Piotr "Liroy" Marzec poparł... kandydata KO. "To człowiek, za którego nie musieliśmy się wstydzić"

- Wspaniały samorządowiec, poseł, eurodeputowany, człowiek, za którego nigdy nie musieliśmy się wstydzić - tak Piotr "Liroy" Marzec określił kandydata do Sejmu, któremu udzielił oficjalnego poparcia przed wyborami parlamentarnymi w przyszłym tygodniu. To Tadeusz Ross z KO - eurodeputowany, warszawski radny, aktor i satyryk, pamiętny telewizyjny Zulu-Gula.

Tego nikt się nie spodziewał: lider "Skutecznych" Piotr "Liroy" Marzec udzielił poparcia jednemu z kandydatów do Sejmu. I jest to kandydat Koalicji Obywatelskiej.

- We wszystkich tych regionach, w których nas nie ma, będziemy wspierać kandydatów z różnych innych ugrupowań - oświadczył podczas konferencji prasowej w Sejmie, z której relację przedstawił Polsat News.

>>>Czego spodziewać się po nadchodzących wyborach? Borys Budka ostrzega przed wygraną PiSu: "Rząd może być jeszcze gorszy":

Zobacz wideo

Wybory parlamentarne 2019. Piotr "Liroy" Marzec: Tadeusz Ross to wspaniały człowiek!

Kandydatem spoza listy o numerze 9, który może liczyć na wsparcie "Liroya" jest Tadeusz Ross - niezapomniany Zulu-Gula, satyryk, aktor, ale również doświadczony polityk opozycji. Ross jest też byłym europarlamentarzystą, a obecnie - stołecznym radnym.

- To wspaniały człowiek. Twórca kultury, ale też człowiek o dużej kulturze osobistej. Wspaniały samorządowiec, poseł, eurodeputowany, człowiek, za którego nigdy nie musieliśmy się wstydzić - powiedział Piotr "Liroy" Marzec o Rossie. - Stał za obywatelami, spełniał obietnice - dodał.

Piotr "Liroy" Marzec: Chcemy dialogu

Marzec podkreślił, że zależy mu na dialogu pomiędzy ugrupowaniami, nawet jeżeli są konkurencyjne.

-  Szczególnie w tak smutnym dniu jak dziś - stwierdził, odnosząc się do pożegnania Kornela Morawieckiego w Sejmie. - Kornel Morawiecki ciągle dążył do dialogu, powtarzał, że najważniejszy jest dialog i współpraca - dodał Marzec.

Więcej o: