Jest nowy sondaż prezydencki. W drugiej turze Andrzej Duda ma bardzo mocną konkurentkę

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzyliby się Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych. Szanse w wyścigu o fotel prezydenta byłyby bardzo wyrównane, a kandydaci PiS i KO szliby niemal "łeb w łeb". Oddanie głosu na Dudę zadeklarowało 47,10 procent badanych, a na Kidawę-Błońską - 46,77 procent.

Instytut Badań Spraw Publicznych w dniach 10-11 października przeprowadził sondaż dotyczący wyborów prezydenckich. Założono w nim, że w pierwszej turze na najwyższy urząd w państwie kandydowaliby: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Janusz Korwin-Mikke. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1002 osób.

Sondaż prezydencki. W drugiej turze zmierzyliby się Duda i Kidawa-Błońska. Szanse bardzo wyrównane

Z sondażu wynika, że w pierwszej turze na Andrzeja Dudę głos oddałoby 42,13 procent Polaków, a na Małgorzatę Kidawę-Błońską - 23,49 procent - podaje Onet. Pozostałe głosy otrzymaliby kolejno: Robert Biedroń (12,14 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (8,61 proc.), Janusz Korwin-Mikke (4,77 proc.). Grupa 8,62 procent ankietowanych nie umiała wskazać swojego kandydata.

Do drugiej tury przeszliby obecnie urzędujący prezydent i kandydatka Koalicji Obywatelskiej. Rozkład głosów byłby już bardzo wyrównany. Poparcie dla Andrzeja Dudy zadeklarowało 47,10 procent badanych, a Małgorzata Kidawa-Błońska mogłaby liczyć na 46,77 procent poparcia. 6,13 proc. badanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo oddałaby swój głos. 

>>> O tym, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest jedną z najpoważniejszych kandydatek KO na prezydenta mówił w porannej rozmowie Gazeta.pl Borys Budka. Rozmowę można obejrzeć poniżej: 

Zobacz wideo

Wybory prezydenckie odbędą się w 2020 roku - najprawdopodobniej w maju.

Więcej o:
Komentarze (358)
Sondaż prezydencki. W drugiej turze Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska szliby "łeb w łeb"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 64 razy 54

  W drugiej turze byłoby głosowanie pisowcy kontra opozycja. Walka by była wyrównana tak jak teraz do Senatu. Zdecydowały by drobne niuanse. Np to że Duda nie jest samodzielny i wykonuje polecenia nowogrodzkiej. A pomyslcie co by było gdyby pis stracił prezydenta. Każdy ich pomysł mozna by zawetować. Skończyła by się destrukcja Polski.

 • czechy11

  Oceniono 65 razy 45

  Nonto Duda już może pakować narty. Następny sezon na własny koszt👍👍👍

 • zsm-5

  Oceniono 61 razy 41

  No Maliniak, zaczynaj odliczanie. Za 7 miesięcy immunitet pójdzie się ....

 • czechy11

  Oceniono 43 razy 33

  W kampanii wyborczej zdjęcia Dudy w specyficznej pozycji przy Biurku Trumpa oraz jego zzangaxowsnie na nartach będą wyjątkowo nośnym materiałem jego osiągnięć i prestiżu 😂😂😂

 • ja20034

  Oceniono 33 razy 31

  To pokazuje, że naprawdę nie trzeba cudu, żeby wygrać z Adrianem. Wystarczy przyzwoity kandydat, JEDEN wspólny.

 • 2fat

  Oceniono 35 razy 29

  Boże! Jest szansa na poważnego prezydenta za którego nie trzeba będzie się wstydzić?

 • czechy11

  Oceniono 49 razy 29

  Andrzej Duda największa porażka od 1918 r już może pakować walizki. Tego mydlka nie są w stanie przejeść nawet niektórzy wyznawcy PiSu

 • zwyklaosoba

  Oceniono 33 razy 27

  Mi by nawet to się podobało - prawnuczka ostatniego demokratycznie wybranego prezydenta II RP zostaje demokratycznie wybranym Prezydentem III RP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX