Logo KO mogło zmylić wyborców. Przypomina kratkę do skreślenia na karcie do głosowania

Niektórzy wyborcy Koalicji Obywatelskiej mogli przez pomyłkę oddać nieważne głosy w wyborach do Senatu. Logo komitetu wyborczego obok nazwiska kandydata przypomina kratkę, którą trzeba skreślić, by oddać głos.
Zobacz wideo

Według cząstkowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu. By dowiedzieć się, która partia zdobyła Senat, trzeba poczekać na oficjalne wyniki. 

Według informacji, które pojawiają się w mediach społecznościowych, głosowanie na Koalicję Obywatelską w wyborach do Senatu mogło utrudnić... logo KO. Rafał Mundry zamieścił na Twtterze zdjęcie kart do głosowania z okręgu nr. 8 we Wrocławiu. Widać na nich, że co najmniej kilka osób zamiast skreślić kratkę na lewo od nazwiska kandydata, skreślało przypominające ją logo KO na prawo od nazwiska. Oddany tak głos jest nieważny - konieczne jest postawienie co najmniej dwóch przecinających się linii w pustej kratce.

Poranek wyborczy w Gazeta.pl - czytaj relację na żywo>>>

Inne osoby na Twitterze pisały, że ten problem nie dotyczył tylko w jednej komisji, jednak nie wiadomo, czy jego skala była duża. Komentując zdjęcie Mundrego inny użytkownik Twittera napisał, że w jego komisji wyborczej było 5 takich kart na 1206. 

Inna osoba zamieściła zdjęcie karty do głosowania z Tczewa - okręg nr 66 - gdzie także wyborca skreślił logo KO zamiast kratki.  

Cząstkowe wyniki wyborów parlamentarnych

Według cząstkowych wyników wyborów do Sejmu, opublikowanych rano przez PKW, Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, gromadząc 49,30% głosów przed Koalicją Obywatelską, na którą głosowało 22,27% obywateli. Pierwsze, sondażowe wyniki pokazywały na znacznie mniejszą przewagę PiS - według danych zebranych w badaniu exit pool, ta partia miała mieć ponad 43 procent, a KO - ponad 27 procent. Dane cząstkowe dotyczą 42,22% obwodów do głosowania.

Według tych danych na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który oddało głos 10.88%, a na czwartym Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 9,75%. Wynik powyżej progu wyborczego uzyskała również Konfederacja Wolność i Niepodległość, na którą głosowało 6,62% wyborców.

Więcej o:
Komentarze (199)
Wybory parlamentarne 2019. Logo KO mogło wprowadzić wyborców w błąd
Zaloguj się
 • 45rtg

  Oceniono 99 razy 69

  Jeżeli ktoś był tak tępy, żeby się pomylić, to i tak nie zasługiwał na to, żeby wybierać.

 • rockman

  Oceniono 64 razy 30

  No i wychodzi, że na KO głosują intelektualiści i osoby wykształcone ;D

 • adasiawielbiciel

  Oceniono 57 razy 23

  Ciekawe. Podobno KO ma największe poparcie wśród najlepiej wykształconych...

 • mietekkowalski

  Oceniono 43 razy 13

  Nie ma co obrażać, ale (do tych co tworzyli logo i tych co nie potrafili oddać ważnego głosu) gdzie ta mityczna inteligencja zwolenników opozycji?:D

 • hejeczka

  Oceniono 31 razy 11

  Młodzi, wykształceni, z wielkich ośrodków miejskich. Potrafią już obsłużyć długopis, jednak jeszcze nie opanowali zdolności czytania i identyfikacji nadrukowanych na papierze symboli.

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 18 razy 8

  To znaczy ci lepiej wykształceni mądrusie z elitarnych najlepszych kast nie odróżniają kwadracika od loga partii? :D

 • marini2

  Oceniono 25 razy 7

  Jakim trzeba być impecylem żeby nie zauważyć kratki do skreślenia po lewej stronie? I stawiać krzyżyk na logo partii? Więc to są ci "dobrze wykształceni z wielkich miast"?

 • ziggybam

  Oceniono 17 razy 7

  KO ma problem, serio? To chyba Polacy mają problem z byciem przgłupami. #zaoraćsystemedukacji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX