Kukiz o Kornelu Morawieckim: Był odpychany przez tych, co lali krokodyle łzy w pierwszych rzędach w kościele

Paweł Kukiz stwierdził, że na pogrzebie Kornela Morawieckiego widział dużo przejawów hipokryzji. - Był odpychany przez blisko ćwierć wieku. Również przez tych, którzy wczoraj lali krokodyle łzy, siedząc w pierwszych rzędach w kościele - mówił w Polsat News. Jak dodał, marszałek senior przed wyborami do europarlamentu żalił mu się, że "PiS go nie chce" na swoich listach.
Zobacz wideo

W sobotę marszałek senior Kornel Morawiecki został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Uroczystość pogrzebowa miała charakter państwowy. Przemawiali podczas niej m.in. syn marszałka premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda oraz Jarosław Kaczyński. Prezes PiS stwierdził, że gdy Kornel Morawiecki został marszałkiem, a PiS doszło do władzy, "w Polsce rozpoczął się koniec postkomunizmu".

Czytaj też: Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Przemawiali Duda i Kaczyński. Prezes PiS mówił o "końcu postkomunizmu"

Kukiz o Kornelu Morawieckim: Był ogromnym marzycielem, przez lata odpychanym

Pogrzeb Morawieckiego skomentował Paweł Kukiz, lider partii Kukiz'15, z list której marszałek senior dostał się do Sejmu. Jak stwierdził, Kornel Morawiecki za życia był nieustannie odrzucany, także przez ugrupowanie Prawa i Sprawiedliwości. - Był odpychany przez blisko ćwierć wieku. Również przez tych, którzy wczoraj lali krokodyle łzy, siedząc w pierwszych rzędach w kościele. Dla mnie pobyt na tej mszy pożegnalnej był dość przykry. Miałem różne myśli dotyczące właśnie hipokryzji - powiedział w "Śniadaniu Polsat News"

Kornel był ogromnym marzycielem, pragmatyzm polityczny był dla niego na dalszym planie. Był fizykiem, a fizycy mają bardzo otwarte umysły, inaczej podchodzą do rzeczywistości niż przeciętny człowiek. I on czasami myślał również abstrakcyjnie, pewne abstrakcje chciał wprowadzać w życie

- dodał, podkreślając, że Kornel Morawiecki nie mógł liczyć na wsparcie Prawa i Sprawiedliwości.

Lider Kukiz'15 zdradził, że ostatni raz rozmawiał z marszałkiem seniorem około miesiąca temu. Z kolei  przed majowymi wyborami do europarlamentu - jak relacjonował - Kornel Morawiecki zapytał go, czy przedstawiciele założonej przez niego partii Wolni i Solidarni mogliby wystartować z list Kukiz'15, bo "PiS go nie chce".

- Odpowiedziałem: przepraszam cię, ale ty masz taki PiS-owski wizerunek w tej chwili, że ja nie bardzo widzę miejsce - powiedział Kukiz. Jak dodał, próbował się dowiedzieć od Kornela Morawieckiego, czy nie rozważał startu z list Prawa i Sprawiedliwości. - Oni mnie nie chcą, oni się mnie boją - miał odpowiedzieć marszałek senior.

Kornel Morawiecki nie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W nadchodzących wyborach miał kandydować do Senatu z Podlasia, z okręgu nr 59.

Więcej o:
Komentarze (205)
Kukiz o Kornelu Morawieckim: Był odpychany przez tych, co lali krokodyle łzy w pierwszych rzędach w kościele
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 62 razy 48

  Och, och. Jaki się ten Paweł czysty moralnie zrobił, jaki krytyczny wobec tej zgrai cyników u koryta.
  Zapomniało już jak usłużnie podnosiło rączkę gdy rozwalano państwo?

 • wpac

  Oceniono 58 razy 42

  Przeproś Kukiz za faszystów w Sejmie.
  Brałeś ludzi z łapanki i większość cię wududała. I pamiętaj- JOWy!!!

 • taroudant

  Oceniono 45 razy 37

  Morawiecki, Kukiz, Kaczyński itp. - sami qva marzyciele, żeby wziąć wszystko za mordę i urządzić po swojemu w bolszewickim stylu. Swoją drogą Hitler był chyba jednym z największym marzycieli w historii.

 • kkrispl

  Oceniono 47 razy 35

  No popatrzcie, bo ja tu czegoś nie rozumiem...
  Kornela chcieli SB-cy siłą do Wiednia, w czasie gdy prawie nikomu nie dawali paszportów by mógł uciec z tego grajdoła, a on "bohatersko" się bronił "wyklęty patriota". Swego czasu nawet go nie szukali, taki był ważny w tym pół światku styropianowców. A on w tym czasie zawinął kasę Solidarności i nikt nic nie wie nawet IPN, albo raczej udają, że nic nie wiedzą. Podejrzewam, że kiedyś się znajdą jakieś kwity SB, albo ktoś w końcu puści "parę" z dawnych agentów i cała ta martyrologia pójdzie w pis--du, jak ostatnio z tym pedofilem-kapelanem z Gdańska, nazwiska nie wymieniam ze względów humanitarnych...

 • polak66maly

  Oceniono 37 razy 23

  Kukiz pasuje do tego russkiego pacholka.

 • mustermann

  Oceniono 33 razy 21

  Pozyskiwał fundusze na nieznane cele z rozbojów. Syna wychował na kłamcę. Prawo miał za nic a głosowanie na dwie ręce uważał za cnotę. Należności nie spłacał.
  Idealny wzór dla konformisty Kukiza.

 • stef0909

  Oceniono 25 razy 21

  Przejrzał na zapijaczone oczęta? moralista się znalazł! szmaciarzu pomogłeś rozdupczyć ład i konstytucje - odpowiesz za to///////

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 29 razy 21

  Było jak mówi - dał mu drugie życie polityczne, bez niego pozostałby starym zapomnianym politykiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX