Kaczyński mówił o wrogach, Terlecki wyjaśnia. "Przeciwnicy to ci, którzy chcą zmiany rządu"

- Naszymi przeciwnikami są ci, którzy chcą zmiany naszego znakomitego rządu - tak wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS stwierdził w środę, że "coraz większa część elity kulturalnej i innych elit już nie pracuje dla naszych wrogów, a ci, którzy pracują, są napiętnowani".
Zobacz wideo

Podczas konferencji w Sosnowcu Jarosław Kaczyński mówił w środę m.in. o polityce zagranicznej Prawa i Sprawiedliwości. - Proszę sobie przypomnieć pierwszego września tego roku. Prezydenta Niemiec w Wieluniu i w Warszawie, przyznającego się do niemieckich zbrodni, mówiącego, jak było naprawdę - mówił prezes PiS

Zapewnił, że "idziemy drogą" odwrócenia wydarzeń ostatnich 300 lat historii Polski.

Ale przede wszystkim zmieniliśmy sytuację w tym sensie, że ta nowa polska elita władzy i - mam nadzieję - coraz większa część elity kulturalnej i innych elit już nie pracuje dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani. I będą, proszę państwa, piętnowani dalej 

- stwierdził Jarosław Kaczyński.

Ryszard Terlecki o słowach Jarosława Kaczyńskiego

O słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości dotyczące "piętnowania elity pracującej dla wrogów" był pytany przez dziennikarzy w czwartek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Polityk stwierdził, że trzeba "spytać o to prezesa". 

- Naszymi przeciwnikami są ci, którzy chcą zmiany naszego rządu znakomitego - powiedział Terlecki, cytowany przez portal tvn24.pl.

- Spotka ich to, że przegrają wybory, mam nadzieję - dodał, zaznaczając, że ma nadzieję, iż "opozycja będzie w Sejmie".