Morawiecki o relacjach z Kaczyńskim: Bardzo dużo się od niego uczę. To legendarny zawodnik

- Każdy zawodnik chciałby grać z legendarnymi zawodnikami w drużynie. Mam to szczęście, że trafiłem na współpracę z absolutnie najwybitniejszym politykiem ostatnich 30 lat i nie tylko - mówił w Polskim Radiu premier Mateusz Morawiecki o swoich relacjach z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jak dodał, "bardzo dużo się uczy" od Jarosława Kaczyńskiego i prowadzą wspólnie "niezwykle ciekawe rozmowy" strategiczne, o polityce i gospodarce.

Premier Mateusz Morawiecki przekonywał w Polskim Radiu, że mimo sprzyjających dla Prawa i Sprawiedliwości sondaży wynik wyborów parlamentarnych 13 października jego zdaniem nie jest rozstrzygnięty.

- Każdy tysiąc głosów, ba, każda setka głosów może naprawdę zadecydować o tym, czy mamy większość, czy nie mamy większości. Trzeba się mobilizować - stwierdził premier.

W tym roku Mateusz Morawiecki po raz pierwszy kandyduje do Sejmu. Startuje z katowickiego okręgu nr 31. Jak powiedział, wybrał Śląsk, bo tam "rozstrzygać będą się losy polskiej gospodarki i przemysłu". Przekonywał, że poprzez rozwój śląskich uczelni rząd PiS chce doprowadzić do tego, żeby "Śląsk, mówiąc umownie, był doliną krzemową Unii Europejskiej".

- Zmniejszamy uzależnienie od węgla. Musi się to odbywać w tempie, które jest dla Polski odpowiednie - dodał Mateusz Morawiecki. Wskazał, że trzeba zadbać o to, by w zakresie zmian energetycznych dokonała się "rozsądna transformacja".

Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki o Jarosławie Kaczyńskim

Szef rządu odniósł się w wywiadzie także do swoich kontaktów z prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

- Każdy zawodnik chciałby grać z legendarnymi zawodnikami w drużynie. Mam to szczęście, że trafiłem na współpracę z absolutnie najwybitniejszym politykiem ostatnich 30 lat i nie tylko - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Bardzo dużo się uczę. Rozmowy strategiczne, rozmowy o polityce, ale również o gospodarce z panem prezesem Kaczyńskim są niezwykle ciekawe, bardzo się cieszę z tej współpracy - podkreślił.

Więcej o:
Komentarze (123)
Morawiecki o relacjach z Kaczyńskim: Bardzo dużo się od niego uczę. To legendarny zawodnik
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 55 razy 39

  Morawiecki jako patologiczny kłamca zapewne i o uwielbieniu do kaczego oszusta częściowo łgał, a na pewno pełnej prawdy nie powiedział.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 35 razy 27

  A w jakich zawodach przepraszam brał on udział bo nie kojarzę? W rodeo? No chyba że robienie trocin z mózgów suwerena możemy nazwać zawodami.

 • def11

  Oceniono 30 razy 20

  Cóż, np Adolf też legendarny

 • jerry9

  Oceniono 19 razy 19

  Lizusostwo jest obleśne. Proszę to zapamiętać. Dużo bardziej obleśne niż kombinowanie z działkami albo przepisywanie majatku na żonę (te dwie ostatnie rzeczy też bym zrobił będąc na Pana miejscu, ale Jarowi nie kadził bym tak. Przecież to jest, co by nie powiedzieć, inteligentny zawodnik. On musi wiedzieć, że Pan nim gardzi w duszy i czeka na schede po nim)

 • arreis65

  Oceniono 16 razy 16

  jarosław kaczyński - legendarny zawodnik w walce z "komunom" - kumuniści dali willę żeby się wychowywał w miejscach lepszych niż podwórka, komuniści pozwolili ukraść księżyc, komunistyczny kurator załatwił maturę, komunistyczny doktorat u promotora komunisty, leżenie pod pierzynką 13 grudnia, później pissoffska normalka - przekręty finansowe, łapówki, kłamstwa, oszcerstwa i jazda po trupach !!!!

 • verdura2763

  Oceniono 16 razy 16

  Taaa legendarny kapuś Kaczyński Jarosław vel tw. Balbina bezzębny który spał do południa a potem się stanowczo przeciwstawił, współpracy z SB , i potem został bohatersko zwolniony, takiego gieroja kapusia mamy.

 • puuchatek

  Oceniono 22 razy 14

  Wiem, wiem już na czym można zrobić w IV RP naprawdę znakomity interes!

  Na produkcji wazeliny…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX