Jan Szyszko uważa, że nie powinno się budować żłobków i przedszkoli. "Spuścizna po systemie komunistycznym"

Troje lub czworo dzieci i "mąż zarabiający odpowiednią pensję" to według posła Jana Szyszki model zdrowej rodziny. Na debacie w Pruszkowie kandydujący tam z lisy PiS Szyszko skrytykował też wsparcie dla budowy żłobków i przedszkoli jako "spuściznę poprzedniego systemu".
Zobacz wideo

W niedzielę w Pruszkowie odbyła się debata "jedynek" w tamtejszym okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu. Brali w niej udział Jan Szyszko z PiS (który co prawda "jedynką" nie jest, kandyduje z miejsca czwartego) oraz Robert Mordak z PSL, Andrzej Rozenek z SLD, Michał Wawer z Konfederacji i Jan Grabiec z PO.

W czasie debaty były minister środowiska i nr 4 na liście PiS mówił o polityce społecznej i demografii. Powiedział, że jednym z wyzwań dla rządzących będzie wzrost dzietności. - Podstawową rzeczą jest wzrost zarobków, żeby rodzina miała możliwość utrzymywania dzieci i żeby ta rodzina zaczęła zdrowo funkcjonować - powiedział.   

To jest podstawowa rzecz, która powinna zostać zapewniona. A nie w sposób sztuczny pomagać w budowie żłobków, przedszkoli i tych innych rzecz. To są sprawy chwilowe... To spuścizna po poprzednim systemie, no, komunistycznym, ale również po rządach Platformy Obywatelskiej i PSL

- powiedział Szyszko. Na sali rozległo się buczenie. Fragment nagrania z debaty zamieściła na Twitterze ubiegająca się o reelekcję posłanka PO Kinga Gajewska. "Warto było pojechać do Pruszkowa na debatę 'Jedynek', aby uwiecznić taką perełkę!" - napisała. 

Rodzina wg Szyszki - czwórka dzieci, tylko mąż pracuje

Później Szyszko został zapytany o wyzwania dot. niżu demograficznego i ubezpieczeń społecznych i sprecyzował, jak jego zdaniem wygląda "zdrowo funkcjonująca rodzina". - O ile ma trwać naród, to dzietność kobiet ma wzrosnąć do 2,5. Wtedy zapewniona jest stabilność przynajmniej tej struktury klas wieku przy wzroście długości życia - powiedział.

To jest podstawowy obowiązek państwa w tej chwili. Co zrobić, żeby dzietność kobiet była powyżej 2,5. I w ten sposób trzeba zadać pytanie. I tu mamy w gruncie rzeczy dwie koncepcje. Jedną, którą żeście tu bardzo mocno skrytykowali, żeby budować żłobki i przedszkola. Ale druga alternatywa jest taka, żeby budować zdrową rodzinę, gdzie ta rodzina ma możliwość wychowania trójkę czy czwórkę dzieci przy odpowiednim zarabianiu przez męża odpowiedniej pensji. To jest chyba jedyne wyjście w tym układzie. A nie poprzez budowanie żłobków i przedszkoli, kobieta pracuje, mąż pracuje, mają oboje niską pensję. To jest jakiś obłęd zupełny!

- stwierdził [cytat dokładny - red.].

Całą debatę można zobaczyć na serwisie Youtube.com.

 
Więcej o:
Komentarze (578)
Jan Szyszko uważa, że nie powinno się budować żłobków i przedszkoli. "Spuścizna po systemie komunistycznym"
Zaloguj się
 • 2.joana

  Oceniono 147 razy 143

  I jeszcze bydełko w oborze, króliki w klatce i kurki w podwórku, a dla kobiet tylko Kuche und Kirche, ach, jak przyjemnie, powrót do przeszłości.....

 • jxl82

  Oceniono 116 razy 114

  I Marta Kaczyńska rozszerza to pojęcie do trójki dzieci i trzech pracujących na nie i nią "mężów".

 • feldkuratkatz

  Oceniono 109 razy 107

  Jeszcze jeden intelekt ze stajni Pedofilów i Sutenerów. Sasin, Suski, Szyszko - 3 x S.

 • coztego123

  Oceniono 101 razy 99

  Taka będzie perspektywa pań w państwie rządzonym przez pis. Kuchnia, dzieci, kościół. Mąż z gazetą w fotelu. Zero możliwości pracy.
  Kobiety, głosujcie dla swojej przyszłości. W przeciwnym razie pis was "urządzi. Was i wasze życie!

 • metaxo

  Oceniono 85 razy 81

  Według katolickiej nauki Kościoła, zamiast do żłobka dzieci powinno się przyprowadzać na plebanię pod opiekę szamanów w sutannach.

 • juma07

  Oceniono 71 razy 69

  Oni w PigS to tych idiotów kupują na wagę, czy dostają na pęczki, za darmo?

 • stopp5

  Oceniono 68 razy 66

  Zaraz wymyśli, by dziewczynki uczyć tylko czytania, pisania niekoniecznie i liczenia do 10.000, nie więcej. Jakim niepełnosprytem trzeba być, żeby uważać, że kobiety ochoczo się rzucą do rodzenia dzieci i robienia wyłącznie za klacze rozpłodowe i służbę domową, zdając wyłącznie na łaskawość jaśnie pana męża.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX