Andrzej Duda pouczył Donalda Tuska. "Panie przewodniczący, pan chyba dawno w Polsce nie był"

Tweet Andrzeja Dudy to odpowiedź na słowa Donalda Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że stawką nadchodzących wyborów jest to, czy życie w Polsce będzie "ponure i pełne złości" czy może "normalne, pogodne i mądre".

W poniedziałek 7 października przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk okazał publiczne wsparcie Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, kandydatce Koalicji Obywatelskiej na premiera, z którą spotkał się w Brukseli. - Nie byłaby premierem malowanym i nie potrzebowałaby za plecami żadnego prowadzącego - mówił wówczas, wbijając "szpilę" PiS. Po spotkaniu z byłą wicemarszałek Sejmu Tusk zamieścił też na Twitterze zdjęcie z przebiegu wizyty. We wpisie zaznaczył: "Stawką tych wyborów jest to, czy nasze życie będzie ponure, pełne złości, a czasem nienawiści, czy będzie takie jak Pani Marszałek Kidawa-Błońska: normalne, pogodne, mądre i dobre".

Andrzej Duda odpowiada Tuskowi. Zamieścił wymowne zdjęcie

Na słowa Tuska zdecydował się odpowiedzieć prezydent Polski Andrzej Duda.

"Panie Przewodniczący, Pan chyba dawno w Polsce nie był. Proszę popatrzeć na tych Ludzi. Życzę spokojnego wieczoru" - napisał na Twitterze, zamieszczając kilka zdjęć, na których widać uśmiechniętych wyborców, którzy witają się z nim i jego żoną Agatą Kornhauser-Dudą.

W osobnym wpisie prezydent podziękował za spotkanie mieszkańcom Góry i powiatu górowskiego,  których odwiedził we wtorek. "Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie i wiele ważnych rozmów o problemach lokalnych i potrzebach krajowych. Jestem wdzięczny za poświęcony czas i serdecznie jeszcze raz pozdrawiam!" - napisał.

Więcej o:
Komentarze (584)
Andrzej Duda pouczył Donalda Tuska. "Panie przewodniczący, pan chyba dawno w Polsce nie był"
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 231 razy 207

  Pan Tusk stoi w kolejce na Poczcie, robi zakupy w sklepie osiedlowym prowadząc rozmowy ze spotykanymi Polakami, uprawia jogging w Gdańsku itp

  i to wszystko bez brygady ochroniarzy jak Kaczyński i Duda którzy spotykają się tylko z wyselekcjonowanymi przedstawicielami potomków chłopów pańszczyźnianych

  więc pan Tusk ma większe rozeznanie o nastrojach i zdaniu przeciętnego suwerena

 • rybka9915

  Oceniono 166 razy 152

  To, ze Maliniak po wiochach swietowany jest jak obwozna malpa, nie oznacza by w miastach wzbudzal cos wiecej anizeli litosc. Zlituj sie Maliniak i nie bredz, chyba ze do lesnego ruchadla.

 • krynolinka

  Oceniono 130 razy 112

  Ile tam Dudzie partia przywiozła "zadowolonych"?
  Na statystów i na propagandę w TVPiS to macie Dudo kasy jak lodu.

 • zgryzliwyzenek

  Oceniono 98 razy 92

  Donald Tusk jako prezydent nie potrzebowałby prowadzącego za plecami.

 • takaprawda3000

  Oceniono 96 razy 84

  A Pan Panie długoPiS był ostatnio w szpitalu i widział co tam się dzieje?? Faktycznie najlepsza służba zdrowia w EUROPIE, ale od końca.

 • adam3407

  Oceniono 85 razy 77

  Panie Andrzeju, Pan Donald był ostatnio w Polsce na przesłuchaniu przez pisowską typową blondynkę. Polska raczej nie zmieniła się od czasu tego żenującego wydarzenia.

 • rafikzratusza

  Oceniono 80 razy 72

  Pana Dudę cenię za jedno. Pokazuje że Polska to kraj nieograniczonych możliwości. Każdy może być tutaj prezydentem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX