Jacek Kurski na zdjęciu z politykami PiS w wieczór wyborczy. "Drugą kadencję PiS zaczyna od błędu"

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej - która powinna być bezstronna - w wieczór wyborczy spotkał się z świętującymi zwycięstwo politykami PiS, w tym prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Widać go na zdjęciu zamieszczonym w sieci przez Beatę Mazurek.
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne z wynikiem 43,6 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN24. Po podaniu sondażowych wyników Jarosław Kaczyński przemawiał w sztabie PiS. - To nie jest jeszcze zwycięstwo ostateczne, ale mimo wszystko mamy powody do radości - mówił.

Po północy w wieczór wyborczy Beata Mazurek, była rzeczniczka PiS a obecnie europarlamentarzystka zamieściła na Twitterze zdjęcie z niektórymi z czołowych polityków PiS, w tym prezesem Kaczyńskim i wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim.  

Jak zwrócili uwagę dziennikarze na Twitterze, w tej grupie jest też... prezes TVP Jacek Kurski. Telewizja Publiczna zgodnie z prawem powinna być bezstronna. Jednak Kurski to dawny polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

"Nie mogę się zdecydować, czy komentarz pani Mazurek jest wyrazem bezczelności, czy jednak deficytu intelektualnego" - napisał reporter Jakub Medek. "Szacunek dla pana prezesa Kurskiego! Weekend, późna noc, a prezes telewizji osobiście przeprowadza wywiady, by widzowie TVP byli dobrze poinformowani!" - kpił Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej".

"Drugą (?) kadencję PiS zaczyna od błędu, jakim jest publikacja tego zdjęcia" - skomentował dziennikarz Michał Kolanko. Na to odpowiedziała Mazurek: "Błędem jest Pański komentarz - może frustafacja  że Pana na nim ma?" (pisownia oryginalna - red.)

Dziś od świtu wyjątkowy, wspólny Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl. Wielu gości i najlepsi prowadzący: Lewicka, Wielowieyska, Kijek i Głogowski. Bądźcie z nami.

Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.plPoranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (214)
Jacek Kurski na zdjęciu z politykami PiS w wieczór wyborczy
Zaloguj się
 • joasia.skora

  Oceniono 72 razy 70

  Ja dzisiaj zrozumiałam, że jest pewien typ ludzi, którym naprawdę możesz naszczać w twarz, a oni się obliżą i powiedzą, że smakowite. Takim ludziom nie przeszkadza fakt, że prezes publicznej telewizji pokazuje się z politykami partii rzekomo demokratycznego państwa. Takim ludziom nie przeszkadzało wiele poprzednich faktów, o wiele cięższego kalibru. Bliźniak towers, NBP, damscy bokserzy, miliony wydane na krewetki i inne zbytki, Misiewicze, miliony dla Rydzyka i wiele, wiele innych. Nic na to nie można poradzić, dopóki ten sam typ człowieka jeszcze dostaje poza moczem w twarz jakiś ochłap. I takich ludzi jest 50%, właśnie tyle zagłosowało na PiS.
  Pomijam, że opozycja miała program pt. nie ma mnie. Ale to już inna historia.

 • aqua7x

  Oceniono 44 razy 42

  od jakiego bledu.... przeciez oni maja w dudzie wszystko i wszystkich... ignoranci level hard...

 • kacper2004

  Oceniono 41 razy 39

  Maciora schowana tak głęboko ze właściwie już każdy zapomniał jak ta menda wygląda.

 • ps11111ps

  Oceniono 34 razy 32

  Teraz moga robic cokolwiek bo za 4 lata przy okazji kolejnych wyborow nikt tego nie bedzie pamietac. Banasie, Kuchciki i inni uczciwi inaczej maja swoje 5 minut. Moga wynajmować, korzystac, chuc zaspokajac

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 32 razy 30

  Menda i wazeliniarz zawsze będzie klakierem na smyczy swojego pana

 • andrzej.wald

  Oceniono 20 razy 20

  Nie wiedziałem, że Jacek Kurski jest prezesem telewizji publicznej. Sądziłem, że to już oczywiste, że szefuje TVPiS, więc co tu się kryć albo tajniaczyć dla niepoznaki.:-)

 • lepszysort

  Oceniono 17 razy 17

  Był człowiek z żelaza a ten jest z wazeliny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX