Jacek Kurski na zdjęciu z politykami PiS w wieczór wyborczy. "Drugą kadencję PiS zaczyna od błędu"

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej - która powinna być bezstronna - w wieczór wyborczy spotkał się z świętującymi zwycięstwo politykami PiS, w tym prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Widać go na zdjęciu zamieszczonym w sieci przez Beatę Mazurek.
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne z wynikiem 43,6 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN24. Po podaniu sondażowych wyników Jarosław Kaczyński przemawiał w sztabie PiS. - To nie jest jeszcze zwycięstwo ostateczne, ale mimo wszystko mamy powody do radości - mówił.

Po północy w wieczór wyborczy Beata Mazurek, była rzeczniczka PiS a obecnie europarlamentarzystka zamieściła na Twitterze zdjęcie z niektórymi z czołowych polityków PiS, w tym prezesem Kaczyńskim i wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim.  

Jak zwrócili uwagę dziennikarze na Twitterze, w tej grupie jest też... prezes TVP Jacek Kurski. Telewizja Publiczna zgodnie z prawem powinna być bezstronna. Jednak Kurski to dawny polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

"Nie mogę się zdecydować, czy komentarz pani Mazurek jest wyrazem bezczelności, czy jednak deficytu intelektualnego" - napisał reporter Jakub Medek. "Szacunek dla pana prezesa Kurskiego! Weekend, późna noc, a prezes telewizji osobiście przeprowadza wywiady, by widzowie TVP byli dobrze poinformowani!" - kpił Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej".

"Drugą (?) kadencję PiS zaczyna od błędu, jakim jest publikacja tego zdjęcia" - skomentował dziennikarz Michał Kolanko. Na to odpowiedziała Mazurek: "Błędem jest Pański komentarz - może frustafacja  że Pana na nim ma?" (pisownia oryginalna - red.)

Dziś od świtu wyjątkowy, wspólny Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl. Wielu gości i najlepsi prowadzący: Lewicka, Wielowieyska, Kijek i Głogowski. Bądźcie z nami.

Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.plPoranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl Fot. Gazeta.pl

Więcej o: