Kpiny z przeprosin dla Konfederacji w "Wiadomościach". "Ingerencja w niezależność dziennikarską"

Czwartkowe "Wiadomości" - sztandarowy program informacyjny TVP - otworzyły przeprosiny wobec Konfederacji, z których otwarcie kpiła prowadząca Danuta Holecka. Zarzucała też sądowi, że "ingeruje w prace redakcji". Później zapowiedziano reportaż o LGBT, a dopiero następnie wyemitowano materiał o Noblu dla Olgi Tokarczuk.
Zobacz wideo

Czwartkowe "Wiadomości" TVP prowadziła Danuta Holecka, która już na wstępie powiedziała, że ten tydzień to "dobry tydzień dla Polski". Wyliczyła, że najpierw zniesiono wizy do USA (chodzi o decyzję Donalda Trumpa o uruchomieniu procedury), później Polak został komisarzem UE (teka komisarza dla Janusza Wojciechowskiego), a na koniec Olga Tokarczuk otrzymała literackiego Nobla. Później wyemitowano krótką zapowiedź tego, co będzie w programie.

"Wiadomości" jednak nie otworzyły programu materiałem o Noblu dla Tokarczuk. Dlaczego? Tak wyjaśniała to Holecka:

"Wiadomości" powinniśmy dzisiaj zacząć od doskonałej dla Polski informacji o nagrodzie Nobla dla naszej pisarki, ale wbrew temu, co zamierzaliśmy, musimy zacząć od sprostowania. Bo taki układ "Wiadomości" zredagował sąd, wskazując, co ma być pierwszym materiałem, tym samym ingerując w prace redakcji.

Wtedy w TVP wyświetlono planszę z przeprosinami wobec Konfederacji, za to, że w "Wiadomościach" nie wskazano, że także Konfederacja wsparła Jakuba Baryłę, czyli nastolatka, który w sierpniu z krzyżem w ręce stanął na trasie marszu LGBT w Płocku. "Wiadomości" twierdziły, że tylko Prawo i Sprawiedliwość wstawiło się wówczas za Baryłą.

Czytaj więcej: "Wiadomości" w kuriozalny sposób przeprosiły Konfederację. Przy okazji zlustrowały sędziego

Holecka kpi z decyzji sądu: Ingerencja w niezależność dziennikarską

Później głos znowu zabrała Danuta Holecka, która dalej "podprowadzała temat", kpiąc z decyzji sądu:

Jak państwo widzą w kampanii wyborczej wszystkie chwyty są dozwolone. Sąd skazuje nas za niepodanie informacji, która nie była dostępna w żadnym innym dużym medium, informacji, której nie podała żadna duża telewizja. Trudno nie traktować tego jako ingerencji w niezależność dziennikarską.

Następnie prowadząca "Wiadomości" dowodziła, że absurdalność tego wyroku ma polegać na tym, że "nie podadzą albo nie podali" np. informacji, że również "Konfederacja cieszyła się z nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk".

Nobel Tokarczuk w  "Wiadomościach" dopiero po... zapowiedzi reportażu o LGBT

Czwartkowe "Wiadomości" na tym nie poprzestały. Kuriozum poszło dalej, ponieważ, Holecka na początku programu sama mówiła, że to przez sąd nie może zacząć "Wiadomości" od informacji o Tokarczuk. Jednak po emisji przeprosin wobec Konfederacji Holecka zapowiedziała... reportaż TVP "Inwazja", mający ukazywać działania "środowiska LGBT".

A teraz ważny społecznie temat. Jak naprawdę wygląda organizacja marszów środowisk LGBT, jakie te środowiska mają cele i jakie metody działania? Dlaczego ideologia, którą reprezentują, wkracza do szkół? Dziennikarze Telewizji Polskiej nagrali wypowiedzi organizatorów takich marszów

- powiedziała Holecka, po czym zaprosiła do oglądania "Inwazji". Dopiero później wyemitowano materiał o nagrodzie Nobla dla Olgi Tokarczuk.

Więcej o:
Komentarze (334)
Kpiny z przeprosin dla Konfederacji w "Wiadomościach". "Ingerencja w niezależność dziennikarską"
Zaloguj się
 • yamxyz

  Oceniono 131 razy 121

  Skąd to zdziwienie kolejnością wydarzeń? Przecież książka dla 99% pissslamistów to wróg śmiertelny! Zobaczcie, co robią z nauką i oświatą - niedługo cofniemy się w mroki średniowiecza....

 • wikal

  Oceniono 102 razy 94

  I po cytować miernego politruka udającego dziennikarza? Holecka jest funkcjonariuszką pisowskiego wydziału propagandy a nie dziennikarką.

 • viaac

  Oceniono 87 razy 81

  Dlaczego "kuriozum"? Przecież mowa o "Wiadomościach" TVP, a w ich wykonaniu NIC już nie dziwi. To jest norma dla tego programu.

 • munaciello

  Oceniono 72 razy 66

  Durna, załgana babo, CELOWO nie podaliście wyników jednej z partii, zafałszowując wyniki sondażu!
  A to, czy inne media podawały to badanie czy też nie, nie ma tu nic do rzeczy.

 • numer7my

  Oceniono 67 razy 51

  O i tak lepiej bo dziennik Telewizyjny w PRL o nagrodzie dla Lecha Wałęsy też nic nie wspomniał

 • plac.czerwony

  Oceniono 46 razy 40

  Jeszcze raz: Najwyższy stopień zwyrodnienia i podłości, przy jednoczesnym szafowaniu wielkimi słowami. Nobel Tokarczuk to MEGA promocja Polski, która nie kosztowała nas ani złotówki, jednocześnie ka.nalie wydały dziesiątki milionów na swoje jachty, strony internetowe i fundacje. Sram na was pisie syny. Obyście długo rządzili, bo tylko wtedy jest szansa na gniew ludu, który was zmiecie fizycznie.

 • to-nie-un

  Oceniono 33 razy 31

  Jak ta kobieta może spokojnie spać . Czy ona ma coś co się nazywa sumieniem ??? Gdzie są granice bezczelności TVP ???

 • marchwianka.0

  Oceniono 33 razy 29

  Nienawiść bijąca z ekranu Wiadomości czyli z twarzy pani Holeckiej była porażająca!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX