro wyborcy tak chcą, mnie nic do tego.

 • alpamayo07

  Oceniono 1 raz 1

  Uważam, że dużo lepsza będzie Klaudia Jachira, jest młoda, bojowa,, pełna kreatywnej inicjatywy, odważna i w swoich filmach genialnie piętnuje finansowe przekręty PiS-u. Pociągnie młodych, niezdecydowanych. Jachira, Budka, Brejza, Nowacka - oto młode wilki w walce o demokrację, najlepsi z najlepszych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX