Jan Szyszko nie żyje. Politycy żegnają byłego ministra środowiska: "Dlaczego nas teraz opuściłeś?"

W środę 9 października zmarł prof. Jan Szyszko, były minister środowiska w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne wpisy polityków, którzy żegnają swojego kolegę.

O śmierci Jana Szyszko poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. "Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem" - napisał o nieżyjącym ministrze prezydent Polski.

Nie żyje prof. Jan Szyszko. "Człowiek zasad i wartości", "wybitny naukowiec i polityk"

Zmarłemu Janowi Szyszce wpis na Twitterze poświęciła była premier Beata Szydło. Europosłanka nazwała byłego ministra środowiska "człowiekiem zasad i wartości", który "całym sercem ukochał Polskę". 

Na wpis prezydenta Andrzeja Dudy odpowiedziała Krystyna Pawłowicz. "Kochany Panie Profesorze Janie SZYSZKO, dlaczego nas teraz opuściłeś? Polska przyroda, lasy, ptaki i przyjaciele - płaczemy..." - napisała posłanka Prawa i Sprawiedliwości. 

"To był zaszczyt współpracować z Panem Ministrem" - napisała o Janie Szyszce europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska, która nazwała go "wybitnym naukowcem i politykiem".

Wspomnienie o Janie Szyszce napisała także Beata Kempa. Europosłanka złożyła kondolencje rodzinie byłego ministra środowiska. "Ogromna wiedza, szacunek dla drugiego człowieka, silna wiara i absolutna klasa" - napisała o zmarłym polityku Beata Kempa. 

Kidawa-Błońska: Chcieliśmy rodzinie i najbliższym ministra Szyszki złożyć wyrazy współczucia

O śmierci Jana Szyszki mówią i piszą także politycy opozycyjni, m.in. kandydatka na premiera Koalicji Obywatelskiej wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Dzisiaj zmarł pan minister Jan Szyszko. Przyszła ta nagła informacja. Chcieliśmy rodzinie i najbliższym złożyć wyrazy współczucia. Tak trudne jest czasami życie, że w tej kampanii, w tej trasie przychodzą do nas tak smutne informacje. Mimo, że działamy w zupełnie innych grupach, to zawsze jest przykre, że coś takiego się dzieje” – mówiła na konferencji prasowej w Zduńskiej Woli.

Byłego ministra środowiska wspomniał także Włodzimierz Karpiński. "Mimo różnic, zawsze zapraszał oponentów do debaty i potrafił słuchać" - napisał o Janie Szyszce poseł PO-KO.

Więcej o: