Janusz Wojciechowski zaakceptowany na komisarza ds. rolnictwa przez komisję PE

Janusz Wojciechowski został zaakceptowany przez komisję rolną w Parlamencie Europejskim na stanowisko komisarza. Polityk został dziś po raz drugi przesłuchany przed deputowanych.
Zobacz wideo

Janusz Wojciechowski po raz drugi przesłuchiwany był przez deputowanych, którzy sprawdzali jego kompetencje na to stanowisko. Polityk obejmie stanowisko unijnego komisarza do spraw rolnictwa.

Janusz Wojciechowski zaakceptowany na stanowisko komisarza ds. rolnictwa przez komisję PE

Janusz Wojciechowski został dziś zaakceptowany przez komisję rolną Parlamentu Europejskiego na stanowisko komisarza. Polski kandydat był po raz drugi przesłuchiwany przez deputowanych. Pierwsze wysłuchanie polityka zostało źle ocenione z powodu "zbyt ogólnych deklaracji, braku konkretów i nieumiejętnego komunikowania". Podczas pierwszego wysłuchania słychać było śmiech deputowanych na sali, a gdy na koniec przewodniczący komisji poprosił o brawa dla polskiego kandydata - nikt nie zaklaskał. Potem polityk został poproszony o pisemne wyjaśnienie kwestii, które zostały przez niego poruszone podczas pierwszego wystąpienia. Odpowiedzi te nie zmieniły jednak sytuacji kandydata, który musiał stawić się na drugie wysłuchanie. 

Podczas drugiego wysłuchania Janusz Wojciechowski zdecydował się wypowiadać w języku polskim. Akceptacja komisji rolnej oznacza, że dołącza on do grona ponad 20 kandydatów, którzy otrzymali pozytywne rekomendacje innych parlamentarnych komisji. Głosowanie nad całym składem Komisji zaplanowane jest na 23 października, kiedy odbędzie się sesja plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Więcej o: