Schetyna: "Nie mam sygnałów, że moje przywództwo jest podważane". Przeczą temu wypowiedzi polityków KO

Lider KO oświadczył w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską, że nadal czuje się pewnie na stanowisku szefa partii i "nie ma wrażenia, że jego przywództwo jest podważane". Jednak jego dobre samopoczucie stoi w pewnej sprzeczności z tym, co mówią mediom jego partyjni koledzy.

Lider KO Grzegorz Schetyna na pytanie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z TVN24 o to, "czy czuje, że jego przywództwo przez niektórych kolegów z Platformy, zwłaszcza tych młodszych, jest podważane", odpowiedział: - Nie mam takiego wrażenia. Nie mam takich sygnałów.

Grzegorz Schetyna: Nie przewidujemy przyspieszenia wyborów na szefa partii

W styczniu czy w lutym są wybory na szefa PO. Wszyscy członkowie będą decydować. Jeżeli ktoś dzisiaj chce, żeby je przyspieszyć, wywrócić w trakcie rozmów, ustalania i ustawiania tej senackiej większości, to ma złe intencje i tutaj absolutnie nie będzie takiej zgody, żeby się poddać zewnętrznemu szantażowi

- powiedział szef PO Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej.

Sytuacja Schetyny nie wydaje się tak bezpieczna

Przypomnijmy, że inni politycy KO nie wypowiadali się o przywództwie Schetyny w tak optymistycznym tonie. 

Borys Budka nie zaprzeczył, że sam stanie w szranki z dotychczasowym liderem.

Teraz należy dokonać analizy tego, co było dobre, też tego, jakie błędy popełniliśmy. (...) Pewne decyzje trzeba podejmować po konsultacjach, po rozmowach, niewątpliwie taki scenariusz dopuszczam

- powiedział w rozmowie z TVN24.

Rafał Grupiński, szef struktur Platformy w Wielkopolsce mówił, że "bez wątpienia jest tego rodzaju oczekiwanie na weryfikację przywództwa".

Myślę, że na pewno pan przewodniczący powinien mocno zastanowić się nad zmianą swojego najbliższego otoczenia, jeśli chce dalej prowadzić partię

- stwierdził.

Również Joanna Mucha w programie "Tak jest" w TVN24 zapowiedziała, że w najbliższym czasie w KO nastąpi weryfikacja kampanii wyborczej. Dała do zrozumienia, że działacze Koalicji mają żal do przewodniczącego Grzegorza Schetyny, a wynik wyborów do Sejmu dla KO mógł być lepszy.

Jedynie Tomasz Siemoniak w radiowej Trójce otwarcie bronił Grzegorza Schetyny: - Jeździł po Polsce, wspierał kandydatów i nie pracował nad własnym wynikiem we Wrocławiu, więc ja bym tutaj daleko idących wniosków nie wyciągnął - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (208)
Schetyna: "Nie mam wrażenia, że moje przywództwo jest podważane". Przeczą temu wypowiedzi polityków KO
Zaloguj się
 • d_ost

  Oceniono 52 razy 42

  Cóż, słuchanie sygnałów z partii idzie panu przewodniczącemu tak samo dobrze jak słuchanie sygnałów od wyborców...

 • borek-skorek

  Oceniono 45 razy 37

  Niesamowite! Ten facet jest oderwany o rzeczywistości prawie tak samo jak Kaczyński.

 • cacadux

  Oceniono 21 razy 15

  Jestem wściekły na Schetynę. Bo ta kampanie nei była do wygrania, ale można było uzysakc dużo lepszy wynik - chcocby w Senacie. Ale Schetyna tak sie nadaje na przywódcę jak Kaczyński na demokratę. Jeśli Schetyna nadal będzie międlił swoje zapleśniałe ambicje, jeśli nie będzie umiał pozbyc sie kompleksu Tuska, to ja i wielu, wielu moich znajomych przenosimy swoje głosy na Biedronia. I to jest juz nieodwołalne.
  Schetyna musi odejśc.

 • kuba161048

  Oceniono 21 razy 15

  Jeżeli nie ma sygnałów to tym bardziej Grzesiu to jest zastanawiające ?

 • andrzej2310

  Oceniono 20 razy 14

  Schetyna zrobił tyle, na ile było go stać. Ale to była za mało, aby pokonać PIS w wyborach. Aby mieć nadzieję na zmianę, trzeba zmienić przywódcę. Przywódcę na miarę XXI wieku.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 16 razy 12

  jeżeli to prawda że w styczniu w PO wybrany zostanie nowy przewodniczący, to Schetyna ma swoje ostatnie 100 dni rządów... diabli wiedza co mu jeszcze może odwalić i pytanie zasadnicze: KTO za niego?

 • volongoto41

  Oceniono 12 razy 10

  Grzegorz Schetyna o związkach partnerskich:
  1. Tak!
  2. Nie!
  3. Tak!
  4. Jutro się zobaczy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX