Neumann pytany o koalicję PO z Konfederacją: Można sobie wyobrazić rząd ratunku narodowego

Sławomir Neumann nie zaprzeczył, gdy zapytano go o potencjalną koalicję PO z Konfederacją. Dodał, że wyobraża sobie utworzenie w Polsce "rządu ratunkowego", którego zadaniem byłoby odsunięcie PiS od władzy.
Zobacz wideo

Sławomir Neumann - po ujawnieniu przez TVP Info nagrań z jego udziałem - w ostatnim tygodniu zrzekł się funkcji przewodniczącego klubu PO-KO. Polityk nadal jest jednak zaangażowany w kampanię wyborczą, a w nadchodzących wyborach parlamentarnych kandyduje do Sejmu z listy KO w Gdańsku. W programie "Wydarzenia i opinie" w Polsat News był pytany o kształt rządu, który mógłby odsunąć od władzy partię Jarosława Kaczyńskiego

Wybory 2019. Sławomir Neumann o koalicji z Konfederacją

Neumannowi zadano pytanie, czy "dla ratowania Polski przed PiS-em", Platforma Obywatelska byłaby gotowa utworzyć rząd z Konfederacją, której liderami są Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki i Grzegorz Braun. Neumann nie zaprzeczył takiemu scenariuszowi i opowiedział: 

Trudne to jest pytanie, bo musimy zobaczyć, jaki będzie na końcu efekt wejścia poszczególnych partii do parlamentu. Jeżeli wejdziemy i będzie pięć partii, to będzie inny układ

Po chwili dodał, że wyobraża sobie powołanie "ratunkowego rządu narodowego", który mógłby pomóc w  zmienieniu wyglądu sceny politycznej i odsunięciu od władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci

- powiedział w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w Polsat News.

Kosiniak-Kamysz o sojuszu wszystkich partii

Podobne pytanie usłyszał Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Koalicji Polskiej (Kukiz'15-PSL) w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. Pytany, czy wyobraża sobie sojusz "wszystkich przeciwko PiS-owi", odpowiedział:  -To zależy od programu. My się nie zgodzimy na żadną rewolucję obyczajową ani na zaglądanie za firankę. Jak będzie więcej umiarkowanego centrum, to o porozumienie będzie łatwiej - stwierdził. Kategorycznie stwierdził też, że jego ugrupowanie nie bierze pod uwagę wchodzenia w koalicję z PiS.

Więcej o:
Komentarze (115)
Czy PO weszłaby w koalicję z Konfederacją, żeby ratować Polskę przed PiS-em? Sławomir Neumann: Trudne pytanie
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 33 razy 13

  Trzeba przyznać, że Neumann robi wszystko, żeby wyborcy PO było trudniej oddać głos na tę partię.

 • atr8

  Oceniono 12 razy 8

  Nie wyobrażam sobie rządu przywracającego demokrację z udziałem Konfederacji. Przecież oni są antydemokratyczni z definicji. Panie Neumann, galopująca wyobraźnia to nie jest dobra cecha.

 • jos77

  Oceniono 18 razy 8

  Proponowałbym Neumannowi nie wypowiadanie się już i zniknięcie (razem ze Schetyną) ze sceny politycznej. Ten dylemat przypomina pytania o to czy Polska nie powinna była zawrzeć sojuszu z Hitlerem przeciw ZSRR. Niektórzy historycy o brunatnym usposobieniu odpowiadali na to pytanie twierdząco (także publicyści - np. Ziemkiewicz), co jest hańbą po prostu. Prosimy Neumanna o złote milczenie - czas na młodych w PO.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 9 razy 7

  Idiota, jak rany Julek, idiota. Będzie Polskę z kryptonaziostwem ratował.

 • ryslew2061

  Oceniono 19 razy 7

  Weźcie, schowajcie tego kretyna albo lepiej - pogońcie raz na zawsze.

 • matts06

  Oceniono 12 razy 6

  Nie ma to jak koalicja z Narodowcami... Nie wiem co się z PO dzieje, ale źle się dzieje. Mam wrażenie, że PiS nieźle tam poobsadzał swoimi ludźmi, bo czasem aż trudno uwierzyć w głupotę PO i w strzelanie sobie co chwilę w kolana. Liczę, że po wyborach PO się rozpadanie, powstanie jakaś nowa, sensowna, liberalna partia centrum, ze świeżymi osobami, nowymi twarzami, z jakąś wizją, pomysłem i werwą. A dziś nie mam wątpliwości, że głosuję na Lewicę, czas właśnie na nowe twarze i odświeżenie sejmu. Proszę również wyborców lewicowych wahających się czy poprzeć PO czy Lewicę, o głos na Lewicę, trzeba dać im szanse, a przy 14-15% do sejmu wejdzie wiele świetnych kandydatek i kandydatów, którzy mogą nie wejść, gdy to poparcie będzie mniejsze. Każdy, dosłownie każdy głos będzie na wagę złota.

 • artur702

  Oceniono 5 razy 5

  Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić sztamy z faszystami. Kompletna paranoja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX