Marek Borowski: Wałęsa to bohater ze skazą, jego ocena jest złożona

W Porannej rozmowie Gazeta.pl senator niezrzeszony Marek Borowski skomentował kontrowersyjne wystąpienie Lecha Wałęsy na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Stwierdził, że były prezydent "z pewnością Koalicji nie pomógł", ale starał się nie oceniać Wałęsy zbyt surowo. - To bohater ze skazą, jak wielu w naszej historii - powiedział Borowski.

Senator Marek Borowski, który był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl, skomentował finał kampanii wyborczej oraz ostatnią konwencję KO, na której wystąpił Lech Wałęsa. Były prezydent w swoim przemówieniu nazwał zmarłego Kornela Morawieckiego "zdrajcą".

- Ocena Morawieckiego jest złożona, podobnie jak Lecha Wałęsy

- powiedział Marek Borowski w Porannej rozmowie. Stwierdził, że z pewnością ten występ nie pomógł komitetowi KO, ale sama postać Lecha Wałęsy nie jest jednoznaczna.

- Wałęsa to bohater ze skazą, jak wielu w naszej historii. Opieram się na zdaniu historyków: Wałęsa miał "epizod" [wpółpracy z SB - przyp.red.]. To go nie dyskwalifikuje

- dodał.

Senator skomentował również finał kampanii wyborczej 2019. Dostrzegł analogię z rozkładem politycznych sił w 2007 roku, kiedy w przyspieszonych wyborach wygrała Platforma Obywatelska, z sukcesem odsuwając od władzy partię Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz wideo
Więcej o: