Koalicja z Konfederacją jest możliwa? Cezary Tomczyk (PO): Nigdy nie pójdę ramię w ramię z faszystami

W rozmowie z Łukaszem Kijkiem poseł Cezary Tomczyk zapewnił, że Platforma Obywatelska nie wejdzie w koalicję z Konfederacją wbrew temu, co mówił Sławomir Neumann. Poseł PO przedstawił również pomysł na uzdrowienie kryzysu służby zdrowia: to powołanie nowego zawodu - asystentów lekarzy.
Zobacz wideo

Cezary Tomczyk zapewnił, że zbudowanie "rządu ratunku narodowego", o którym wspominał Sławomir Neumann, nie jest możliwe.

- Sprawa jest oczywista. Nigdy nie pójdę ramię w ramię z faszystami. Koalicja z Konfederacją to gaszenie ognia benzyną. Widziałem brunatną Warszawę podczas Marszu Niepodległości, widziałem hailujących Włochów

- stwierdził w rozmowie z Gazeta.pl.

Padło też ciekawe stwierdzenie na temat prezesa PiS:

 - Jarosław Kaczyński jest paradyktatorem. Szeregowy poseł nie jest umocowany w Konstytucji, ale de facto ma uprawnienia zarządcy kraju, ma wpływ na premiera, prezydenta, najważniejszych członków rządu.

Cezary Tomczyk opowiedział również o wyborczych propozycjach Koalicji Obywatelskiej. Jedną z nich jest powołanie asystentów lekarzy jako ratunku dla polskiej służby zdrowia.

- Chcemy wprowadzić nowy zawód. Asystent lekarza będzie zajmował się biurokracją papierologią. Dzięki temu skróci się czas przyjmowania pacjentów, a sam proces leczenia zostanie usprawniony.
Więcej o: