Jan Szyszko nie żyje. Były minister środowiska miał 75 lat

Prof. Jan Szyszko, poseł PiS i były minister środowiska nie żyje - poinformował na Twitterze Andrzej Duda. Jak dodał prezydent, polityk zmarł w środę przed południem. "Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem" - napisał o Janie Szyszce Andrzej Duda.

Prof. Jan Szyszko nie żyje - poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Były minister środowiska zmarł w środę przed południem. Miał 75 lat.

"Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP" - napisał prezydent.

"Zmarł Prof. Jan Szyszko. Był Ministrem Środowiska w moim rządzie. Człowiek zasad i wartości. Całym sercem ukochał Polskę. Wielki pasjonat przyrody. Cześć Jego Pamięci!" - napisała była premier Beata Szydło, obecnie europarlamentarzystka PiS.

Jan Szyszko nie żyje

Prof. Jan Szyszko był leśnikiem i nauczycielem akademickim. W latach 1997-1999 pełnił funkcję ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Szefem resortu środowiska był również w latach 2005-2007 i 2015-2018. Zasiadał w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji.

W latach 60. ukończył Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2011 r. uzyskał tytuł profesora.

Kierował m.in. Krajowym Zarządem Parków Narodowych (1993-1994). Był członkiem Komitetu Ekologii Polskiej Akademii Nauk, był pracownikiem naukowym SGGW, wykładał też na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Był autorem wielu publikacji na temat ekologii.

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Jan Szyszko kandydował do Sejmu z miejsca nr 4 w okręgu nr 20 (tzw. obwarzanek warszawski).

Zgodnie z kodeksem wyborczym, jeżeli po wydrukowaniu kart do głosowania kandydat na posła umrze, jego nazwisko na takiej karcie się pozostawia. Informację "o warunkach decydujących o ważności głosu oddanego na takiej karcie" ma podać po południu Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie.

Więcej o: