Rząd ma plan na skrócenie kolejek. Z lekarzem będzie się można skonsultować przez telefon

- Od 1 listopada pacjenci, nie wychodząc z domu, będą mogli skonsultować się z lekarzem rodzinnym przez telefon - zapowiada wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. E-wizyta ma pomóc skrócić kolejki do lekarzy.
Zobacz wideo

O tym, jak rząd planuje skrócić kolejki do lekarzy, opowiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w rozmowie z "Super Expressem". Zapowiedział w nim, że od 1 listopada konsultacja z lekarzem rodzinnym będzie mogła odbyć się przez telefon. 

Pomysł rządu na skrócenie kolejek? Konsultacja lekarska przez telefon

W praktyce pacjenci będą mogli porozmawiać z lekarzem przez telefon o symptomach, które ich niepokoją np. wysokie ciśnienie czy gorączka. Ma to być ułatwienie m.in. dla osób przewlekle chorych.

- To będzie kolejne po e-recepcie rozwiązanie pomocne pacjentom, seniorom. Na pewno będzie wygodniej. To jednak lekarz zdecyduje, czy w ostateczności konieczna będzie wizyta w gabinecie czy jednak wystarczy konsultacja telefoniczna - podkreślił wiceminister. 

Więcej o:
Komentarze (183)
Rząd ma plan na skrócenie kolejek. Z lekarzem będzie się można skonsultować przez telefon
Zaloguj się
 • punter

  Oceniono 32 razy 32

  - Halo, panie doktorze mam gorączkę, co robić.
  - Stłucz pan termometr i du.y nie zawracaj.

 • siwywaldi

  Oceniono 25 razy 25

  Kolejny dowód na to, że rządzą nami kretyni.
  Przecież już dziś, lekarze rodzinni pracują po 10 do 12 godzi, bo pamiętajmy, że oprócz dyżurów w gabinecie, maja wizyty domowe i czas na wypisywanie recept, na stałe leki, do otrzymania których wizyta jest zbędna.
  Więc zachodzi pytanie: KIEDY ten lekarz ma "kwitnąć przy telefonie? W trakcie wizyt innych pacjentów, czy w czasie wizyt domowych?

 • pix_d

  Oceniono 25 razy 25

  Proponuję w podobny sposób rozwiązać problem przeładowanych klas w liceach. W jednym tygodniu do szkoły przychodzą uczniowie z listy od 1 do 16 a w następnym 17-32. Grupa, która pozostaje w domu wdzwania się na lekcje.
  Pozdrawiam panią anię zalewską.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 25 razy 21

  świetny pomysł! i jeszcze operacje przez internet - pacjent idzie po skalpel do apteki, nastawia kamerkę w komputerze a lekarz mówi mu jak ma ciąć ! w ten sposób można jeden lekarz może przeprowadzać ze 3 operacje na raz.! za wszelkie wypadki odpowiada oczywiście lekarz (wiadomo ofiary błędów lekarskich) AMEN

 • gryfb

  Oceniono 21 razy 19

  Masz kaszel - naciśnij jeden
  Masz srake- naciśnij dwa i nie próbuj kaszleć.

 • sluchaj_bej

  Oceniono 16 razy 16

  Ciekawe jak bedzie wygladalo badanie sluchu przez telefon.

 • 11krzych

  Oceniono 17 razy 15

  Cieszyński to idiota. Nawet leczenia sraczki rozsądny lekarz nie zaordynuje przez telefon. Kto potem będzie płacił odszkodowania za błędne diagnozy?
  A już wiem, on kiedyś pracował w Orange. Dzban niech zrobi call center z Hindusami, bo lekarze i tak na to nie pójdą.

 • elq_1

  Oceniono 15 razy 15

  Szkoda że nie mailem!
  Może trochę PiSsmańskich nieuków, zmarłoby przez literówkę w mailu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX