Jan Szyszko nie żyje. Ustalono datę pogrzebu. Odbędzie się po wyborach

Prof. Jan Szyszko zmarł w środę 9 października. Przyczyną śmierci polityka prawdopodobnie była zatorowość płucna. Były minister środowiska miał 75 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w następnym tygodniu, po wyborach parlamentarnych 2019.

O śmierci Jana Szyszki poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. "Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP" - napisał prezydent.

Ustalono, że pogrzeb Jana Szyszki odbędzie się w środę 16 października. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 11 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.

Jan Szyszko nie żyje. Pogrzeb w środę

Prof. Jan Szyszko był leśnikiem i nauczycielem akademickim. W latach 60. ukończył Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Tytuł profesora otrzymał w 2011 roku.

W latach 1997-1999 pełnił funkcję ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Szefem resortu środowiska był również w latach 2005-2007 i 2015-2018. Zasiadał w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji. W wyborach parlamentarnych 2019 Jan Szyszko był kandydatem na posła. Startował z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 20 (tzw. warszawski obwarzanek ).

Więcej o: