Jest nowy sonda prezydencki. W drugiej turze Andrzej Duda ma bardzo mocn konkurentk

W drugiej turze wyborw prezydenckich zmierzyliby si Andrzej Duda i Magorzata Kidawa-Boska - wynika z najnowszego sondau Instytutu Bada Spraw Publicznych. Szanse w wycigu o fotel prezydenta byyby bardzo wyrwnane, a kandydaci PiS i KO szliby niemal "eb w eb". Oddanie gosu na Dud zadeklarowao 47,10 procent badanych, a na Kidaw-Bosk - 46,77 procent.

Instytut Badań Spraw Publicznych w dniach 10-11 października przeprowadził sonda dotyczący wyborów prezydenckich. Założono w nim, że w pierwszej turze na najwyższy urząd w państwie kandydowaliby: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Janusz Korwin-Mikke. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1002 osób.

Sondaż prezydencki. W drugiej turze zmierzyliby się Duda i Kidawa-Błońska. Szanse bardzo wyrównane

Z sondażu wynika, że w pierwszej turze na Andrzeja Dudę głos oddałoby 42,13 procent Polaków, a na Małgorzatę Kidawę-Błońską - 23,49 procent - podaje Onet. Pozostałe głosy otrzymaliby kolejno: Robert Biedroń (12,14 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (8,61 proc.), Janusz Korwin-Mikke (4,77 proc.). Grupa 8,62 procent ankietowanych nie umiała wskazać swojego kandydata.

Do drugiej tury przeszliby obecnie urzędujący prezydent i kandydatka Koalicji Obywatelskiej. Rozkład głosów byłby już bardzo wyrównany. Poparcie dla Andrzeja Dudy zadeklarowało 47,10 procent badanych, a Małgorzata Kidawa-Błońska mogłaby liczyć na 46,77 procent poparcia. 6,13 proc. badanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo oddałaby swój głos. 

>>> O tym, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest jedną z najpoważniejszych kandydatek KO na prezydenta mówił w porannej rozmowie Gazeta.pl Borys Budka. Rozmowę można obejrzeć poniżej: 

Zobacz wideo

Wybory prezydenckie odbędą się w 2020 roku - najprawdopodobniej w maju.