Marian Banaś ma dostęp do informacji niejawnych. ABW nie prowadzi postępowania wyjaśniającego

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie prowadzi postępowania wyjaśniającego dotyczącego certyfikatu dostępu do informacji niejawnych Mariana Banasia - podało radio RMF FM. Oznacza to, że służby nie natrafiły na informacje, które spowodowałyby odebranie szefowi NIK dostępu do największych tajemnic.
Zobacz wideo

Według RMF FM Marian Banaś od 2001 r. ma poświadczenie bezpieczeństwa dostępu do najważniejszych klauzul. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadzała postępowania sprawdzające dotyczące jego certyfikatów. W latach 2012-2013 postępowania prowadziła ABW pod wodzą Krzysztofa Bondaryka i Dariusza Łuczaka. Postępowanie toczyło się też trzy lata temu. Wówczas poświadczenie bezpieczeństwa przyznało ABW rządzone przez Piotra Pogonowskiego. Jak podaje RMF FM, to oznacza, że służby przez kilkanaście lat nie natrafiły na informacje, które by uniemożliwiły Banasiowi dostęp do tajemnic państwowych.

Marian Banaś i sprawa kamienicy w Krakowie

To ważna informacja w kontekście domniemanych kontaktów Mariana Banasia z krakowskim półświatkiem. Przypomnijmy, w reportażu "Superwizjera" ujawniono, że w kamienicy, której właścicielem miał być Marian Banaś, oferowano "pokoje na godziny". Z ustaleń dziennikarzy wynikało, że szef NIK nie umieścił nieruchomości w swoich oświadczeniach majątkowych. Banaś zaprzeczył tym zarzutom, ale udał się na bezpłatny urlop (rozpoczął go 27 września), do czasu wyjaśnienia sprawy. W pensjonacie reporter magazynu TVN napotkał Wiesława K., ps. Simon. Karany przestępca, co widać w materiale, dzwonił do szefa NIK i w trakcie rozmowy mówił do niego na "ty". Później Banaś potwierdził, że ta rozmowa miała miejsce.

Więcej o:
Komentarze (105)
Marian Banaś ma dostęp do informacji niejawnych. ABW nie prowadzi postępowania wyjaśniającego
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 64 razy 62

  No i dobrze, bo to jest człowiek kryształowy. Co prawda robi on interesy z bandytami, ale za to nie używa brzydkich słów (jak ten wstrętny Neumann) , a przynajmniej go nie nagrano - należy więc zakładać że rozmawia z kolegami-bandytami piękną literacją polszczyzną.
  Jest jeszcze ten szczegół, że Banaś jako szef NIK i minister finansów oszukuje na podatkach - ale przecież prokuratura i Urząd Skarbowy nie zajęły się sprawą, więc sprawy nie ma.
  Kryształowy człowiek. Najlepszy sort.

 • 2majtek1

  Oceniono 50 razy 48

  Mam gigantyczne zaufanie do służb pisowskich no bo przecież gdyby natrafiły na nieprawidłowości to na pewno tvp-info natychmiast by podało . Oni są tacy autentyczni i prawdomówni , że ho ho.

 • chateau.respawned

  Oceniono 45 razy 43

  Fajne mamy służby.
  Zamiast ostrzec Kuchcińskiego, że dymanie nieletnich Ukrainek w burdelu prowadzonym przez jej ziomków jest - czysto pragmatycznie rzecz ujmując - niebezpieczne, zajęły się blatowaniem z sutenerami i flekowaniem swojego kolegi oficera.
  Zamiast wstrzymać certyfikat dla Banasia, do którego może zadzwonić każdy noszący złoty łańcuch (i nie chodzi o sędziów) odwróciły wzrok.

  Jeżeli chodziło o wywarcie wrażenia, że rządzi mafia to się udało w 100%.

 • remix

  Oceniono 36 razy 34

  Swoich nie wsadzamy!!!

 • glencok

  Oceniono 32 razy 30

  CBA nie prowadzi śledztwa w sprawie podwyższania cen leków przez producentów w porozumieniu z ministerstwem zdrowia tuż przed końcem okresu, po którym cena ta MUSI zostać obniżona. Na skutek tego Polacy ( także ci idioci ciągle głosujący na pis) muszą zapłacić potem więcej za leki które powinny stanieć. Ktoś pewnie na tych wałkach zarabia do kieszeni grube miliony, producenci zarabiają miliardy, a durne polaczki głosujący na pis ( i inni Polacy) tracą

 • biesczad1

  Oceniono 29 razy 29

  "Za dobre uczynki nie wsadzamy" - za dobre stosunki z sutenerami certyfikatu nie odbieramy...

 • petrucchio

  Oceniono 31 razy 29

  W końcu krakowska mafia ma prawo wiedzieć, co w trawie piszczy.

 • j21p

  Oceniono 22 razy 22

  służby przez kilkanaście lat nie natrafiły na informacje, które by uniemożliwiły Banasiowi dostęp do tajemnic państwowych.

  a natrafil dziennikarz??

  to sa jaja?

  czy Polska to jeszcze panstwo??

 • ewulka987

  Oceniono 22 razy 22

  Pani prezydent Zdanowska, gdy sprawdzało ją ABW to sięgnęło do lat zamierzchłych i doszperało się nieprawdy w starym poręczenie dawno spłaconego kredytu bankowego . I to PiS żądał wycofania się się pani Hani z polityki .A tu BANAŚ współpracujący z skazanym sutenerem zostaje szefem KAS , ministrem finansów i na końcu prezesem NIK. Brawo dla PiS-owskich służb ,że NIC nie widzą , nic nie słyszą. FAŁSZ i OBŁUDA PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX