Kaczyński powiedział, że śmierć Jana Szyszki nie była przypadkowa. Teraz wytłumaczył się ze słów

- Jeżeli mówiłem, że profesor Jan Szyszko nie zginął przypadkowo, to miałem na myśli przede wszystkim jego ogromne zaangażowanie - wyjaśnił swoją wypowiedź na temat śmierci byłego ministra środowiska Jarosław Kaczyński.

Podczas środowej konwencji PiS w Kielcach Jarosław Kaczyński stwierdził, że "to nie przypadek", że Jan Szyszko zmarł "akurat dzisiaj, że akurat teraz". Podkreślił, że były minister środowiska odszedł w szczególnych okolicznościach. 

Zobacz wideo

Słowa te wytłumaczył w późniejszej rozmowie z Polską Agencją Prasową. Wyjaśnił, że miał na myśli "ogromne zaangażowanie profesora Jana Szyszki".

- Bardzo twardo walczył w kampanii wyborczej, walczył w swoim okręgu wyborczym. Walczył nie tylko o swoje racje, jeżeli chodzi o ochronę środowiska, a dzisiaj widzimy, że w bardzo wielu sprawach miał rację, a nie jego krytycy. Ale walczył także w obronie tych najbardziej fundamentalnych wartości, których bronimy, związanych z wiarą i rodziną - podkreślił prezes PiS i dodał, że według niego miało to na pewno wpływ na śmierć byłego ministra środowiska. 

- Był oczywiście także przedmiotem ataku, ale miał pod tym względem naprawdę bardzo duże doświadczenie; był atakowany zawsze, kiedy był jakoś wyeksponowany i tutaj to nie sądzę, żeby miało to jakiś związek z jego śmiercią - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

TVP Info łączy śmierć Jana Szyszki z krytyką TVN24

Za nieprzypadkową śmierć Jana Szyszki uznało również TVP Info, które w dniu śmierci byłego ministra środowiska wyemitowało materiał o tym, że źle znosił on ataki na jego osobę. Umieszczono w nim m.in. wizerunek reporterki TVN24 w Sejmie.

Do materiału TVP Info odniósł się redaktor naczelny TVN24, Adam Pieczyński. - Łączenie śmierci prof. Jana Szyszki z pracą dziennikarzy jest niegodziwym wykorzystywaniem śmierci do bieżącej polityki - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (619)
Kaczyński tłumaczy się ze słów, że śmierć Jana Szyszki nie była przypadkowa. "Miałem na myśli zaangażowanie"
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 213 razy 211

  Jak ktoś coś mówi a potem tłumaczy co chciał powiedzieć to już jest źle, bardzo źle. Ten człowiek jest obłąkanym szaleńcem. Dobrze wiedział co chciał powiedzieć. Po raz kolejny chciał zasiać ziarno niepewności na zasadzie wiem ale nie powiem. W podtekście miało być „to wasza wina”. Podobnie jak ze Smoleńskiem przykrywa w ten sposób swoje wyrzuty sumienia i karmi ludzi nienawiścią. Ten człowiek jest bardzo niebezpiecznym szaleńcem. Polska ma swojego Jokera.

 • gluteusm

  Oceniono 118 razy 112

  Czyli przyznał, że bredzi... albo wypuścił balon, żeby sprawdzić czy da się tym trupem coś ugrać

 • antirussia81

  Oceniono 99 razy 91

  Trzymam kciuki za zaangażowanie pozostałych pisich synów. Weźcie sobie do serca słowa Prezesa Tysiąclecia i do roboty, nieroby :)

 • latozradiem

  Oceniono 85 razy 83

  Zwróćcie uwagę " Szyszko zginął.." Nie "zmarł. tylko "zginął". Klasyczna, wielokrotnie przedtem sprawdzona kacza insynuacja. Konus dobrze wiedział, co chce osiągnąć,
  Następny "zdradzony o świcie"??

 • marywil2012

  Oceniono 81 razy 75

  Poległ za sprawę. Oczywista oczywistość
  A przecież mógł jeszcze conajmniej 50 lat służyć przyrodzie swoją niezmierną mądrością i szacunkiem dla istot żywych. W końcu co to jest 75 lat, gdy ojczyzna wzywa by walczYc ze złem tego świata. Np. Żłobkami i przedszkolami.

 • stasi1

  Oceniono 77 razy 69

  ,, Walczył nie tylko o swoje racje, jeżeli chodzi o ochronę środowiska, a dzisiaj widzimy, że w bardzo wielu sprawach miał rację, a nie jego krytycy"
  Znaczy Jarek się przyznał że to że go wyrzucił z rządu to był jego błąd? Dla mnie chemitras był nie do pokonania. Nawet Sasin takich głupot nie wypowiał

 • stachkaz47

  Oceniono 71 razy 65

  Stary łajdak -po wyborach zamknie TVN.
  Jazda na trupach-to jego specjalność.
  Pawłowicz druga do OSĄDZANIA. Dno.

 • hipo krater

  Oceniono 67 razy 61

  Wytłumacz się tyranie ze słów, ze będziesz po wyborach niszczył elity w Polsce. Tak przeciez robili tylko zaborcy i ci co napadli na kraj! Taka wypowiedź dyskwalifikuje Cię jako patriotę. Oczadzony forsą przez Ciebie naród stracił rozum i czujność. Chce lecieć z Tobą znow do Smoleńska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX