Zbigniew Gryglas o programie PiS. Samorząd dziennikarski ma "eliminować z zawodu czarne owce"

- Chodzi o to, żeby środowiska były zorganizowane i w skrajnych przypadkach eliminowały czarne owce - powiedział Zbigniew Gryglas, pytany o zapowiedziany w programie Prawa i Sprawiedliwości "samorząd dziennikarski". Przyznał także, że głosowałby za objęciem wojska ustawą dezubekizacyjną.
Zobacz wideo

Samorząd dziennikarski

Zbigniew Gryglas, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w wywiadzie dla Storytel został zapytany o zapowiedziany w programie jego partii "samorząd dziennikarski". Wyjaśnił, że jego celem będzie "wzmocnienie profesji" i piętnowanie negatywnych zachowań. - Chodzi o to, żeby środowiska były zorganizowane i w skrajnych przypadkach eliminowały czarne owce - powiedział.

Gryglas zapytany, czy po negatywnej ocenie danego dziennikarza przez samorząd nie będzie mógł już wykonywać swojego zawodu, powiedział, że nie wie, jak dokładnie miałoby to wyglądać. - Jestem przekonany, że wy, dziennikarze, jesteście na tyle niezależni, że sobie poradzicie - dodał.

Ustawa dezubekizacyjna

Witold Jurasz, prowadzący rozmowę, zadał Gryglasowi pytanie na temat objęcia wojska ustawą dezubekizacyjną przez Prawo i Sprawiedliwość w trakcie nowej kadencji. - Nie znam dokładnie planów resortu, ale być może ta sprawa zostanie rozwiązana - powiedział poseł PiS. Wyznał, że sam głosowałby za wprowadzeniem takich przepisów. Polityk dodał, że w przypadku emerytur wojskowych zostałby zastosowany taki sam mechanizm odwoławczy, który działa w ramach obecnie obowiązującej ustawy dezubekizacyjnej. - Stosowałbym jedną zasadę dla wszystkich. Proces odwoławczy byłby potrzebny, bo różne były losy Polaków - wyjaśnił Gryglas.

Zbigniew Gryglas - z Nowoczesnej do PiS

Przypomnijmy, Zbigniew Gryglas dostał się do Sejmu z list Nowoczesnej, otrzymując niewiele ponad 1000 głosów, co daje najgorszy wynik wśród wszystkich osób, które w 2015 roku weszły do Sejmu. Gryglas startował w tym samym okręgu (warszawskim), co Ryszard Petru, który zdobył niemal 130 tys. głosów. 

W październiku 2017 poseł odszedł z Nowoczesnej z powodów - jak mówił - różnic światopoglądowych. Miesiąc później współtworzył partię Porozumienie Jarosława Gowina, której został wiceprezesem. W grudniu dołączył do klubu parlamentarnego PiS. 

Więcej o:
Komentarze (144)
Zbigniew Gryglas o programie PiS. "Samorząd dziennikarski" ma eliminować z zawodu czarne owce
Zaloguj się
 • punter

  Oceniono 48 razy 46

  Was towarzyszu Gryglas i resztę pisuarów to trzeba będzie objąć ustawą o bestiach.
  Mam nadzieję, że pewnego dnia to się stanie.

 • homo_lupus

  Oceniono 46 razy 40

  Pereira z Gmyzem i Holecka jako paprotka.
  Ewentualnie Sakiewicz, jedna z sióstr Karnowskich i Ogórkowa.
  Do tego Skowroński jako konferansjer donoszący. Wodę mineralną i wytyczne z KC.

  Taką mam koncepcję egzekutywy.

 • zd46

  Oceniono 34 razy 32

  To jakieś faszystowskie poglądy, a stąd już niedaleko do stygmatyzowania (kolorowe winkle) dla "czarnych owiec", jak w czasie okupacji. Gryglas, idź do lekarza i to psychiatry.

 • jab-77

  Oceniono 37 razy 31

  A co to znaczy czarna owca albo skrajny przypadek? Czy chodzi o Gmyza albo byłego peerelowskiego politruka Gabryela z "Do Rzeczy"?

 • tatulekonline

  Oceniono 27 razy 27

  Po PISowskiej "dezubekizacji" będę niecierpliwie czekał na deburdelizację kraju.

 • polakadam

  Oceniono 28 razy 26

  Czyżby gryglas chciał żeby wyrzucono wszystkich z tvp?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX