Koalicja z Konfederacją jest możliwa? Cezary Tomczyk (PO): Nigdy nie pójdę ramię w ramię z faszystami

W rozmowie z Łukaszem Kijkiem poseł Cezary Tomczyk zapewnił, że Platforma Obywatelska nie wejdzie w koalicję z Konfederacją wbrew temu, co mówił Sławomir Neumann. Poseł PO przedstawił również pomysł na uzdrowienie kryzysu służby zdrowia: to powołanie nowego zawodu - asystentów lekarzy.
Zobacz wideo

Cezary Tomczyk zapewnił, że zbudowanie "rządu ratunku narodowego", o którym wspominał Sławomir Neumann, nie jest możliwe.

- Sprawa jest oczywista. Nigdy nie pójdę ramię w ramię z faszystami. Koalicja z Konfederacją to gaszenie ognia benzyną. Widziałem brunatną Warszawę podczas Marszu Niepodległości, widziałem hailujących Włochów

- stwierdził w rozmowie z Gazeta.pl.

Padło też ciekawe stwierdzenie na temat prezesa PiS:

 - Jarosław Kaczyński jest paradyktatorem. Szeregowy poseł nie jest umocowany w Konstytucji, ale de facto ma uprawnienia zarządcy kraju, ma wpływ na premiera, prezydenta, najważniejszych członków rządu.

Cezary Tomczyk opowiedział również o wyborczych propozycjach Koalicji Obywatelskiej. Jedną z nich jest powołanie asystentów lekarzy jako ratunku dla polskiej służby zdrowia.

- Chcemy wprowadzić nowy zawód. Asystent lekarza będzie zajmował się biurokracją papierologią. Dzięki temu skróci się czas przyjmowania pacjentów, a sam proces leczenia zostanie usprawniony.
Więcej o:
Komentarze (8)
Koalicja z Konfederacją jest możliwa? Cezary Tomczyk (PO): Nigdy nie pójdę ramię w ramię z faszystami
Zaloguj się
 • yeah_bunny

  Oceniono 10 razy 8

  drogie pisowskie trolle, ciezka wasza praca kiedy partia nie ma przekazu dnia i trzeba reagowac kreatywnie na każdą wypowiedz, sle wyrazy wspolczucia

 • Giordano Bruno

  Oceniono 9 razy 5

  Konkretny, merytoryczny, słusznie ciśnie PiSowską katobolszewię.

 • loneman

  Oceniono 5 razy 3

  Choc jeden co ma zasady i nie jest taki "elastyczny" jak obrzydliwy konformista - Kukiz 😡

 • 12saurom

  Oceniono 9 razy -5

  Uj uj odezwał cię Cezarek Tomczakuś tylko lemingi w swoim czasie niejaki Tuskususu obiecywał wam, że on ma zamiar być premiera do końca kadencja no i zwiał jak tchórz do Brukseli.

  Teraz niejaki Tomczakuś wam obiecuje, że niby to nie będzie koalicji z narodowcami a jak przyjdzie co do czego malwersanci z PO ją zawrą oczywiście wcisną bajeczkę lemingowskimcw...uniom, że to dla dobra Polski. A Gó...jadki lemingi oczywiście uwierzą w końcu po praniu mózgu komórek brak

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX