Jan Szyszko nie żyje. Co z kartą do głosowania? Komisja wyborcza podjęła decyzję

Karty do głosowania nie zostaną zmienione w związku ze śmiercią byłego ministra środowiska Jana Szyszki - poinformowała Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie. W lokalach wyborczych pojawi się informacja, że kandydat jest wykreślony, a oddane na niego głosy przejdą na całą listę.
Zobacz wideo

W środę prezydent Andrzej Duda przekazał informację, że Jan Szyszko nie żyje. Według nieoficjalnych doniesień przyczyną śmierci byłego ministra ochrony środowiska była zatorowość płucna. Przypomnijmy, że były minister środowiska kandydował z 4 miejsca w okręgu nr 20.

Głosy oddane na Jana Szyszkę przejdą na całą listę

Po południu Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie podjęła decyzję, że już wydrukowane karty do głosowania nie zostaną zmienione. Jak dowiedzieliśmy się w warszawskiej OKW, w komisjach wyborczych pojawią się obwieszczenia ze wzorem karty do głosowania, na której kandydat nr 4 - Jan Szyszko - będzie przekreślony. Na obwieszczeniu pojawi się też informacja, co stanie się z głosami w przypadku, gdy wyborca jednak zdecyduje się oddać głos na zmarłego kandydata. Głosy przejdą na całą listę - poinformowała OKW.

Jan Szyszko nie żyje

Prof. Jan Szyszko był leśnikiem i nauczycielem akademickim. W latach 1997-1999 pełnił funkcję ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Szefem resortu środowiska był również w latach 2005-2007 i 2015-2018. Zasiadał w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji.

W latach 60. ukończył Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2011 r. uzyskał tytuł profesora. Kierował m.in. Krajowym Zarządem Parków Narodowych (1993-1994). Był członkiem Komitetu Ekologii Polskiej Akademii Nauk, był pracownikiem naukowym SGGW, wykładał też na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Był autorem wielu publikacji na temat ekologii.

Więcej o:
Komentarze (319)
Jan Szyszko nie żyje. Co z kartą do głosowania? Komisja wyborcza podjęła decyzję
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 78 razy 70

  Zostawił po sobie typowe dla pisiorów dzieło życia - zmasakrowaną harwesterami unikatową puszczę.
  Dla nawołujących o opamiętanie miał tylko cyniczny uśmieszek i pełne arogancji odpyskiwanie w tonie: "pocałujta mnie w ..."

 • polak66maly

  Oceniono 90 razy 60

  a jakim cudem glosy na trupa maja byc przypisywane partii. Jeszcze wybory sie nie zaczely, a PiS juz oszukuje.

 • antropoid

  Oceniono 62 razy 52

  DWA RAZY był ministrem, dwa razy z pasją niszczył środowisko, a na pożegnanie jeszcze ogłosił dwutlenek węgla "gazem życia"... Wszystko w temacie.

 • el.pistolero

  Oceniono 51 razy 45

  Jakoś mi go nie żal za to co zrobił polskiej przyrodzie. Niósł wilk razy kilka...

 • c2u

  Oceniono 49 razy 43

  Pawłowicz napisała: "Polska przyroda, lasy, ptaki i przyjaciele - płaczemy..."
  Ja dodam: "... z ulgi"
  Współczuję rodzinie, dla nich i na pewno dla wielu ludzi ta śmierć to strata. Dla mnie nie.

 • antropoid

  Oceniono 44 razy 36

  Karta może zostać - a członków PiS, którzy tak samo nienawidzą przyrody jak ten najgorszy w historii minister środowiska na pewno nie brakuje.

 • koszernywieprz

  Oceniono 41 razy 33

  O tym skłusowanym rysiu którego skóra wisiała u niego w stodole wszyscy oczywiście zapomnieli...

 • zenekciec

  Oceniono 33 razy 29

  Puszcza z ulga dzis oddycha
  spadla z drzewa zgnila szycha
  Cieszy sie dzis cala Knieja
  jednego mniej zlodzieja .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX