PiS już próbował przeciągnąć senatora PO? Tomasz Grodzki: Byłem pytany, czy nie dałbym się wynająć

- Byłem sondowany, czy nie wynająłbym się dla obozu rządzącego jako minister zdrowia - powiedział senator Koalicji Obywatelskiej prof. Tomasz Grodzki. - Przypuszczam, że w 30 sekund dostałbym tekę ministra, gdybym taką wolę wyraził - dodał.
Zobacz wideo

Ze słów senatora Tomasza Grodzkiego wynika, że ważny polityk z obozu Zjednoczonej Prawicy chciał zrobić z nim "deal". - Byłem sondowany, czy nie wynająłbym się dla obozu rządzącego jako minister zdrowia. To oznacza, że ten program, który prezentowałem podobał się po obu stronach. To, że zdobyłem najlepszy wynik ze wszystkich lekarzy startujących do Sejmu i Senatu z całej Polski oznacza, że ludziom się ten program podoba i oczekiwali, że będzie wdrażany - zdradził w audycji "W rytmie wydarzeń" na antenie Radia Plus prof. Tomasz Grodzki, senator KO ze Szczecina.

Tomasz Grodzki: Poważny polityk pytał, czy nie dałbym się wynająć

Jak dodał senator, oferta przyszła "ze strony koalicjantów PiS". Miał ją złożyć "poważny polityk".

- Ze strony koalicjantów PiS, przez poważnego polityka byłem pytany, czy nie dałbym się wynająć dla drugiej strony. Przypuszczam, że w 30 sekund dostałbym tekę ministra, gdybym taką wolę wyraził. Nie mogę więcej powiedzieć, fakt taki zaistniał i nie muszę dodawać, że uważam się za człowieka przyzwoitego, więc grzecznie odmówiłem - mówił dalej prof. Tomasz Grodzki. Dodał, że niczego więcej nie powie, bo "nie został upoważniony" przez osobę, z którą rozmawiał.

Zapytany, czy to była poważna propozycja, odpowiedział: - Takie odniosłem wrażenie.

Grzegorz Schetyna o "próbie politycznej korupcji"

W rozmowie z TVN24 senator Grodzki powtórzył, że zaproponowano mu, by "podjął się jako fachowiec" realizacji programu zdrowotnego. - Nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni, żeby się domyślać, że chodzi raczej o arytmetykę senacką. Każdy przeciągnięty na stronę PiS senator jest niezwykle cenny - powiedział. 

Do ewentualnych prób przeciągania przez PiS senatorów na swoją stronę odniósł się Grzegorz Schetyna. "Ostrzegam, każda próba korupcji politycznej ze strony PiS wobec wybranych w demokratycznych wyborach z woli suwerena senatorów opozycji będzie ujawniana i piętnowana" - napisał szef PO.

W Polsat News o przypadek Grodzkiego zapytany został Stanisław Karczewski. - Gdyby ktoś do mnie przyszedł z taką propozycją, to ja bym na ten temat nie mówił. Na pewno bym nie poszedł do mediów i o tej propozycji powiedział, bo to jest kuchnia polityczna - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (352)
PiS już próbował przeciągnąć senatora PO? Tomasz Grodzki: Byłem pytany, czy nie dałbym się wynająć
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 130 razy 128

  To nie jest kuchnia polityczna panie Karczewski. To raczej polityczny burdel.
  Strach myśleć co Pan w swoim domu w kuchni robi

 • ar.co

  Oceniono 97 razy 91

  Duże brawa dla prof. Grodzkiego za nagłośnienie próby korupcji - szkoda tylko, że bez podania nazwiska "ważnego polityka" handlującego stanowiskami. Wtedy następni długo by się zastanawiali, zanim zaproponowaliby łapówkę za sprzedanie się pisowskim złodziejom. Ale każdą taką próbę należy nagłaśniać, i to natychmiast, na cały kraj - żeby było widać, jak każdy kontakt z pisowcem hańbi.

 • biesczad1

  Oceniono 60 razy 56

  A możemy poznać nazwisko tego arcykapłana z PiSu, który prof. Grodzkiemu oferował 30 srebrników?...

 • jael53

  Oceniono 52 razy 52

  Ktoś znowu zaskoczony i zdziwiony? Przecież od czasu Renaty Beger nic się nie zmieniło, poza wysokością ofert.

 • jeak

  Oceniono 48 razy 48

  "Stanisław Karczewski. - Gdyby ktoś do mnie przyszedł z taką propozycją, to ja bym na ten temat nie mówił. Na pewno bym nie poszedł do mediów i o tej propozycji powiedział, bo to jest kuchnia polityczna - powiedział."
  Wyjątkowo podły bydlak!!!

 • ufo2000

  Oceniono 44 razy 44

  Karczefski pracuje dla "idei"pobierając przy okazji 20 tys. zł pensji :)

 • faustxyz

  Oceniono 44 razy 42

  Super i oby wszyscy senatorowie tak się zachowali. A to co gada "ciepły człowiek pracujący za walutę ideę" Karczewski, tylko potwierdza słowa Pana Profesora. No i fajnie Karczewski, to posiadacie pisbolszewiku, że kuchni politycznej byś nie ujawniał, a dopiero co ujawniliście stare taśmy Neumana :P

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 44 razy 42

  Robią z polityki szambo i myślą, że to kuchnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX