KRS nie uniewa積i豉 uchwa造 ws. awansu Krzysztofa 安iderskiego. S璠zia orzeka ws. Krystyny Paw這wicz

Ci庵 dalszy sprawy awansu Krzysztofa 安iderskiego, kt鏎ego KRS zarekomendowa豉 do awansu do s康u okr璕owego. S璠zia w przesz這軼i dwa razy wyda orzeczenia dotycz帷e cz這nkini KRS Krystyny Paw這wicz, a teraz prowadzi jej trzeci spraw. Rada o wszystkim wie, ale uchwa造 nie uniewa積ia - podaje RMF FM.
Zobacz wideo

Na początku krótkie przypomnienie. KRS rekomendowała uchwałą awans do Sądu Okręgowego w Warszawie Krzysztofa Świderskiego. Sędzia ten w przeszłości dwukrotnie orzekał w sprawach Krystyny Pawłowicz. Obie dotyczyły jej sporu z Jerzym Owsiakiem. Sędzia Krzysztof Świderski nakazał prezesowi WOŚP przeprosić posłankę oraz zapłacić 10 tys. złotych zadośćuczynienia za znieważające ją słowa. Posłanka sama twierdzi jednak w oświadczeniu, że nie była zadowolona z wyroków i czeka na procesy w sądzie apelacyjnym. 

KRS wiedziała o tych sprawach, ale uznała, że członek KRS musi się wyłączyć z oceniania sędziego jeśli proces nadal trwa. Następnie przyjęła uchwałę o awansie sędziego Świderskiego do Sądu Okręgowego w Warszawie. Nad uchwałą głosowała też Pawłowicz. RMF FM w ubiegłym tygodniu poinformował, że Świderski orzeka też w sprawie, którą Pawłowicz wytoczył poseł PO Sławomir Nitras.

Sędzia orzekał i orzeka ws. Pawłowicz. KRS nie zmienia uchwały ws. awansu

Po tej informacji Pawłowicz przedstawiła KRS swoje stanowisko, w którym utrzymuje: "W czasie głosowań w Krajowej Radzie Sądownictwa nad kandydaturami do Sądu Okręgowego w Warszawie w ubiegłym tygodniu nie miałam świadomości, iż 'w trakcie' jest także inne jeszcze postępowanie sądowe w mojej sprawie z udziałem tego sędziego. Zapewne mając tę wiedzę wyłączyłabym się z głosowania w jego sprawie".

Tyle tylko, że 11 października Pawłowicz opublikowała na Twitterze swój wniosek o wyłączenie Świderskiego ze sprawy z Nitrasem. A więc nie mogła "nie mieć świadomości".

Rekomendacja Świderskiego ze strony KRS byłą więc sprzeczna z zasadami samej Rady. Tomasz Skory z RMF FM przekonuje, że jedynym rozwiązaniem z tej sytuacji byłoby unieważnienie uchwały dotyczącej sędziego Świderskiego. Prezydium KRS na wczorajszym posiedzeniu uznało jednak, że nie ma takiej potrzeby, bo od uchwały można się odwołać.

"Rozpatrzenie oczywistych zastrzeżeń do sposobu podjęcia uchwały ws. sędziego Świderskiego prezydium KRS zostawia inicjatywie stron, które czują się nią pokrzywdzone. Z tego jasny wniosek, że jeśli nikt oczywistego naruszenia przez Radę jej własnych zasad nie wytknie w oficjalnym odwołaniu - naruszanie ich będzie przez KRS tolerowane" - wywodzi Skory.

Wi璚ej o:
Komentarze (39)
KRS nie uniewa積i豉 uchwa造 ws. awansu Krzysztofa 安iderskiego. S璠zia orzeka ws. Krystyny Paw這wicz
Zaloguj si
 • viaac

  Oceniono 32 razy 26

  "Rada o wszystkim wie, ale uchwa造 nie uniewa積ia".

  Nie po to PiS przejmowa KRS 瞠by jej decyzje by造 sprzeczne z interesem partii.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 20 razy 20

  PISowska sitwa. Szara sie. Demonta praworz康no軼i na bolszewick mod喚.

 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 19

  I niech teraz zwyk造 Kowalski pozwie pani Paw這wicz. Zobaczy takiego 鈔odkowego palca, 瞠 mur chi雟ki przy nim to ziarnko piasku.

 • jurek4491

  Oceniono 14 razy 14

  Kanty tego BADZIEWA b璠 trwa造 jeszcze cztery lata bo tak chcia豉 WIOCHA , gdyby nie WIOCHA to poparcie PiS-u by這by na poziomie Kukiz15 .

 • remo29

  Oceniono 14 razy 14

  Ju wiecie co oznacza "reforma s康闚"?

 • patriota1972

  Oceniono 13 razy 13

  Interes Partii interesem Narodu!!! Sk康 ja to pami皻am?

 • 174pit

  Oceniono 13 razy 13

  I to jest najlepszy dow鏚, 瞠 s璠ziowie z nominacji PiS s niezale積i. Od niezale積o軼i.

 • arreis65

  Oceniono 10 razy 10

  bo wszystkie 鈍inie s r闚ne, ale pissoffskie 鈍inie s najr闚niejsze !!!!

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX