Solidarna Polska nie ma żądań wobec PiS? Jaki: Nie chcemy dla ministra Ziobry wicepremiera

- Nie chcemy dla Ziobry wicepremiera. Chcemy dyskusji jak Polska ma wyglądać za 4 lata - powiedział w TVN24 Patryk Jaki. Zapewnił również, że Solidarna Polska nie ma roszczeń związanych z obsadą stanowisk w konkretnych ministerstwach.
Zobacz wideo

Po wyborach parlamentarnych pojawiły się pogłoski, że Solidarna Polska ma wywierać na PiS presję w sprawie obsadzenia stanowisk w rządzie. Jedną z ich ambicji miałaby być funkcja premiera dla Zbigniewa Ziobry. Takie naciski miałby wywierać na partii Jarosława Kaczyńskiego sam minister sprawiedliwości. Pisała o tym m.in. "Rzeczpospolita".

Zaprzeczył temu Jarosław Gowin w TVN 24. - Na razie to są domniemania dziennikarzy, że pan minister Ziobro próbuje zablokować kandydaturę Mateusza Morawieckiego - stwierdził. Podkreślił, że "nie wyobraża sobie" rządu z innym premierem niż Mateusz Morawiecki.

Jaki: Nie chcemy dla Zbigniewa Ziobry wicepremiera

Do spekulacji mediów odniósł się również Patryk Jaki w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. 

- Nie chcemy dla Zbigniewa Ziobry wicepremiera. Chcemy dyskusji jak Polska ma wyglądać za 4 lata - powiedział, zapytany, czy Solidarna Polska chciałaby stanowiska przynajmniej wicepremiera dla obecnego ministra sprawiedliwości.

- Z naszej strony nie ma żadnych żądań nowych resortów. Natomiast chcemy rozmawiać o tym, jak Polska ma wyglądać w przyszłości - dodał. Wpis w tej sprawie Jaki zmieścił też na Twitterze.