Tarczyński odpowiada na słowa Korwin-Mikkego o wyborcach PiS: Wypłacę temu szaleńcowi sprawiedliwość

Poseł Dominik Tarczyński odpowiedział na Twitterze na słowa Janusza Korwin-Mikkego pod adresem wyborców PiS, który stwierdził we wtorek, że przeciętny wyborca partii rządzącej "człowiekiem inteligentnym nie jest". Tarczyński nie krył oburzenia, złożył również dość zaskakującą deklarację.
Zobacz wideo

Zapowiada się emocjonujący początek nowej kadencji Sejmu. Dominik Tarczyński, kielecki polityk ugrupowania rządzącego (wybrany na deputowanego IX kadencji Parlamentu Europejskiego, ale jego mandat jest zawieszony ze względu na opóźnienie procedury brexitu), nie przebierał w słowach na Twitterze, gdzie zapowiedział zemstę na Januszu Korwin-Mikkem. Jeden z "mózgów" Konfederacji obraził bowiem wyborców PiS.

Dominik Tarczyński: Wypłacę temu szaleńcowi sprawiedliwość

W imieniu tysięcy wyborców którzy oddali na mnie głos, wypłacę w Sejmie temu szaleńcowi sprawiedliwość zgodnie z kodeksem honorowym. Przy pierwszym spotkaniu

- zapowiedział na Twitterze Dominik Tarczyński. 

Korwin-Mikke: 70 proc. ludzi w Polsce nie jest w stanie zrozumieć treści rozkładu jazdy

Co takiego powiedział Korwin-Mikke, że naraził się na atak Tarczyńskiego? Poszło o następującą wypowiedź:

Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS.

Słowa te padły w poniedziałek po ogłoszeniu wyników wyborów, w ramach odpowiedzi na pytania zadawane politykowi Konfederacji przez użytkowników mediów społecznościowych. Po podsumowaniu elektoratu partii rządzącej, Janusz Korwin-Mikke niezwykle surowo ocenił również kondycję reszty rodaków. Zaczął wyjaśniać, że jeżeli są ludzie, którzy wierzą, że w państwie będzie lepiej, gdy "rząd zabierze im 700 zł, a da 500", to są to osoby "nie przy zdrowych zmysłach".

- Trzeba zrozumieć: 70 proc. ludzi w Polsce, nie tylko w Polsce, nie jest w stanie zrozumieć treści rozkładu jazdy autobusów, tego człowieka się nie przekona. Równie dobrze można im tłumaczyć teorię względności

- skwitował.

Więcej o: