Wybory parlamentarne 2019. W Sejmie zobaczymy nowe twarze. Nawet Czarzasty jest "nowicjuszem"

Wiele spraw po wyborach jest już rozstrzygniętych, np. to, że w sejmowych ławach zobaczymy Włodzimierza Czarzastego czy Adriana Zandberga. "Szturmem" na Wiejską wdarła się też Anna Pieczarka z PiS, która miała wynik dwukrotnie lepszy od lidera PSL.
Zobacz wideo

Pełnych, oficjalnych danych po wyborach parlamentarnych Państwowa Komisja Wyborcza jeszcze nie upubliczniła. Nie znaczy to, że dla wielu okręgów nie znamy już 100 proc. wyników, co pozwala na wskazanie nowych posłów, którzy pojawią się w gmachu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie.

Wybory parlamentarne 2019. Nowi posłowie w ławach PiS

Szturmem do Sejmu wdarła się kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Anna Pieczarka, która w okręgu 15 (Tarnów) zdobyła ponad 75 tys. głosów. Pobiła tym samym ponad dwukrotnie Władysława Kosiniaka-Kamysza. Lider PSL w tym okręgu miał tylko 33,7 tys. głosów.

Blisko 90 tys. głosów zdobył Kacper Płażyński, który także będzie nowym posłem zasiadającym w Sejmie IX kadencji. Efektowny wynik niedawnego kandydata PiS na prezydenta Gdańska w 2018 roku robi wrażenie zwłaszcza w porównaniu z drugim najlepszym na listach PiS w okręgu nr 25 (Gdańsk) Jarosławem Sellinem. Wiceministrowi kultury udało się zebrać "tylko" 29 tys. głosów.

Wybory parlamentarne 2019. Nowi posłowie w Sejmie z list Lewicy

Do Sejmu po raz pierwszy w politycznych karierach wchodzą dwaj liderzy partii, które są w bloku Lewicy. O ile Robert Biedroń, szef Wiosny, już zasiadał w parlamencie, tak zarówno Adrian Zandberg, jak i Włodzimierz Czarzasty nie mieli tej okazji. Czarzastemu, który z polityką związany jest od wielu lat, dopiero po wyborach 2019 uda mu się zasiąść w poselskich ławach.

Lewica wprowadza sporo nowych twarzy do parlamentu, poza wspomnianymi dwoma liderami będą to też: Krzysztof Śmiszek, Magdalena Biejat czy prof. Maciej Gdula.

Wybory parlamentarne 2019. Nowe posłanki Koalicji Obywatelskiej

Joanna Jaśkowiak, żona Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, zdobyła ponad 67 tys. głosów i na pewno zobaczymy ją w Sejmie IX kadencji. Jaśkowiak była lokomotywą KO w stolicy Wielkopolski, startowała z "jedynki".

Wszystko wskazuje też na to, że Klaudia Jachira, która zasłynęła swoimi "występami" w przestrzeni publicznej, a od jej artystycznej działalności odcinali się politycy KO, wejdzie do Sejmu. Aczkolwiek wynik Jachiry nie powala na kolana, zdobyła 6 227 głosów.

Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Braun w Sejmie

Po wyborach parlamentarnych wiadomo już, że Konfederacja wprowadzi 13 posłów. O ile po naprawdę drugiej rozłące z Sejmem, wraca do niego Janusz Korwin-Mikke (ostatni raz zasiadał w nim w 1993 roku), tak Grzegorz Braun po raz pierwszy zasiądzie w ławach przy Wiejskiej.

Więcej o:
Komentarze (271)
Wybory parlamentarne 2019. W Sejmie zobaczymy nowe twarze. Nawet Czarzasty jest "nowicjuszem"
Zaloguj się
 • kiks11

  Oceniono 76 razy 60

  Jarkacz nie będzie miał lekko, zniknie totalna opozycja, a pojawi się grupa ludzi dziwnych, niebezpiecznych i ideologicznie tak skrajnych, że sobecka to ostoją racjonalizmu była. Nie pochulają sobie już z ciapowatymi posłami PO z kilkoma wyjątkami, bo Czarzasty, czy Zandberg to nie są miękkie faje. Bedzie się działo. Ten sejm nie wytrzyma całej kadencji, pęknie jak ten z 2005, bo chłopaki pożrą się jak tylko zacznie nie stykać kasy, ziobro rozniesie starego kaczyńskiego w pył.

 • wpac

  Oceniono 62 razy 54

  Znowu będzie wesoło. Dziadzio Korwin nie za bardzo kuma, ale gadane ma. Będzie częstym gościem komisji etyki.

 • brytnej

  Oceniono 95 razy 49

  Jachira chyba jedyna w tej całej bandzie nieudaczników PO/KO otwarcie mówi prawdę o PiSie (wiem, że to wy macie wyłącznik do mikrofonu, wolacy).

 • gio0102

  Oceniono 48 razy 34

  forumowe wioskowe pis-głupki, zajmijcie się waszą Krychą Pawłowicz, która dzięki bogu już nie będzie defekować swoich "myśli" i profanować Sejm RP. To dopiero był wzorzec z Sèvres zaburzeń psychicznych i neurologicznych. Jachira to klasa przy takich dnach jak wasze Krychy, żadna partia tylko PIS przyciąga takich psycholi.

 • me_on_gazeta

  Oceniono 64 razy 34

  Przykre i zawstydzające, że te dwa brunatne śmieci będą posłami RP.

 • marywil2012

  Oceniono 41 razy 25

  no i gratulacje dla jachiry. oburzenie pisowskie jest zabawne, tak jakby im rzeczywiście mogła zaszkodzić...może i coś w niej rzeczywiście jest?

 • fred_die

  Oceniono 43 razy 25

  Super będzie miał kto wytykać kretynizm PISdzi..ców. Powodzenia pani Klaudio.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX