Magdalena Adamowicz zabrała głos ws. "taśm Neumanna". Pojawiło się na nich nazwisko jej męża

Magdalena Adamowicz skomentowała taśmy z zapisem wypowiedzi Sławomira Neumanna, na których pojawia się nazwisko jej męża, byłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Fragmenty, które są puszczane, są wycięte z kontekstu. Przypominam, że ta rozmowa była nagrywana w czasie kampanii wyborczej - podkreśliła.
Zobacz wideo

Magdalena Adamowicz na piątkowej konferencji prasowej odniosła się do ujawnionych przez TVP Info nagrań, na których szef klubu PO Sławomir Neumann przyznaje, że prezydenci miast mogą mieć zarzuty prokuratorskie, a i tak nie przeszkodzi im to startować w kolejnych wyborach. Stwierdza też, że "rzyga Tczewem", w którym są "same p***by" . Nagrania pochodzą z 2017 roku, a Neumann twierdzi, że taśmy zostały nielegalnie nagrane przez byłego członka PO. Przeprosił też wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni.

Czytaj też: Sławomir Neumann tłumaczy się z taśm. "To była prywatna rozmowa, ale jestem gotów przeprosić wszystkich"

Magdalena Adamowicz o "taśmach Neumanna". "Wycięte z kontekstu"

Na taśmach opublikowanych przez TVP Info pojawia się nazwisko byłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Neumann we fragmencie rozmowy mówi: "Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach". Nawiązywał w ten sposób do zarzutów prokuratury dotyczących oświadczenia majątkowego Adamowicza. 

Magdalena Adamowicz w rozmowie z dziennikarzami podkreśliła, że wypowiedź Sławomira Neumanna, w której pojawia się nazwisko jej męża, została "wycięta z kontekstu".

Fragmenty, które są puszczane, są wycięte z kontekstu. Przypominam, że ta rozmowa była nagrywana w czasie kampanii wyborczej, a nawet jeszcze przed kampanią wyborczą, wtedy gdy Platforma Obywatelska wystawiła swojego innego kandydata 

- powiedziała.

Podkreśliła też, że w drugiej turze wyborów w 2018 roku w Gdańsku Platforma Obywatelska poparła kandydaturę jej męża, który konkurował o urząd prezydenta z Kacprem Płażyńskim z PiS.

- Komentowanie dzisiaj, kiedy jest dużo więcej ważniejszych spraw, takich sytuacji i takich taśm do niczego innego nie prowadzi i nie pomaga nam wyjść w matni mowy nienawiści i hejtu - mówiła Adamowicz.

Europosłanka apelowała też o zrezygnowanie z mowy nienawiści w debacie publicznej. - Apeluję, żebyśmy wszyscy zaczęli od siebie, zmienili język, żebyśmy używali języka pełnego kultury, bo wszystko można powiedzieć w inny sposób, nie obrażając, nie naruszając godności - mówiła na konferencji prasowej.

Więcej o:
Komentarze (251)
Magdalena Adamowicz o "taśmach Neumanna", na których pojawiło się nazwisko jej męża: Wycięte z kontekstu
Zaloguj się
 • karrampa

  Oceniono 91 razy 27

  Adamowicz był czysty jak łza, tak jak i Adamowiczowa, która w dodatku jest piękną kobietą, Neumann jest prawdziwym mężem stanu, ścieki nie szkodzą Wiśle, HGW jak nikt dbała o majątek publiczny, a kozy są w zasadzie szczęśliwsze po przejściu na drugą stronę.
  Wiem, bo czytam GW i oglądam TVN !

 • kleckiman200

  Oceniono 49 razy 13

  Jestem zszokowany jako zwolennik KOD. Neumann na taśmach powiedział że KOD ''jest niczym'' a miejscowością Tczew rzyga.'. Pomijam przyznanie się do umoczenia Adamowicza ''ma twarde dowody więc powinien być wyniesiony w kajdankach.''

 • gregorecny

  Oceniono 52 razy 12

  Taśmy Neumanna w skrócie ,czego się dowiedzieliśmy z nich: Wyborcy to idioci. KOD to zero. Będąc z PO jesteś nietykalny w sądzie.

 • bart5554b

  Oceniono 37 razy 11

  Żona Adamowicza: "- Fragmenty, które są puszczane, są wycięte z kontekstu".

  To przytoczmy jeszcze raz słowa Neumanna: "Ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"

  Proszę, żeby Pani Adamowicz uzupełniła brakujący kontekst.

  A tak na serio: morderstwo Adamowicza zostało zlecone przez środowiska związane z PO. Morderca nadal nie został osądzony! Niedługo minie rok!

 • 162tony

  Oceniono 22 razy 10

  Kiepsko to wygląda, niech Pani Adamowicz idzie w te pędy do kościoła się modlić o przegraną PISu... Bo jak PIS wygra i dobierze się do tych papierów to coś czuję że będzie niewesoło.

 • bodzislawiaks

  Oceniono 21 razy 9

  Nie broni męża, co za podła kobieta. BRAWO TY !..... Neumann: ''Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach."

 • bodzislawiaks

  Oceniono 37 razy 9

  Neumann potwierdził że Adamowicz powinien siedzieć to każdy wie od lat. Problem w tym że Oni to wiedzą i będą go kryć oraz Ich Sądy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX