Neumann: Nie ma czasu, by tłumaczyć te wszystkie rzeczy. Ten, który nagrywał, chodzi w kominiarce do TVP

- Nie ma tyle czasu, by tłumaczyć te wszystkie rzeczy (nagrania z taśm - red.), które są wycinane z kontekstu i szkodzą - mówił w RMF FM Sławomir Neumann, do niedzieli szef klubu PO-KO. Poseł przepraszał wielokrotnie za słowa, która padły na nagraniach, mówił też: Ja mam twarz odkrytą, a ten, który nagrywał, chodzi dzisiaj w kominiarce do TVP i opowiada niestworzone historie.

Sławomir Neumann, jeszcze do niedzieli szef klubu parlamentarnego PO-KO, w tej kampanii wyborczej musi mierzyć się z taśmami upublicznionymi przez TVP Info. W RMF FM odpowiadał w poniedziałek na pytania Roberta Mazurka o całej sprawie.

Jak zapewniał Neumann, w niedzielę sam podjął decyzję o tym, by zrezygnować z funkcji przewodniczącego klubu. Argumentował to tak:

Nie ma tyle czasu, by tłumaczyć te wszystkie rzeczy (nagrania z taśm - red.), które są wycinane z kontekstu i szkodzą w takim normalnym przekazie, trzeba było to przeciąć. Te słowa padały trochę w emocjach, opisywały sytuację w partii.

"Tczew ci wszystko wybaczy". Sławomir Neumann: Niestety przeklinam, będę się starał to wyrugować

Mazurek dopytywał posła PO-KO, czy w takim razie wybiera się w najbliższym czasie do Tczewa. Dla przypomnienia, na nagraniach można usłyszeć, jak Neumann mówi: - Rzygam Tczewem, tam są same p***by.

- Byłem w Tczewie w sobotę, wybieram się tam. W Tczewie wszyscy wiedzą, czego dotyczyła ta rozmowa, złych działań... Mówiłem o sytuacji w Platformie tczewskiej, tych ludzi już w PO w Tczewie nie ma - tłumaczył się poseł.

Dalej Sławomir Neumann zapewniał, że mieszkańcy Tczewa mają "świetnych kandydatów na listach Koalicji Obywatelskiej" i zachęcał do głosowania na nich. - To największe miasto na Kociewiu, moim Kociewiu. Tczew wszystko... - zaczął Neumann, a Mazurek wtrącił się ,ironizując i parafrazując "Miłość ci wszystko wybaczy": - Tczew ci wszystko wybaczy.

Neumann wielokrotnie na antenie kajał się i przepraszał za swoje wypowiedzi z taśm.

Przeklinam niestety, zdarza mi się w prywatnych rozmowach przekląć, mam charakter, jaki mam, mam emocje, jakie mam, czasami człowiek nie wytrzymuje i coś twardego powie. Ale nie jestem z tego dumny i będę się starał to wyrugować. (...) To kwestia podejścia, ja dzisiaj przepraszam za to że niestety w nieparlamentarnych słowach opisałem paru swoich kolegów

- mówił. Neumann stwierdził też, że on "z odkrytą twarzą" występuje w mediach i przeprasza za to, co mówił na taśmach. - Jestem u pana dzisiaj i mam twarz odkrytą, mogę mówić przepraszam z otwartą twarzą. Ten, który nagrywał (rozmowę - red.), chodzi dzisiaj w kominiarce do TVP i opowiada niestworzone historie - skwitował.

Nawiązał w ten sposób do materiału TVP, w którym Michał Adamczyk rozmawiał z byłym działaczem PO w Tczewie. Mężczyzna miał na głowie kaptur i mówił m.in., że boi się Neumanna ponieważ ten "jest mściwy".

Neumann tłumaczy się ze słów z taśm o Adamowiczu

W rozmowie padło też pytanie o to, czy Neumann przeprosił Magdalenę Adamowicz, żonę nieżyjącego Pawła Adamowicza. Na taśmach zarejestrowano, jak Neumann opowiada o prezydentach miast związanych z PO, wobec których wystosowano np. zarzuty. Mówił wtedy: - Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach.

Poseł PO tłumaczył się, że te słowa są wyrwane z kontekstu i "są proste do wytłumaczenia".

- Obawiamy się, że nie tylko ten hejt i atak na Adamowicza, to grillowanie go przez służby, prokuraturę i telewizję publiczną, że oni, czyli władza, doprowadzą do takiego rozwiązania, że będą chcieli podczas kampanii wyprowadzić Pawła w kajdankach z ratusza - powiedział.

Wałęsa nazwał Kornela Morawieckiego "zdrajcą". Neumann: Wałęsa zrobił tyle dla Polski, należy wybaczać od razu

Pojawił się też wątek nieobecności Neumanna na konwencji KO. Polityk wyjaśniał, że w trakcie kampanii "pracuje się w różnych miejscach" i nie miał tam planowanego wystąpienia, dzięki czemu mógł robić inne rzeczy. To właśnie w trakcie tej konwencji były prezydent Lech Wałęsa nazwał zmarłego niedawno Kornela Morawieckiego "zdrajcą".

Sławomir Neumann zapewnił, że nie podziela zdania Wałęsy. Pytany, czy były prezydent powinien przeprosić za te słowa, odparł:

Lech Wałęsa tyle zrobił dla Polski, że należy, nawet jeśli słowa są... To należy wybaczać od razu. Te spory opozycji z tamtych czasów żyją do dziś.
Więcej o:
Komentarze (207)
Taśmy Sławomira Neumanna. Poseł PO nagraniach: Nie ma tyle czasu, by tłumaczyć te wszystkie rzeczy
Zaloguj się
 • berserc

  Oceniono 29 razy 21

  Jacek Kurski mówił o ciemnym ludzie, który uwierzy w każdą bzdurę, Morawiecki o głupkach wierzących w reklamę z Norrisem i mających zapieprzać za miskę ryżu. A TVP twierdzi, że tylko taśmy Neumana są "prawdziwe" i "wiarygodne" - ciekawe....

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 22 razy 18

  Niczego się nie nauczyli, niczego! PiS ich rozgrywa jak dzieci. Po tym wszystkim dawać się jeszcze nagrać??? Wyborca PiS jak usłyszy, że poseł czy minister kradnie lub korzysta z usług nieletniej prostytutki, będzie dalej głosował na PiS, bo to dla niego nieistotne. Wyborca KO nie pójdzie na wybory lub odda głos na Lewicę.

 • siwywaldi

  Oceniono 35 razy 15

  Panie Neumann.
  Tłumaczą się i podają do dymisji ci, którzy są winni. Więc skoro te wypowiedzi dotyczyły KONKRETNYCH ludzi, to może powinno się te telewizyjne kłamstwa PROSTOWAĆ, a nie podkulać ogon i gadać aby gadać.
  No chyba że jednak było "ciut" inaczej, bo JAK będący przy korycie ludzie - niezależnie z jakiej są opcji politycznej, traktują swój elektorat i CO naprawdę o nim w duchu myślą, to wie KAŻDY o poziomie inteligencji minimalnie wyższej od głosującego na PiS "suwerena".

 • mer-llink

  Oceniono 24 razy 14

  Dlaczego zawsze im - PO - wyleje się mleko?
  Nic nie umieją zrobić w dłuższym niż tydzeiń przebiegu. Dali się złapac w Naumanna, a przecież tyle afer PiS-u do cią?łego przywoływania. O Banasiu PO milczy, zmęczyła sie po 4 dniach. Wieże Kaczyńskiego, Chrzanowski z Glapińskim, Kuchciński, Piotrowicz... A ilu na poziomie lokalnym... Sezam.. Ale PO nic z tym nie umie zrobić. Gamonie i lenie.

 • a.k.traper

  Oceniono 21 razy 13

  Ja tam nie widzę żadnych kontrowersji w wypowiedziach, ocenił trafnie sytuację w regionalnej PO, takich jest więcej.
  Co do pana Adamowicza to wszyscy pamiętamy, że były zarzuty i z PO się musiał wynieść, do tej pory sprawa nie jest wyjaśniona.
  Lech Wałęsa był symbolem pewnych spraw i tak pozostanie, nigdy też nie grzeszył taktem i dyplomacją, mam tyle samo dystansu do pana Morawieckiego co do pana Wałęsy ale zdrajcą żadnego bym nie nazwał, jest wielu innych, których działanie dopiero historia oceni.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 37 razy 13

  taka dziwka, która nagrywa kolegów powinna zostać wykluczona z życia społecznego, trzeba być zwykłą szują i życiowym zerem aby to robić. Jakoś tak kojarzy mi się z Zerem (Z.Z.)

 • sunzi15

  Oceniono 12 razy 12

  A kiedy za wszystko przeprosza PiS dzielcy?!

  Wielu pewnie dopiero po wieloletniej
  resocjalizacji w pierdlu:

 • sunzi15

  Oceniono 11 razy 11

  Wyrwanymi z kontekstu zdaniami mozna zmanipulowac wszystko.

  Podsluchy, nagrania lajdakow udajacych przyjaciol,
  manipulacje szkalowanie to sa SWINSKIE PiSowskie metody.

  Twierdze to jako "MORDA ZDRADZIECKA"!!!

 • just4f

  Oceniono 12 razy 10

  Panie Neumann. Ten w kapturze nie poszedł do tvpis przez przypadek. "Bezpartyjny". No to pewnie za chwilę się okaże że już jest partyjny. Zresztą skądś znam głos tego kolesia. A no tak przecież to jest głos pisu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX